реклама
Привітання від міського голови
Томiленко Пряма моваВ Україні має бути створена така модель державної підтримки, що буде спрямована на збереження наявних видань від закриття та впровадження інновацій у друкованих медіа.

Про це йдеться у зверненні до Президента України Петра Порошенка щодо необхідності Президентської ініціативи з розробки Закону України про посилення інформаційної безпеки України та державної підтримки вітчизняних друкованих ЗМІ. Звернення схвалене Правлінням Національної спілки журналістів України.

Вельмишановний пане Президенте України!

Учасники пленуму Національної спілки журналістів України констатують, що в державі склалася катастрофічна ситуація на ринку видавництва друкованих суспільно-політичних засобів масової інформації. Головною причиною критичної ситуації стало різке здорожчання газетного паперу та видавничих послуг, тарифів на доставку Укрпоштою друкованих ЗМІ.

Зокрема, ціни на газетний папір з грудня 2017 по травень 2018 зросли на 45-50%.

«Укрпошта» запланувала підвищення тарифів на доставку друкованої преси майже на 25% до кінця 2018 і ще на 19% - з 1 січня 2019 року.

Це неминуче призведе до загибелі багатьох місцевих газет, що напряму загрожує інформаційній безпеці України.

В умовах інформаційного протистояння, яке відбувається на фоні бойових дій на сході держави, НСЖУ вважає за необхідне звернутися до Вас, як гаранта національної безпеки України, із закликом виступити з Президентською ініціативою прийняття Закону України про посилення інформаційної безпеки України та державної підтримки вітчизняних друкованих ЗМІ.

Закон має поставити за мету:

- посилити фінансово-економічну та іншу державну підтримку друкованих громадсько-політичних засобів масової інформації;

- активізацію протекціоністської політики держави друкованих ЗМІ щодо зниження споживчої вартості інформаційної продукції, включаючи податкове, тарифне, митне, валютне та господарське регулювання, відшкодування збитків, подання фінансової допомоги, як того вимагає стаття 4 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»;

- модернізацію вітчизняних друкованих видань.

Вважаємо за необхідне зламати монополію на продаж газетного паперу, оскільки практично весь папір, що реалізується в Україні, - російського виробництва. Росія у будь-який момент може заборонити продаж паперу Україні, а купувати його через треті-четверті держави буде не менш дорого. Тому пропонуємо закупити за бюджетні кошти папір інших виробників - зокрема, Фінляндії, - і продавати його редакціям.

Також варто відновити та модернізувати роботу паперових комбінатів в Україні – зокрема, Жидачівського, - або врешті-решт збудувати нові.

В Україні має бути створена така модель державної підтримки, що буде спрямована на збереження наявних видань від закриття та підтримку використання новітніх технологій, впровадження інновацій у друкованих медіа.

Концепція державної підтримки друкованим громадсько-політичним ЗМІ є загальноприйнятою практикою у країнах Європи. В Україні вона дозволить не лише посилити національні позиції держави, а й попередити концентрацію медіавласності, запобігти закриттю друкованих ЗМІ.

З повагою,

Голова НСЖУ Сергій Томіленко

*Допис у "Фейсбуці".

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #22 вова 23.05.2018 12:59
Телевізор, інтернет, соціальні мережі, радіо. Друковані ЗМІ - це рудимент, які ціни на папір? Ти сам розумієш про що кажеш. Якщо видання не цікаве його не купують-це ринкова економіка. Виживають найсильніші правило життя і закон природи.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #21 Лего 23.05.2018 12:24
Цитую Берегите лес:
Цікаво, а за рахунок чого виживуть? Передплатники вже сьогодні не оплачують собівартість випуску газети.Іди працюй на будівництво - газетний дармоїд. ти бач взяли моду - полизав голові РДА одне місце і зарплату одержав. Нікому ваші газети не потрібні, не повинен платник податків ваше лизання оплачувать.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #20 [email protected] 19.05.2018 21:19
про страйк залiзничникiв нiхто не висвiтлюэ!!!! Про те що творять з медициною тебе, солодкоголосий... ё, нецiкавить?. та кому ви, продажна сволота, здалися!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #19 блазень 19.05.2018 20:00
самоокупність ще ніхто не скасовував!ньюй орк таймс не стиглить, не пише листа Трампу... Краще попросіть порошенка , щоб посприяв введенню гідноі почасовоі заробітноі плати для украінців, тоді гроши на дорогі газети може у людей будуть
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #18 народжуються у Черкасах 19.05.2018 14:02
"С уваженьем, дата подпись,
Отвечайте нам, а то
Если вы не отзовётесь,
Мы напишем в "Спортлото"."(Ворог Украйни-В.Висоцькiй)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #17 Лего 18.05.2018 15:45
так звані районні газети уже облизали і обцілували голів рда у всі місця. Ці видання -- ганьба україни. Сормно взяти в руки цю макулатуру. Повинні бути негайно закриті!!!!!!!! !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #16 СОЛДАТ 17.05.2018 15:20
Дивлюсь - у цього хлопчини непоганий апетит.Цікаво - чи доводилося йому читати друковані ЗМІ за які він так агітує?Невже без державних дотацій НСЖУ існувати не може?Журналістика - така ж древня професія як і проституція.Остання чомусь існує без проблем (а в деяких державах навіть бюджет поповнює) а нашим "лицарям пера і чистого аркуша паперу" дотаціі подавай...Від кого вас захищати панове журналісти? :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #15 Не бажають 17.05.2018 12:44
Цитую Сармат:
Дивлюся всі тут продвинуті зібралися, про новації розповідають)) Шановні, все що ви пропонуєте добре, та підіть це розкажіть районній газеті та її сільським передплатникам. У селах інтернет є хіба що в сільраді та школі. А ви про он-лайн розповідаєте!!! Опустіться на землю, бо бачу, далеко ви від села заїхали, аж в самі Черкаси)

Районки так як і сільські голови не бажають втілювати передові технології, щоб не здавати на допуск в міністерстві юстиції заставляють народ їздити в район область.Районки повинні переходити на інші форми роботи та вивчати попит.на 70-80% інфу беруть в компе навіть в селах, газети то не розвозять.А газети беруть тільки безкоштовіні для туалету та щось обгорнути.В селі любили плакати одної жіночки лавки застиляли вони не промокали.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #14 Сармат 17.05.2018 11:09
Дивлюся всі тут продвинуті зібралися, про новації розповідають)) Шановні, все що ви пропонуєте добре, та підіть це розкажіть районній газеті та її сільським передплатникам. У селах інтернет є хіба що в сільраді та школі. А ви про он-лайн розповідаєте!!! Опустіться на землю, бо бачу, далеко ви від села заїхали, аж в самі Черкаси)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #13 Берегите лес 17.05.2018 09:16
Цікаво, а за рахунок чого виживуть? Передплатники вже сьогодні не оплачують собівартість випуску газети.
Просто автор стучится в дворцы к заносчивым снобам, а новые СМИ заходят через монитор прямо в хижины дяди ТОМА...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!