реклама
Кредит готівкою
реклама

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомив Черкаський монітор Всеукраїнської коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» Сергій Гончар. Учасники заходу представили результати моніторингу кафе, барів ресторанів щодо виконання Закону України №2899-ІV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров`я населення», пише видання "Вечірні Черкаси".

- Черкаси – те місто, де закон про заборону тютюнопаління виконується найкраще. У приміщеннях кафе, барів ресторанів, а ми перевірили із півсотні таких, не палять, тобто дотримуються «бездимного закону». УВ одному з нічних клубів на терасі курили цигарки, але це законно. Але під час моніторингу ми вийшли п’ять кальянних у Черкасах, які розташовані у підвальних приміщеннях, що є грубим порушенням. У прайсах цих закладів значився кальян. Ми писали скарги у Книгах скарг і пропозицій, на що жодної відповіді не отримали. Інспекція захисту прав споживачів підтвердила факти куріння і наклала штрафні санкції. Підприємець повинен нести збитки, це його стимулює. Усі ці кальянні – поза законом, – зазначив Сергій Гончар.

Моніторинг закладів, які порушують правило заборони куріння, проходить учетверте.

- Якщо ви бачите, що в закладі курять, зробіть зауваження адміністратору закладу, залиште запис в книзі скарг, надішліть скаргу до Держспоживінспекції, або викличте поліцію. Відвідувачі також мають право подати до суду

скаргу на заклади-порушники, - радить представниця Всеукраїнської коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» Лілія Олефір.

Вона ж навела статистичні дані: із 753 закладів по Україні, сигарети курять у 5,84%, кальян - у 14%.

Кальян, за словами головлікаря Черкаського обласного центру здоров’я Бориса Нескромного, є джерелом інфекційних захворювань.

- Черкащина має епідемію туберкульозу. Кальян у десятки разів небезпечніший за цигарки, оскільки крім тютюну містить різні домішки, які від розігрівання стають небезпечними. Кальянний мундштук не є стерильним, у трубці перемішуються бактерії, що несе ще одну загрозу людині. Через куріння кальяну можна заразитися на гепатити, туберкульоз, грип.

ВООЗ навродить невтішні цифри: 58% смертей в Україні, викликані захворюваннями легень, були спричинені курінням. Пасивне куріння є причиною астми і раптової смерті немовлят.

Погіршення дотримання закону напряму пов’язано з мораторієм на проведення перевірок контролюючими органами, та реорганізацією контролюючих органів.

У планах, за словами Лілії Олефір – створення он-лайн карти закладів, де порушується Закон про заборону тютюнопаління, підготовка законопроекту, який зобов’яже виробників розміщувати попередження про шкоду куріння на 65% площі пачки цигарок (нині -28%).

- Наша мета і мрія – стандартизована упаковка цигарок – сіре або чорне тло без бренду, – говорить Лілія Олефір. – ВООЗ також розглядає питання заборони аромасигарет. Маркетингові стратегії недопустимі, коли мова йде про тютюн. Тютюнова індустрія знаходять усілякі шляхи для промоутування товару. Підняття акцизів на цигарки – в ідеалі на 70: також може допомогти у боротьбі з тютюнопалінням.

Кілька фактів:

Найкращі: у Житомирі та Івано-Франківську не зафіксовано жодного порушення антитютюнового закону.

Ресторани: 17% ресторанів дозволяють курити сигарети у приміщеннях. Із низ у кожному 10-му курять сигарети (10,3%) у кожному 6-му – кальян (14,6%) порушень. Київські ресторани складають половину усіх порушень: із 43 по Україні – 21 у Києві.

Бари: Кожен 5-й бар дозволяє курити у приміщенні. Із 40 закладів порушників – тільки у 6-ти курять сигарети, решта – кальяни. Серед лідерів – порушників – Черкаси (41%), Харків (39%), Суми (33%) знову Київ (31%) та Миколаїв (30%). Ситуація з курінням кальянів у барах значно погіршилася. У 2014 році тільки у 7% барів курили кальян, в решта 11% - сигарети.

Кафе: 10,8% (33) кафе порушують заборону куріння, що майже на 2 % більше, ніж минулого року (9,1%). У 9% усіх кафе, які моніторилися, можна курити кальян, а у 4% - сигарети, що відповідає загальній тенденції: курили кальян в два рази менше (4,6%).

реклама

Коментарі  

 
-1 #3 Лілія 04.10.2016 14:40
Від куріння в світі помирає 6 млн осіб, що значно більше, ніж від автокатастроф, а в Україні більше 60 тис осіб в рік. Нікотин викликає психологічну і фізичну залежність і далеко не кожен може легко приймати рішення про те чи хочеш ти курити чи ні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #2 Реальный 17.12.2015 11:25
Цитата: "Черкаси – те місто, де закон про заборону тютюнопаління виконується найкраще". Знаю несколько примеров, когда прямо в офисах сотрудники (в т.ч. руководство) курят не обращая внимания на посетителей (в т.ч. - некурящих)! Кто проверяет таких горе-бизнесменов?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 Староста 17.12.2015 00:56
Если я не курю и прихожу в кафе где накурено то да это неприятно, но если я иду в кальянную то точно чтоб покурить кальян и я знаю на что иду и почему. Что здесь плохого. Моя жизнь и я сам принимаю решение как её прожить. А если так заботитесь о здоровье то вы запретите автомобиль - от аварий погибает намного больше людей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама Моніторинг цін
Театр