реклама Черкащанка
рекламареклама АвтоРаллі

У суботу, 11 лютого, команда КУ «Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби» доправили на берег з крижаного Дніпра у районі Залізничного мосту, жінку, яка під час прогулянки вийшла на лід та впала і зламала ногу. Власними силами дістатись берега жінка не змогла, викликавши на допомогу рятувальників, які оперативно зреагували на виклик.

Як розповів керівник КУ «Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби» Сергій Микитченко, відповідне повідомлення до них надійшло в 13:45 і за лічені хвилини  фахівці прибули на місце, запобігши обмороженню потерпілої. Жінка самостійно не могла пересуватись. Тому рятувальники із залученням спеціального спорядження та носилок, доправили її на берег, де вже чекала карета «Швидкої допомоги».

Наразі жінка почувається добре і стан її задовільний.

Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба звертається до жителів та гостей міста з проханням бути обережними на льоду, або ж взагалі утриматись від виходу на нього.

– Зимова краса приваблива по-своєму, але забувати про свою безпеку не потрібно. Уже не раз говорилося про ті загрози, які таїть у собі лід. Однак любителі риболовлі нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки, – акцентує Сергій Микитченко. – У багатьох випадках це закінчується трагічно: крижана вода продовжує безжально забирати життя людей.

Він наголосив, що нерідко трагедією обертаються і зусилля тих, хто поспішає їх рятувати, якщо останні не мають при собі елементарних засобів порятунку.

– Прикро, що любителі зимової рибалки та прогулянок по крижаному Дніпрі так безпечно ставляться до власного життя, перебуваючи на водоймах взимку. Особливо небезпечний лід, коли починається відлига і температура піднімається до плюсових позначок, – говорить Сергій Васильович.

Заходи безпеки на льоду:
*По-перше, в будь-якому разі заборонено виходити на кригу поодинці. Пересуватися по льоду потрібно невеликими групами по 2-3 особи на деякій відстані 5-10 метрів один від одного.
*Знайдіть спочатку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
Зверніть увагу на такі місця, де:
– лід може бути не міцним біля стоку води;
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзлі в лід;
– обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонкий;
*Міцність льоду необхідно перевіряти пішнею і ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли, причому перші кроки треба робити не відриваючи підошви від льоду.
*Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
*Не пробивайте поруч багато лунок.
*Не збирайтеся великими групами на одному місці.
*Не пробивайте лунки на переправах.
*Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було.
*Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на іншому.
*Тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.

У разі виникнення надзвичайної події на водних об’єктах м. Черкаси, негайно телефонуйте КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба»: 65-12-77, 050-464-03-33,  «Оперативна служба» Черкаської міської ради: 1505, 050-464-60-60, до чергового ДСНС України в Черкаській області – 101.

Про це інформує сайт міськради

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+4 #1 Петрович 14.02.2017 17:51
Там в районі Залізничного мосту заборонена зона, які там можуть бути прогулянки? Добре, що не підстрелили...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр