реклама

реклама

Основними забруднювачами повітря на Черкащині є сільгосппідприємства (зокрема, «Миронівська птахофабрика»), черкаські «Хімволокно» і «Азот». Про це під час сьогоднішньої координаційної наради повідомила директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева.

– Спостерігається в місті Черкаси перевищення забруднюючих речовин (у повітрі, – ред.), в основному, по аміаку і по формальдегіду, – наголосила Олена Миколаївна. – Тому на сьогоднішній день стоїть питання перед підприємствами області, зокрема ПАТ «Азот», розробити і впровадити заходи по скороченню викидів аміаку та формальдегіду.

Це зауваження викликало здивування в голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка.

– Якщо є інформація про викиди в атмосферу аміаку і формальдегіду, ми повинні застосувати до підприємства заходи впливу, – зазначив голова ОДА. – Просив би екологічну інспекцію до цього підійти принципово.

Ткаченко також попросив міського голову Черкас Сергія Одарича прокоментувати інформацію щодо «Азоту». Але той зазначив, що, поки хімічні підприємства працюватимуть, певні викиди в повітря будуть у будь-якому разі.

– За моєю інформацією, вони – в межах допустимих норм, за винятком кількох випадків аварійних ситуацій, – зауважив Одарич.

Натомість, начальник управління державної екологічної інспекції в Черкаській області Сергій Поліщук солідаризувався з Оленою Звягінцевою.

– У зв’язку з мораторієм на перевірки ми не можемо зараз їх проводити. Але, згідно з останніми повідомленнями, в місті за останній квартал перевищення по формальдегідах в 1,25 разу й по аміаку – в 1,5 разу. Тож перевищення є, – підсумував Сергій Анатолійович.

На це Юрій Ткаченко зауважив, що заборона перевірок не означає, що на підприємства не можна ніяк впливати. Адже є комісія з надзвичайних і техногенних ситуацій, яка наділена всіма необхідними повноваженнями. Голова ОДА запропонував міському голові зібрати комісію, дати оцінку стану викидів у атмосферу Черкас і запланувати роботу щодо виправлення ситуації.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #33 О.ЧУПРИНА 19.02.2015 11:36
Цитую Майдан !!!:
Нащо цей гамір та балачки. Найбільшими забруднювачами завжди були ТЕЦ. То шо будемо робити - негайно вимикаємо цю "вонючку" посеред зими, або переводимо на дуже "екологічний" для гаманців природний газ ? Це по перше. Дієвих механизмів впливу на підприємства зараз не має. Це по друге. Зараз у Фірташа щвиденько роблять "фінт вухами" та під плановий ремонт оголошують повну зупинку підприємства, наприклад, в зв'язку з нефаховими діями влади, що заподіяли шкоду репутації підприємства - (треба ще довести походження забруднення). Це по третє. А те, що усіляким чинушам для захисту своєї сакральної "п'ятої точки" треба негайно відреагувати - то так і кажить. Але дуже обережно. :-)

Розумні люди таки є.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #32 адекватний 19.02.2015 09:32
Цитую ТаНуНа:
Цитую МИКОЛА:
Чуприна свій "базар" фільтрує і своїм прізвищем підписується.

То чого ж і ти своїм прізвищем не підпишешся - чи ти і є "ОЧУПРИНА"? "Черкас" сто раз правий - хамить у коментах нічого. Кожен має право на власну думку і не медведчуківсько му раша-партійцю "шаріковими" людей обзивать тільки за те, що вони проти того, щоб їх травили хімікатами!

Заціпило Вас шановний на цьому хамстві. До чого тут Росія коли країну в першу чергу нищать обамівські шістки кулі в лоб і компані. Чи може у Вас покращення настало на відміну всієї країни? До корится допустили геноцидники?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #31 Майдан !!! 18.02.2015 00:44
Нащо цей гамір та балачки. Найбільшими забруднювачами завжди були ТЕЦ. То шо будемо робити - негайно вимикаємо цю "вонючку" посеред зими, або переводимо на дуже "екологічний" для гаманців природний газ ? Це по перше. Дієвих механизмів впливу на підприємства зараз не має. Це по друге. Зараз у Фірташа щвиденько роблять "фінт вухами" та під плановий ремонт оголошують повну зупинку підприємства, наприклад, в зв'язку з нефаховими діями влади, що заподіяли шкоду репутації підприємства - (треба ще довести походження забруднення). Це по третє. А те, що усіляким чинушам для захисту своєї сакральної "п'ятої точки" треба негайно відреагувати - то так і кажить. Але дуже обережно. :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #30 адекватний 17.02.2015 23:07
Цитую Люди:
Не знаю хто такий Чуприна, але доля правди в його словах є? Якщо Азот стане куди підуть люди працювати, яким всередньому 35-40 років? Кому вони потрібні будуть? Може Ваш шановні антиазотівці? Чи Ви їх влаштуєте на роботу? Наврядчи! А щодо колектора: так можна передати на баланс міста і що далі? Ні грошей ні спеціалісті! Так що подумайте чи так сильно заважає Вам Азот!

Так шановна Наталя своє місце на базарі уплотнить і там ще 1000 чоловік панчохами бюджет міста наповнювати будуть , тільки от де зароблять на їхні панчохи - це питання.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #29 адекватний 17.02.2015 23:04
Цитую ТаНуНа:
Та хватить вже втирать ці тупі байки про "містоутворююче підприємство. Совковий штамп хай перечитують діди типу Чуприни, а сучасна людина має право на те, щоб "Азот" щучили максимальними штрафами за забруднення до того часу, поки Фірташ не розкошелиться на нормальні фільтри! Не сунув би свою Жуковську у ВР - на зекономлені гроші давно зробив би це. А ставити ціле місто у статус зеків, які колись тут відпрацьовували "на хімії" - не треба! Чуприні не дивуюся - бо він совок заскорузлий, але Юхно мав би знати, що Черкаси як мінімум декілька сотень років прожили без "містоутворюючої " смердючки - і не були від того не містом. А колектори є багато де і точно не "Азот" їх всюди обслуговує. До речі, не гадив би - то й прибирати за собою ніхто не змушував би. ;-)

Все вірно 243 місце :lol: на базарі воно і є опора нашого бюджету а Ви видно бюджетоутворююч ий ларьок з панчохами тримаєте
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #28 Вжесь 17.02.2015 22:30
Де ви бачите Хімволокно в Черкасах. Вже 10 років скоро як завод стоїть. А якщо ТЕЦ забруднює, то давайте відмовимося від опалення і все буде чікі-чікі. Хоча слідуючого опалювального сезону може й не бути, якщо й надалі будуть великі економісти нами керувати. Економіки в державі немає і навіть на горизонті не видно покращення.....То давайте прискоримо її падіння і зупинимо ще й Азот та ТЕЦ. Отоді й буде сплошна екологія....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #27 О.ЧУПРИНА 17.02.2015 21:30
Цитую Наталья Иващенко:
Из-за таких, как чуприны и юхно с советским корридорным мышлением у нас Азот до сих пор единственное "градообразующее " предприятие. Хотя "градообразующее "это только с ваших слов. В городе остается наверное только плата за землю и часть(!) подоходного налога. Вот руководители с таким совковым подходом к развитию экономики и виновны в том, что к нам не идут инвесторы, не развиваются производства и в городе растет смертность среди детей. И перестаньте оскорблять комментаторов и корчить из себя знатоков всего и вся.

Вы хотие публично обсудить со мной проблемы оптимизации путей развития города? Возможно у Вас есть готовый алгоритм нахождения максимума функции абсолютного счастья черкащан?Извините,но Вы написали позорную галиматью.Не ввязывайтесь в споры по проблемам,в которых Вы недостаточно разбираетесь,вы глядит смешно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #26 О.ЧУПРИНА 17.02.2015 21:15
Цитую ТаНуНа:
...Совковий штамп хай перечитують діди типу Чуприни, а сучасна людина має право на те, щоб "Азот" щучили максимальними штрафами за забруднення до того часу, поки Фірташ не розкошелиться на нормальні фільтри! Не сунув би свою Жуковську у ВР - на зекономлені гроші давно зробив би це. А ставити ціле місто у статус зеків, які колись тут відпрацьовували "на хімії" - не треба! Чуприні не дивуюся - бо він совок заскорузлий, але Юхно мав би знати, що Черкаси як мінімум декілька сотень років прожили без "містоутворюючої " смердючки - і не були від того не містом.... .До речі, не гадив би - то й прибирати за собою ніхто не змушував би. ;-)

Можливо ти хочеш відкритої дискусії,чи штани уже мокрі?Хто совковий та заскорузлий стане видно вже на другій хвилині дебатів.Не з твоїм рівнем розвитку займатися такими справами.Я,Олександр Чуприна,готовий до змагання.А дискусію про дідів перенесемо з телебачення до спортзалу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #25 Люди 17.02.2015 17:35
Не знаю хто такий Чуприна, але доля правди в його словах є? Якщо Азот стане куди підуть люди працювати, яким всередньому 35-40 років? Кому вони потрібні будуть? Може Ваш шановні антиазотівці? Чи Ви їх влаштуєте на роботу? Наврядчи! А щодо колектора: так можна передати на баланс міста і що далі? Ні грошей ні спеціалісті! Так що подумайте чи так сильно заважає Вам Азот!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #24 Борис Юхно 17.02.2015 17:34
Цитую Наталья Иващенко:
Из-за таких, как чуприны и юхно с советским корридорным мышлением у нас Азот до сих пор единственное "градообразующее " предприятие. Хотя "градообразующее "это только с ваших слов. В городе остается наверное только плата за землю и часть(!) подоходного налога. Вот руководители с таким совковым подходом к развитию экономики и виновны в том, что к нам не идут инвесторы, не развиваются производства и в городе растет смертность среди детей. И перестаньте оскорблять комментаторов и корчить из себя знатоков всего и вся.

Укажите, плз, оскорбленное место. А "Азот" как-то без инвесторов построили. Проблемы начались, когда они появились. Всего доброго.