У Черкасах завершився чемпіонат світу зі спортивного орієнтування серед спортсменів з вадами слуху, які відбувалися з 25 по 30 липня 2011 року. Останнього змагального дня проходила чоловіча та жіноча естафета.

У жінок переможницями стали представниці Росії (Марина Росінк, Марія Макарова, Антоніна Найдьонова – 1:49:38), які завоювали перше золото для своєї команди. Лише на дві хвилини від переможниць відстали українки, задовольнившись «сріблом» (Марина Чекунова, Вікторія Орлова, Тетяна Біда – 1:51:07). Третіми стали дівчата з Литви (Андрія Кулбокайте, Джудіта Волюнгевісієне, Раса Каунеліте – 1:57:38).

uach2

Ідентичною виявилася ситуація й у чоловічій естафеті: перше місце – за росіянами (Павло Новіков, Володимир Грінін, Віктор Дінгес – 2:03:47), друге – в українців (Михайло Мазур, Руслан Ніколаєнко, Олександр Санькін – 2:11:02), а третє – у литовської команди (Вітаутас Сонгінас, Вітаутас Ремейка, Томас Кузьмінскіс – 2:12:03).

Останній день змагань визначив підсумкову трійку лідерів: перше місце у неофіційному загальнокомандному заліку у команди України (10 медалей – 3 золоті, 6 срібних та 1 бронзова нагороди), другу позицію отримала команда з Литви (8 медалей – 3 золоті, 5 бронзових нагород), третю – команда з Росії (5 нагород: 2 золоті, 2 срібні та 1 бронзова медалі).

uach1

Беззаперечним лідером чемпіонату світу виявився литовець Томас Кузьмінскіс, який став на цих змаганнях тричі чемпіоном та бронзовим призером. Найкращою спортсменкою стала дебютантка змагань – українка Ганна Федосєєва, котра виборола 2 золоті та 1 срібну нагороду.

Попереду у спортсменів з вадами слуху підготовка до чергових літніх Дефлімпійських ігор 2013 року.