реклама
5TV
реклама

Фольклорна експедиція козацьким краєм відбулась наприкінці осені. Студентам та викладачам Національної Музичної Академії України вдалося об’їхати шість давніх сіл Чигиринського району та зібрати майже дві сотні автентичних піснеспівів, пише kolodar.org

bbdd9bab523659f72e79235cef0a8565_XL.jpg.pagespeed.ce.dt1BydOgXx

Віднайти автентичні твори характерні лише для цього регіону та ознайомити дітей та молодь з прадавніми традиціями – такою була мета цієї експедиції, що відбулась за ініціативи Громадянського руху «За процвітання Черкащини».

– Ми були вражені колективами, які вдалося послухати на Чигиринщині. Це жінки, яким вже в більшості за вісімдесят, проте вони знають та пам’ятають просто неймовірну кількість старовинних пісень, які стали для нас справжнім відкриттям. Це оригінальні твори, прадавні українські піснеспіви, котрі є частинкою історії саме цього краю, – відзначає етномузиколог, науковий співробітник лабораторії музичного фольклору Національної Музичної Академії України Ганна Коропніченко.

Історичні, обрядові, патріотичні, ліричні – понад сто сімдесят піснеспівів різної тематики вдалося записати учасникам фольклорної експедиції.

Окремою знахідкою стали автентичні колядки та щедрівки.

– Найбільше в дитинстві чекали Різдвяних свят. Тому ще змалку вчили колядки та щедрівки. Ходили разом з батьками попід хати, вони співали, а ми повторювали за ними, отак і запам’ятовували. А потім вже й самі ходили. Ми колядували щороку, лише минулого року вже не ходили, бо важко, – розповідає Марія Шевченко, жителька села Топилівка Чигиринського району.

Автентичні колядки та щедрівки, зібрані під час фольклорної експедиції було передано творчим колективам Черкащини і Чигиринщини зокрема для вивчення. Результати ж буде презентовано під час Всеукраїнського конкурсу колядок та щедрівок – на Фестивалі Святого Миколая, а саме 17 грудня у Чигирині.

– Те, що наші колядки та щедрівки вивчають діти  - це найкращий подарунок для нас. Адже це означає, що наші знання і традиції не підуть в небуття, – відзначає Марія Шевченко.

До речі, реєстрація учасників на Всеукраїнський конкурс колядок та щедрівок триває до 5 грудня включно. Ознайомитись із умовами участі можна ТУТ.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

Loading...
реклама
Моніторинг цін
Театр
Loading...