реклама
Програма навчання депутатів

Струс мозку та інші тілесні ушкодження отримала редактор районної газети «Чигиринські вісті», що на Черкащині, Наталія Лебеденко під час зйомок біля Чигиринського райсуду. Звернення про це редакція направила до Національної спілки журналістів України. Як ідеться у зверненні, 20 грудня редакторку побили представники ГО «Чигиринська районна Народна рада». На 15 годину 20 грудня у суді було призначено розгляд справи за позовом цієї ГО до газети «Чигиринські вісті» про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди в розмірі 1 грн.

«Близько 15 год. 30 хв. на сходах Чигиринського районного суду окремі члени ГО «Чигиринська районна Народна рада» грубо і цинічно перешкоджали редактору газети «Чигиринські вісті» здійснювати свою професійну діяльність, а саме зйомку їх нападок на воїнів АТО та жителів с. Рацеве, які прийшли підтримати нашу газету в цьому судовому процесі та виступити свідками на її захист. При цьому представники ГО «Чигиринська районна Народна рада», перешкоджаючи відеозйомці нанесли Наталії Іванівні тілесні ушкодження, вирвали з рук планшет, яким велася відеозйомка. Але докази протиправної поведінки залишились на камерах спостереження Чигиринського районного суду та на дивом вцілілому дороговартісному планшеті, які вже долучені до кримінального провадження», – повідомляють представники редакції.

За словами юриста газети Світлани Гречанюк-Самойлової, 23 грудня було проведено судмедекспертизу в обласному центрі, зроблено освідування.

– За направленням судмедексперта були на консультації у обласного нейрохірурга в Черкаській обласній лікарні, струс мозку підтвердився. Будемо лікуватися в нашій лікарні, – розповіла у коментарі пані Світлана. – Заяву поліція прийняла оперативно, за словами працівника нашої місцевої прокуратури, справа знаходиться на контролі у прокурора області.

У редакції наголошують: ця подія – не просто хуліганство, а намагання запровадити цензуру, обмежити свободу слова та завадити роздержавленню, оскільки «вищевказаний позов є нічим іншим як «брудним» приводом для всілякого роду провокацій та можливості здійснення фізичної розправи над журналістами газети «Чигиринські вісті».

Судове засідання у справі побиття Наталії Лебеденко призначено в Чигиринському райсуді на 11 січня.

За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, на жаль, випадки переслідування редакторів комунальних газет із політичних мотивів зараз – непоодинокі.

– У процесі роздержавлення окремі політики чи представники влади дозволяють собі вдаватися до погроз і тиску на ЗМІ, щоб залякати, підпорядкувати газету собі і захистити власні інтереси. Декількох наших колег безпідставно звільнено з роботи або намагаються дотиснути. Окремі «активісти» спекулюють, що їх уповноважила громада на «газетну люстрацію». Ми сподіваємося на адекватне правосуддя та покарання винних у побитті редактора чигиринської районки, триматимемо цю справу на контролі та надаватимемо допомогу газеті, – зазначив Сергій Томіленко.

Нагадаємо, нещодавно суд виправдав єдиного підозрюваного у справі побиття черкаського журналіста Ігоря Єфімова під час подій Революції гідності. За повідомленням прокуратури, вони будуть оскаржувати цей вирок.

реклама

Коментарі  

 
+3 #2 батько Махно 27.12.2016 18:18
Редакторку районної газети побили представники громадської організації.....???????

Анархія мать порядка.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Сергійко 26.12.2016 17:15
Бандитська демократія в дії. Закони писані не для них. Щодо покарання: великі-великі сумніви.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама