реклама
Черкаськаий обласний центр занятості
реклама
Національний банк України незабаром введе в обіг нові обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні. Ці монети, що вводитимуться в обіг 27 квітня 2018 року, з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу.

thumbnail-tw-20180416123830-6595

Про це інформують у Нацбанку України.

Українці матимуть змогу розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замінять в обігу банкноти. Тобто паперові гроші номіналами 1 і 2 гривні перебуватимуть в обігу паралельно з металевими до останньої паперової гривні.

Вилучати з обігу банкноти номіналом 1 та 2 гривні Національний банк не буде, але припинить їх друкувати та поповнювати ними грошовий обіг.

Таку заміну свого часу успішно провели різні країни, наприклад, Угорщина, Чехія, Данія, Австралія, Великобританія, Канада, Японія.

Нові обігові монети матимуть сріблястий колір, будуть невеликими, легкими та зручними для розрахунків. За кольором і розміром нові монети помітно відрізнятимуться від монет інших номіналів, що допоможе населенню легко визначити номінал.

Як зазначив генеральний директор Банкнотно-монетного двору Національного банку України Володимир Баглай, нові монети номіналом 1 та 2 гривні виготовляються зі сталі з гальванічним покриттям. «Це дає можливість знизити собівартість монет, тож сьогодні собівартість виготовлення нових обігових монет 1 та 2 гривні є нижчою за їх номінал», – додав він.

Директор Монетного двору Банкнотно-монетного двору Національного банку України Володимир Решинський розповів, що в планах підприємства відкарбувати у цьому році близько 140 млн монет номіналом 1 гривня та 145 млн монет номіналом 2 гривні.

Він додав, що заміна паперових банкнот номіналом 1 та 2 гривні на монети відбуватиметься поступово, тож монети з часом прийдуть на заміну зношених, пошкоджених та вилучених з обігу банкнот.

Дизайн монет «успадкував» портрети тих видатних українських особистостей, які зображені на відповідних банкнотах. На реверсі монети номіналом 1 гривня зображено портрет князя Володимира Великого; 2 гривні – князя Ярослава Мудрого.

На аверсі всіх монет зображено малий Державний Герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Елементи захисту монет, які треба використовувати під час візуального та тактильного контролю за їх справжністю, – дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються технічні характеристики – розмір та вага, а також так званий електромагнітний підпис – електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу Володимир Тищенко наголосив, що з урахуванням строку служби монет заміна банкнот низьких номіналів на монети дасть змогу заощадити державі близько 1 млрд гривень.

Він пояснив, що «тривалість життя» монет становить близько 20 років у той час як банкноти номіналами 1 та 2 гривні можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу – близько 1,5 року.

1_2_grn_2018

Фото: Національний банк України

реклама

Коментарі  

 
+4 #7 Нумізмат 17.04.2018 13:09
Цитую Реаліст:
Паперовий дріб'язок використовуєтьс я вже тільки в рашці і азіатських країнах.

Та ну! Рашка відстала від України у переході армії з чобіт і портянок на "бєрци", у запровадженні підрозділів Нацгвардії, у скасуванні плати за вхідні дзвінки на мобільний і ще багато в чому, але свої дурацькі рублі (1,2, 5 і 10) вони вже давним-давно зробили металевими: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D1%83%D0%B1%D0%BB%D1%8C
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 Реаліст 17.04.2018 12:36
Цитую цуценюк:
деньги будем носить в кожаных мешочках на ремне, как в средневековье! во позорище нацбанку, правительству и презу за обесценивание гривны и "нерентабельност ь" печатания из бумаги денег, только у нас такое!

Ти дебіл, цуцику, чи просто ніколи не був у Європі? Там дрібні євро - це якраз монети, а не купюри. Якраз щоб не додруковувати кожні 2-3 роки те, що стирається в хлам. Паперовий дріб'язок використовуєтьс я вже тільки в рашці і азіатських країнах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #5 цуценюк 17.04.2018 11:53
деньги будем носить в кожаных мешочках на ремне, как в средневековье! во позорище нацбанку, правительству и презу за обесценивание гривны и "нерентабельност ь" печатания из бумаги денег, только у нас такое!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #4 Розжувати? 17.04.2018 09:09
Цитую Пильний:
А що таке давньоруський орнамент?

Це орнамент часів Київської Русі. Тепер ферштейн? ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #3 Пильний 16.04.2018 21:00
А що таке давньоруський орнамент?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #2 Чудово 16.04.2018 18:33
Ото кондуктори в маршрутках зрадіють :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 Гут 16.04.2018 16:38
Давно пора було. У Європі так давним-давно Є
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама Моніторинг цін
реклама