реклама
Привітання від міського голови

00044_0 Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. Свого часу дещо був втрачений престиж робітничих професій. Молодь більш була зорієнтована на отримання вищої освіти за престижними, на думку багатьох, спеціальностями. Тому маємо перенасиченість ринку праці пропозицією робочої сили саме за спеціальностями фінансової, банківської справи, менеджменту.

Але досвід показує, що кваліфіковані робітники завжди будуть затребувані роботодавцями і мають більше шансів збудувати професійну кар’єру.

Про це свідчить статистика. Так, минулого року від роботодавців регіону надійшло понад 37 тис. вакансій, з них майже 60 % за робітничими професіями. Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва тощо.

Протягом січня-травня поточного року від роботодавців регіону надійшло майже 19,5 тис. вакансій, переважна частина з яких – вакансії за робітничими професіями.

За видами економічної діяльності майже 39 %  вакансій пропонується у сільському господарстві, 17 % - на підприємствах та установах переробної промисловості,  13,1 % - в оптовій та роздрібній торгівлі, 5,9 % - у державному управлінні й обороні, 5,1 % - в сфері охорони здоров’я.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, представників найпростіших професій та працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, електромонтери,  водії, токарі тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг – продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо.

Великий попит серед роботодавців регіону спостерігається на працівників за такими професіями як – слюсарі, муляри, штукатури, лицювальники-плиточники, електрогазозварники, водії, трактористи, працівники підприємств сфери торгівлі  та громадського харчування. Так, наприклад,  кожна  десята вакансія була заявлена саме за цими професіями

Служба зайнятості завжди враховує кадрові потреби роботодавців при організації профорієнтаційної роботи, особливо з молоддю та професійного навчання безробітних, які звертаються до нас у пошуку роботи.

Так, наприклад, минулого року професійне навчання проходили понад 7 тис. безробітних, з них понад 90 % саме за робітничими професіями. Більше 700 безробітних проходили підготовку, перепідготовку з робітничих професій. Для підвищення свого професійного рівня понад 6 тис. безробітних навчалися на курсах цільового призначення та стажування безпосередньо на робочих місцях у роботодавця, з початку поточного року – майже 3 тис. осіб.

Організація професійного навчання під конкретні замовлення роботодавців  гарантує високий рівень працевлаштування після проходження відповідного навчання безробітними. Так минулого року більше 98 % безробітних після проходження навчання відразу були працевлаштовані.

Варто відзначити, що служба зайнятості співпрацює не лише з навчальними закладами регіону та роботодавцями з організації стажування на робочому місці, а й використовує можливості центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. У 2017  році в таких центрах навчалось 25 безробітних. Після закінчення навчання всі були працевлаштовані.

Також служба зайнятості тісно співпрацює з навчальними закладами регіону, які мають потужну освітню та виробничу базу. Щорічно пропозиції щодо участі у відборі навчальних закладів подають близько 30 закладів освіти. Слід  зазначити, що випускників професійно-технічних навчальних закладів до служби зайнятості звертається менше, оскільки робітничі професії користуються більшим  попитом у роботодавців регіону. Рівень працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів вищий, ніж у випускників вищих навчальних закладів.

Тому для забезпечення роботодавців кваліфікованими працівниками потрібно відроджувати престиж робітничих професій серед молоді

Григорій Дендемарченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості

реклама


Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!