реклама

реклама

За даними Головного управління статистики у Черкаській області проживало 670 тис.жінок. В статевому складі населення області жінки мають чисельну перевагу (54%), тобто на 1000 чоловіків припадає 1183 жінки. Середній вік жіночого населення Черкащини складає 45 років.

Головним призначенням жінки є материнство. У 2016р. в області народилось 10582 дітей. Середній вік матері при народженні дитини складав 27 років. Сумарний коефіцієнт народжуваності, який показує, скільки в середньому дітей народила б жінка при існуючому рівні народжуваності  становив 1,38, тобто більшість шлюбних пар в області обмежуються однією дитиною.

Сучасна жінка бере активну участь у всіх сферах життя суспільства: економічній, політичній, соціальній, громадській. Вона прагне задовольнити потреби у самореалізації, забезпечити майбутній день, здобути повагу і визнання своєї компетентності.

На підприємствах, в організаціях та установах області у 2016р. працювало 120 тис. жінок (за даними державного статистичного спостереження з праці по підприємствах та їхніх відокремлених підрозділах з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб), або 55% від загальної чисельності працівників області.

Більшою мірою жіноча праця використовувалась в поштовій та кур`єрській діяльності, де питома вага жінок складала 88% від загальної чисельності працівників, установах охорони здоров’я (82%), тимчасовому розміщуванні й організації харчування (80%), закладах освіти (77%), функціонуванні бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури (74%).

Серед промислових видів діяльності найбільша кількість жінок зайнятих в текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (78%), виробництві основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (58%).

Середньомісячна заробітна плата жінок у 2016р. рівнялась 3769 грн, що становить 82% від розміру середньомісячної заробітної плати чоловіків. І така ситуація склалася в переважній більшості видів економічної діяльності. До видів діяльності, де середньомісячна заробітна плата жінок значно перевищила заробітну плату чоловіків, відносяться  виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (на 27%), виробництво електричного устатковання (на 21%), діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (на 20%).

У загальній кількості пенсіонерів Черкащини – жінок – 64%, чоловіків – 36%. Середній розмір призначеної місячної пенсії, з урахуванням компенсаційних виплат і цільових допомог, передбачених чинним законодавством, пенсіонерам, які перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду області на початок 2016 року, склав: для чоловіків – 1779 грн, а для жінок – 1525 грн, або на 17% менше.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #1 Петрович 07.03.2017 08:15
"Статистика знает все.От статистики не скроешься никуда. Она имеет точные сведения не только о количестве зубных врачей, колбасных шприцев, дворников, кинорежиссеров, проституток, соломенных крыш, вдов, извозчиков и колоколов, — но знает даже, сколько в стране статистиков. И одного она не знает. Не знает и не может узнать. Она не знает, сколько в стране стульев". И.Ильф, Е.Петров Двенадцать стульев.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100