реклама
Привітання від міського голови
реклама

Сьогодні в Черкасах начальник управління НБУ в Черкаській області Сергій Забудський презентував загалу оновлену банкноту номіналом 500 гривень, яка була введена в обіг з 11 квітня 2016 року.

– Одразу зазначу, що це не якесь надзвичайне нововведення. Бо відповідно до стратегії розвитку готівкового обігу, у нас заплановане поступове оновлення банкнот. Раніше була введена в обіг нова купюра номіналом 100 гривень. Тепер на часі стало оновлення купюри номіналом 500 гривень. Вилучення старих купюр буде відбуватися поступово по мірі їх зношуваності, – роз’яснив Сергій Забудський.

Розповідаючи про нову купюру, банкір зупинився насамперед на таких факторах, як її захищеність.

– По-перше, ця банкнота подібна до раніше випущеної нової банкноти в 100 гривень. На 500-гривневій купюри присутні водяні знаки, а також присутнє оптично змінне зображення, яке в залежності від кута, під яким дивитеся, змінює колір. Плюс є захисна протикопіювальна сітка. Є й інші елементи, як от перетікання кольорів з одного в інший. Застосовані на купюрі і мікротексти. Звісно, основною вимогою до купюри була її захисна функція, щоб не було можливості застосовувати підроблені банкноти в обігу. Такі, на жаль, є в обігу, але їх динаміка від’ємна, що свідчить про досконалість системи захисту, – зазначив Сергій Забудський.

Цікаво, що у порівнянні зі старою банкнотою, нова не має зображення ока в трикутнику, що на загал називалося «масонським оком».

– Взагалі-то було пояснення, що це авторський малюнок Григорія Сковороди і було різне трактування цього знаку. Та це знайшло не дуже позитивний відгук в громадськості, тож від цього зображення відмовилися.

За словами експерта, грошові купюри в обігу в громадян перебувають десь близько 7 років.

У середньому в рік замінюють близько 900 мільйонів штук банкнот на банкноти нового номіналу. Найбільший відсоток зношуваності - це банкноти номіналом від 1 до 20 гривень.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама