реклама

реклама

Опозиційний блок виступає за те, щоб у держбюджеті 2015 була врахована індексація, підвищення зарплат і пенсій відповідно до реального рівня інфляції, падіння курсу гривні і зростання цін і тарифів. Для цього необхідно відновити промисловість і економіку країни, переконаний один із лідерів Опозиційного блоку Олександр Вілкул.

Як відомо, мінімальна зарплата встановлюється щорічно при ухваленні державного бюджету на відповідний період. На 2014 рік мінімальна зарплата була заморожена на рівні 1218 грн. Але навіть цього люди не отримують, запевняє політик. Особливо це стосується бюджетної сфери – освіти, охорони здоров'я, культури.

– По суті, люди поставлені урядом на межу виживання, – говорить Олександр Вілкул.

За даними Держслужби статистики, у вересні цього року 5,2% працівникам була нарахована зарплата нижче мінімальної. Причому в тих сферах економіки, які прийнято вважати бюджетними, цей показник ще вищий. За десять місяців нинішнього року заборгованість по зарплаті в Україні зросла в 2,6 рази і вже становить майже 2 млрд грн.

Але ця картина буде далеко не повною, якщо не враховувати фактор інфляції.

– Навіть якщо взяти до уваги офіційний індекс споживчих цін (на жовтень нинішнього року він склав 119%), мінімальна заробітна плата повинна була б сьогодні скласти 1450 грн. Насправді ж, враховуючи реальний, а не «середньостатистичний» рівень інфляції, ця цифра повинна бути ще вище, – підкреслив Олександр Вілкул.

Сьогодні більше 20% працюючих громадян України отримують набагато нижче 1500 грн. В основному, це – працівники сфери освіти, охорони здоров'я, культури, а також держуправління, оборони та обов'язкового соціального страхування.

Матеріал надано прес-службою політика

реклама

Коментарі  

 
+1 #9 Народ 26.11.2014 14:24
Майже 300 осіб штурмують будівлю міської ради у Кривому Розі із вимогою застосування до місцевих чиновників Закону України «Про очищення влади».
У дверях головного входу до будівлі вже вибите скло, інформує кореспондент «УНН».
Мітингувальники тримають у руках плакати із написами: «Нет Вилкуловскому сепаратизму», «Вилкула прочь» та інші.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 9 жовтня підписав закон «Про очищення влади», прийнятий Верховною Радою 16 вересня. У середу, 15 жовтня, зазначений закон був опублікований у парламентській газеті «Голос України» і набув чинності 16 жовтня
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #8 АТО ВІЙНА 26.11.2014 11:01
ЯК НОВА ВЛАДА БУДЕ ПРОДОВЖУВАТИ ГРАТИСЬ В БЕЗКАРНУ ДЕМОКРАТІЮ ТА ДОГОВОРНЯКИ,ЯК РИГИ ВИЛІЗУТЬ СУХІ З ВОДИ,НАРОД ЗНЕСЕ І ПЕРШИХ І ДРУГИХ.ЛІМІТ ТЕРПІННЯ ВИЧЕРПАНО.ДОСИТЬ!ДОСТАЛИ! РИГИ НЕГАЙНО МАЮТЬ НЕСТИ ПОКАРАННЯ!НЕГАЙ НО!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 Україна 26.11.2014 10:18
Українці пам"ятають яка казна була в березні.Яка?Пуста!Вкрадено, виведено,вивезе но!Сховища газу порожні.Борги нарощенні золотовалютний резерв спущенний.Маєтки ригів теж бачили!Плюс війна,яку риги активно допомогли розвязати.Україна в боргах,в війні."Хочуть"підняти соціалку?З чого не кажуть?Хай повернуть вкрадені мільярди!Хай повернуть захопленні рейдерством державні підприємства.Нехай повернуть борги несплаченних податків.Досить ГПУ гратись з 16-м січнєм і заявами ригів,займіться корупційними схемами,крадіжк ами бюджету,тендорн ими аферами і починайте садити за фінансові злочини,і "Прочерк",не дратуйте людей,читайте перли рига дома,не нагружайте і не розпалюйте суспільство,до шиї Вілкула і так руки тягнуться.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 черкащанка 26.11.2014 09:47
Цікаво,Прочерку гроші Вілкула руки не печуть?Кров з них не точіться?Підготовка до місцевих виборів?В Черкасах риги,як би вони не назвались вмерли назавжди.Ми чекаємо тільки возмєздія,і стомились чекати!Риги мають понести покарання,негай но.Пустовар досі не дав відповіді ,хто селив тітушок в ОДА?ХТО ВОЗИВ ТІТУШОК НА АНТИМАЙДАН?ХТО ПЛАТИВ?Коли понесуть кримінальну відповідальніст ь судді і прокурори шо засуджували майданівців?Коли Олійника посадять?Скільки ще чекати?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 СЕЛЯНИН 26.11.2014 09:03
Вилкул! Наташа Королевская уже зарплату в 1000 евро Наташа Нетовкина уже только про Коррупцию гундосила а при твоей власти в роддоме Черкасс не топили Иди домой КЛОУН
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #4 Патріот 26.11.2014 00:11
"Політик",як голосно.В..р,вб..вця,с.паратист,т..рорист,зрадник, запроданець -да,політик -ні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 Тася 25.11.2014 23:09
Скільки можно слухати і друкувати цього ....?Розграбували країну,покликал и Путіна і тепер популізмом баки забивають.Все в нас буде добре,переможем о Рашу і пересадимо ригів.Вілкул з компанією перші на н..ри підуть,як пощастить і Пєтя нарешті їх почне садити,бо як люди не витримають і самі ними займуться,буде їм з того гірше. Вони і заслужили суду лінча,так що все до того і іде.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 Черкаси 25.11.2014 22:54
А ЛЮДИ ХОЧУТЬ ЩОБ ОБ ТА ВІЛКУЛ СИДІЛИ В Т...МАХ.ПОВЕРНУЛИ НАГРАБОВАНІ ГРОШІ І ВІДПОВІЛИ ЗА ПІДПАЛЕННИЙ НИМИ СХІД.ПНХ ВІЛКУЛ!ПРОЧЕРК, ПРИПИНІТЬ ПІАРИТИ ТА ДЖИНСУВАТИ РИГІВ,МАЙТЕ СОВІСТЬ,ЗАРАДИ НАШИХ ГЕРОЇВ,НЕ ПАДАЙТЕ ТАК НИЗЬКО.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 varvar 25.11.2014 22:39
Прочерк, досить від ригів л...но друкувати!