реклама

реклама

Черкаська обласна служба зайнятості вже багато років тісно співпрацює з навчальними закладами регіону, які мають повноцінну освітню та виробничу базу. Серед таких закладів є ДНЗ «Черкаське вище професійне училище», яке створене у 1977 році і виховало за цей час не одне покоління робітників. Училище готує фахівців переважно для харчової промисловості та сфери обслуговування: пекарів, кухарів, офіціантів, кондитерів, продавців продовольчих та непродовольчих товарів, апаратників стерилізації консервів, тісторобів, машиністів тісторобних машин, операторів лінії у виробництві харчової продукції, жилувальників мяса та субпродуктів, слюсарів-ремонтників, верстатників широкого профілю та майстрів ресторанного обслуговування.

фото 2

За направленням центрів зайнятості області протягом трьох останніх років в учбовому закладі пройшли перенавчання понад 100 безробітних. Високий рівень організації професійного навчання сприяє тому, що його випускники користуються попитом на регіональному ринку праці. Так 90% випускників залишаються працювати на підприємствах міста та області, де забезпечуються робочими місцями згідно отриманої професії. Близько 10% випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.

Наприклад, безробітна Любов Савенко, яка перебуває на обліку в Золотоніському міськрайонному центрі зайнятості, на сьогодні, за направленням центру перенавчається під замовлення роботодавця в училищі та здобуває спеціальність «кухар». За її словами «Працюючи підсобним робітником на підприємстві, а згодом – на посаді оперетора лінії у виробництві харчової продукції, я не самореалізувалася професійно як особистість. Це не дало мені змоги розвиватися. Тому, отримавши пропозицію від фахівців центру зайнятості перекваліфікуватися за новим фахом – не роздумуючи погодилася. Я дуже задоволена тим, що здійснилася моя мрія дитинства. Я завжди прагнула опанувати фах «кухара» і навчитися тонкощам кулінарного мистецтва і в цьому мені допомагають вчителі училища. Тому, вже сьогодні впевнена, що незабаром зможу реалізувати свій професійний потенціал на роботі», - розповіла жінка.

У свою чергу, учень Володимир Бурдінський, який навчається за спеціальністю «оператор консервного виробництва», у своєму коментарі відзначив, що вподобаний фах він здобуває свідомо, а складнощі, які виникають під час учбового процесу, компенсує за рахунок виробничої практики, яка проходить дуже змістовно і цікаво. Хлопець вважає, що «Саме від якості виконання практичних завдань залежить професійне становлення кожного, як майбутнього спеціаліста у відповідній сфері. Тому намагаюсь, постійно пізнавати щось нове, цікавитися різними дрібницями консервування, щоб відчувати себе впевнено на практичних заняттях, а у разі потреби, і допомогти друзям-одногрупникам».

Довідково: У 2016 році від роботодавців Черкащини до обласної служби зайнятості надійшло 788 заявлених вакансій кухаря, кухаря дитячого харчування та шеф-кухаря, з них укомплектовано 693 вакансії. Тобто, на 88 % обласна служба зайнятості забезпечила кваліфікованими кадрами підприємства та заклади харчування області. Пройшли професійне навчання за відповідною професією 228 осіб, з них підвищили кваліфікацію шляхом стажування на робочих місцях 178 безробітних, 50 осіб пройшли підготовку та перепідготовку на замовлення роботодавця на базі державних навчальних закладів «Черкаське вище професійне училище», «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» та ТОВ «Навчальний центр «Інформаційне забезпечення бізнесу».

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100