реклама

реклама

Прихожани храму на честь Стрітення Господнього (УПЦ МП), що зводиться по вул. Чіковані (у мікрорайоні Хімселище міста Черкаси) були спантеличені тим, що не змогли на Великдень освятити великодні кошики. Вірніше, освятити могли, але не всі.

hqdefault

«До 7 години ранку паски освячувалися, а після цього, коли ще було повне подвір`я прихожан, батюшка о 7 годині зайшов в церкву і більше не виходив. Сотні людей були обурені таким вчинком. Людям сказали, що якщо хочуть освятити паски, нехай їдуть в собор, батюшка втомився, більше освячувати не буде», – поскаржилася «Прочерку» одна з черкащанок.

Як повідомив «Прочерку» клірик Свято-Михайлівського кафедрального собору протодиякон Іоанн Поліщук, річ у тім, що батюшка в храмі того дня був один, та ще й мав проблеми зі здоров’ям, тож справді не зміг далі освячувати паски.

– Прихід у храмі на Хімселищі новий. Там лише взимку встановили куполи на храмі. І служба проходить лише в нижньому храмі. Людей туди ходить небагато. І навіть на храмове свято було небагато прихожан. Той батюшка, який служив на Великдень, має проблеми зі здоров’ям, нещодавно переніс операцію на серці. І, в принципі, він там служив останнім часом сам якраз через невелику кількість прихожан. А перед святом ще, як ви знаєте, був строгий піст, потім була довга служба - і людині стало погано. Знаю, що прихожани пішли тоді до храму святого апостола Луки, що в Третій міській лікарні. І, в принципі, проблем не було, однак ми все рівно приносимо вибачення перед віруючими. Ми не мали наміру когось образити чи принизити. Тепер владика (митрополит Софроній, - ред.) думатиме над тим, щоб в храмі, що в парку Хіміків, служило службу двоє священників і щоб більше таких питань не виникало, – пояснив отець Іоанн.

Представник УПЦ зазначає, що раніше в храмі лише відзначали свята, а тепер, коли розпочалося повсякденне життя, кількість людей справді потребує збільшення й кількості священиків.

Загалом же, за словами отця Іоанна, відповідно до церковного Уставу, пасхальні кошики слід освячувати звечора. Вночі на пасхальну службу люди йдуть молитися. Після цього приходять додому і освяченим розговляються.

– Часи атеїзму зрушилу з накатаної колії наше духовне життя, тому й стали люди святити паски коли їм зручно. Хто звечора, хто зранку. В принципі, тут немає чогось поганого - добре, що люди йдуть в церкву. Але Устав таки приписує святити паски звечора – у суботу, – зазначив отець Іоанн.

реклама

Коментарі  

 
+6 #13 Валентина 21.04.2017 21:56
Молилась цілу ніч з великою кількістю прихожан.Дуже сподобалась щира проповідь батюшки.Все зрозуміло,кожне слово доходило до серця.Клірошани чудові.Дуже рада що потрапила до цього хаму.Храни Господь батюшку і всіх нас.Христос Воскрес!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #12 Олена 21.04.2017 14:27
Візьміть, будь ласка, до уваги той факт, що мало того, що батюшка з четверга служив в храмі двічі на день, то ще й з суботи на неділю був на ногах як мінімум 10 годин! Я думаю, очевидно, що це не просто. Він зараз дійсно служить в храмі один. Тому потрібно з розумінням ставитися до ситуації, що склалася.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #11 Оксана 21.04.2017 12:51
Теж була там. I от, якшо б "обуренi прихожани" знали, що цей батюшка правив один починаючи з ранку четверга, закiнчуючи раноком недiлi(щодня двi
Служби: Вранiшня та Вечiрнi), умовно кажучи, без перепочинку, то наврядчи б виспавшись, нарiкали чому це iм не свяиять о 8 ранку. Коли були ми на освяченнi o 4ранку, то видно було, Шо йому важко, але батюшка тримався, посмiхався,кроп ив уважно, вiдчувалося свято
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #10 Турбо Петя 20.04.2017 17:53
За днями дні. Раби мовчали,
Царі лупилися, росли
І Вавілони муровали.
А маги, бонзи і жерці
(Неначе наші панотці)
В храмах, в пагодах годувались,
Мов кабани царям на сало
Та на ковбаси. І царі
Самі собі побудували
Храми, кумирні, олтарі.
Раби німії поклонялись. Тарас Шевченко
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #9 язон 20.04.2017 17:30
Цитую Сидоров.:
Люди , зазвичай , не рузуміють, що священники , лікарі , педагоги та й просто офіціанти також люди із своїми болячками , проблемами.Розумію, що на роботі показувати свої проблеми це не є добре. Але коли вже несила. то так і виходить. Треба бути людянішими, а журналістам показувати такі факти обережно.

Аби той священник до ладу людям пояснив, що погано почувається - то й зла б не тримали. Але ж не на Марсі той парк хіміків, і мобільний телефон наче священникам РПЦ не забороняє Гундяєв - то невже з єпархіального храму не могли надіслати якогось священника замість того хворого, чи й замінити навіть його на свято, враховуючи стан здоров'я? Сфера послуг є сфера послуг. Форс-мажор буває, але при правильній організації роботи та повазі до клєнтів проблеми надавача послуг розв'язуються автоматично і непомітно для клієнтів. А де форс-мажор щодня - там клієнти тікають до конкурентів...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #8 язон 20.04.2017 17:18
Зараз на пасху на Всенощну досить багато народу приходить. І приносять харчі, щоб їх посвятити. То розумній протодиякон Іоанн Поліщук може назвати у Чекасах хоч один храм, де паски святять у суботу звечора? Нащо ото дурниці молоти - жоден священник цього не робитиме, бо люди після цього потікають і на службу не залишаться!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #7 язон 20.04.2017 17:11
Цитую Дивак:
Цитую :Жінка:
Вони ж тоже живі люди, а тут ще й після операції. Спіть менше!

Працюю позмінно Зміна закінчується 0 7 ранку. То я не маю права освятити паску після роботи?

Де право, а де церква? Вам там ніхто нічого не винен! Священник має право робити, що хоче. Його церква - хоч і гопки танцюй! А Ви - маєте право вирішувати, чи святе ДЛЯ ВАС те місце?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #6 правда 20.04.2017 16:16
нема чого ходити в московський патріархат!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 Іванова 20.04.2017 16:10
Були ми там. Прихожан був повен двір, і ще люди підходили (порівняно з кількістю прихожан у соборі, мабуть, це небагато). Батюшка нам сказав, що не буде продовжувати святити паски, бо йому потрібно готуватися до проповіді. Але чому менше ніж за годину на воротях церкви замок висів? Не обов`язкова присутність у церкві батюшки, щоб бажаючі могли зайти до церкви і поставити свічки. Нікого ні в чому не звинувачую. Висновки для себе зробила.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 Дивак 19.04.2017 15:58
Цитую :Жінка:
Вони ж тоже живі люди, а тут ще й після операції. Спіть менше!

Працюю позмінно Зміна закінчується 0 7 ранку. То я не маю права освятити паску після роботи?