реклама

реклама

Гідрометеорологічна ситуація, що склалася на території річкових водозборів області станом на 20 лютого, дає підстави очікувати на більшості річок Черкащини формування вираженого весняного водопілля, що буде вищим за останні три роки.

index

Як поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань, за величиною максимальних рівнів і витрат води цьогорічне водопілля очікується близьким до середніх багаторічних значень, чого не спостерігалося останніми роками, а у разі інтенсивного й дружнього сніготанення можна розраховувати на дещо вищу за норму весняну повінь.

Цьогорічна зима по температурі відповідає кліматичній нормі, однак за останні п’ять років вона видалася найхолоднішою. Це зумовило значне промерзання грунту та утворення стійкого льодоставу. А достатня кількість опадів при низьких температурах зумовило достатнє снігонакопичення.

Результати останньої снігомірної зйомки у басейнах майже усіх річок області показують, що снігозапаси перевищують середні багаторічні значення на цю дату. Так, середня висота снігового покриву становить 6-32 см при нормі 9 см, а запаси води в сніговому покриві  від 13 до 68  мм при нормі 25 мм. Привертає увагу значне промерзання грунту - 37-64 см при багаторічних значеннях на цю дату 37 см.

На водних об’єктах утримується льодостав, а його товщина на Кременчуцькому водосховищі сягає 40-45см, що не так часто можна спостерігати в останні роки.

Вирішальним фактором, що впливає на характер повені є не висота снігового покрову, а інтенсивність сніготанення та здатність грунту прийняти талі води.

Так, до кінця лютого у зв'язку з відлигою та опадами переважно у рідкій фазі спостерігатиметься сніготанення. Існуватиме загроза локальних підтоплень талими водами, особливо у понижених формах рельєфу. Тому вже зараз владі на місцях доцільно організовувати роботи з очищення русел річок, систем водовідведення, дренажних систем, а також підтримання в належному стані гідроспоруд.

За попередніми оцінками, руйнування льодового покриву та проходження водопілля весною 2017 року може мати негативні наслідки: затоплення заплавних територій та об’єктів розташованих на них, формування льодових заторів і зажорів з різкими коливаннями рівнів та додатковими затопленнями, можливі локальні підтоплення місцевим та схиловим стоком під час сніготанення. Проте, масового досягнення небезпечних відміток не очікується.

В.Постригань також проінформував про те, що під час водопілля можливе затоплення понижених ділянок заплави річки Гнилий Тікич в районі гідропосту Лисянка.

З огляду на це, можна зробити висновок, що ймовірність формування більш високого за попередні роки водопілля, з одного боку, сприятиме заповненню малих і середніх водосховищ, з іншого – вимагає додаткового контролю за пропуском тало-дощових вод з метою недопущення різких скидів води, що може спричинити додаткові небезпечні наслідки.

На сьогодні причин панікувати абсолютно немає. Гідрометслужба продовжує моніторинг гідрологічної ситуації і у разі її зміни буде оперативно інформувати органи публічної влади та населення області.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100