реклама
Черкаськаий обласний центр занятості
реклама
Експерти виявили ознаки замовної дискредитаційної кампанії проти відомої мережі продовольчих магазинів.

Проти компанії «АТБ» ведеться справжня інформаційна війна, в якій активно використовують соціальні мережі, ЗМІ певного типу та навіть проплачених активістів-мітингарів. Про це пишуть журналісти видання From-UA  у своїй статті «Скільки коштує зруйнувати репутацію?».

1

«З 2014 року на різних інтернет-ресурсах, що мають сумнівну репутацію, стали з'являтися публікації, які дискредитують корпорацію в очах громадськості. Це, як правило, матеріали, що розповідають про начебто наявні зв'язки компанії з терористами ДНР і ЛНР, про реалізацію неякісної продукції, про жорстоке поводження зі своїми співробітниками тощо. Подібні статті не підтверджені фактами чи доказами... Метою є нанесення максимального збитку діловій репутації «АТБ»...» – наголошують у матеріалі.

Його автори цитують експерта з інформаційного рейдерства центру «Всеукраїнський соціологічний союз» Тетяну Урванцеву, яка так само розповідає про маркери відверто замовної кампанії. Зокрема, йдеться про створення цілої армії ботів у соціальних мережах. «Якщо говорити про акаунт «АТБ-Мордор» [така група функціонує у Фейсбуці. – Прим. ред.], то тут працюють професіонали, які виконують конкретне завдання. Очевидно, що проектом займається не одинак, а ціла група авторів і адміністраторів… Щодня з'являється 4-5 повідомлень із «викриттями». Оновлення постів відбувається тричі на тиждень. Звичайно, це говорить про те, що пости пишуть не прості покупці, які виявили «крамолу», а адміністратори групи. Вони отримують зарплату, дотримуються інструкції, мають «темники» та працюють за графіком», – наводять слова експерта журналісти from-ua.

3

На думку Тетяни Урванцевої, метою такої fb-групи є дискредитація «АТБ». Основним напрямком недоброзичливці мережі обрали використання голослівних звинувачень у торгівлі неякісною продукцією. Не менш «популярними» є теми про нібито існуючі зв'язки компанії з терористами ДНР і ЛНР, про жорстоке поводження зі своїми співробітниками тощо. Окрім соціальних мереж використовують і деякі ЗМІ. «Явну дезінформацію розміщують на власному «ручному» інтернет-майданчику. Іноді такі сайти так і називають – «зливні». Після такого зливу інформації в мережу створюється новина або стаття з посиланням на першоджерело. Дану новину або статтю розміщують на більш пристойному ресурсі, а з нього републікують на десятках ще авторитетніших порталів», – розповідає про цю сучасну технологію Тетяна Урванцева.

Це, на її думку, роблять для створення відповідного суспільного резонансу. Адже після вкидання в Інтернет і ЗМІ «потрібних ідей», у справу вступає вулиця. «Диванні експерти розганяють істерику у віртуальній площині, після чого передають естафету офлайновим «активістам». Тут головне – створити «ядро» незадоволених. Це, як правило, проплачені горлопани і статисти», – додає експерт. Вона вважає, що боротися з інформаційним рейдерством можна і треба. Однак на рівні однієї компанії – нехай навіть такої потужної, як «АТБ» – це надзвичайно складне завдання. «Тут необхідно централізовано проводити роз'яснювальну роботу. Інформаційна гігієна, про яку політики твердять нам четвертий рік поспіль, повинна стати нормою для держави. Вчити з малих років українців працювати з інформацією, аналізувати повідомлення, ставити під сумнів почуте і думати власною головою – це пріоритетне завдання», – резюмує Тетяна Урванцева.

Наталія Гладких

реклама

Коментарі  

 
+1 #4 Понад усе 12.07.2018 12:18
Хто зна, що там правда. Прострочку, якщо шукати, можна знайти в будь-якому супермаркеті. А те, що в АТБ ціни десь на 10-15% нижчі на більшість товарів, ніж у конкурентів, це факт. Хоча й асортимент теж відносно менший.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #3 Черкащанин 12.07.2018 09:45
Гражданка Урванцева, це ж правда - що один із співвласників "АТБ" - відомий пропутінський олігарх з рашки Канстантін Малафєєв?
Це ж правда, що один із топ-менеджерів "АТБ" Гєннадій Б**кєвіч зараз притягується до кримінальної відповідальност і за фінансування тероризму на Донбасі?
То навіщо тоді говорить про "суцільні вигадки"?!
Працюйте якісно, шануйте Україну і її Закони - і жоден недоброзичливец ь вам не буде страшний - грошей на дрібні неприємності і на самопіар у вас більш ніж достатньо ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Я черкащанин 12.07.2018 09:08
Наскільки відомо з реклами, за прострочений товар в АТБ компенсують його вартість утричі. Ви пробували скаржитися менеджеру магазину? І що то за молоко 8-денної "витримки": можливо, це ультрапастеризо ване, і тоді воно може зберігатися місяцями? Звинувачення не можуть бути голослівними.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Покупець 12.07.2018 08:43
А я от учора, 11 липня, заходжу в АТБ, що біля господарського суду на бульварі, а там молоко стоїть з датою виробництва 3 липня. Несвіжим молоком в АТБ хто торгує, АТБ чи ~активісти~?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама Моніторинг цін
реклама