реклама

реклама

Пам’ятний знак «Чорним запорожцям» відкрили в Золотоноші цими вихідними. Розташований він на місці бою, де українці здобули блискучу перемогу над московськими більшовиками.

20170429_111003-e1493543587581

Цей бій 15 лютого 1920 року під мурами старовинного Свято-Успенського собору та на кризі річки Золотоношки став фактично крайньою точкою Першого зимового походу. Наступного дня війська армії УНР отримали наказ полишити Лівобережжя та відвернути на захід – місію переможного походу було виконано.

– Рік тому в Черкасах ми відкривали монумент «Борцям за волю України», – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Аби вшанувати всіх наших героїв минулого та сьогодення. Сьогодні ми увіковічуємо ще одну сторінку нашої героїчної історії. Це важливо, передовсім, для наших дітей – аби знали та пам’ятали історію свого народу. До переможного бою тут, «чорні запорожці» пройшли через всю сучасну Черкащину, звільняючи її міста та села від більшовиків. Чи не аналогічне зараз на Сході? Де наші бійці відвойовують назад у ворога кожен сантиметр української землі. І обов’язково їм це вдасться! Я вірю! 100-річчя Української революції Черкащина зустрічає, повертаючи краю славні імена героїв, на подвиги яких варто рівнятися сучасним українцям.

За відданість Батьківщині й українському народу очільник області вручив бійцям і волонтерам почесні відзнаки «Холодний Яр».

реклама

Коментарі  

 
-2 #21 Рекорд 03.05.2017 16:58
Цитую істОрик - не істЕрик:
Цитую Сэло, йыдь додому !:
Т.е. они эти бандюки, порубанные в капусту непобедимой Красной Армией

Перший зимовий похід Армії УНР ознаменований цілковитою перемогою - у кожному із визволених населених пунктів на всій протяжності рейду.
У тій же Золотоноші Чорні запорожці втратили вбитими 4 козаків, а червоні, які вимушені були втікати з міста - майже сотню. То хто там "нєпобєдімий"? ;-)

Про те як один чорн. запорожець одним махом 100 червоних побивахом - в книгу Гінеса.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #20 . 03.05.2017 15:20
Ти, ватан, таки конкретно тупий. Коли рашку луплять - вона зразу не тоне, бо так це г'''но влаштоване. До 1991 року дожили удолбіщє худо-бєдно. А тоді здохло. І путлєр вже не оживить
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #19 Сэло, йыдь додому ! 03.05.2017 14:54
Цитую істОрик - не істЕрик:
Цитую Сэло, йыдь додому !:

Да ? Т.е. советская власть приказала долго жить еще в 1920-ом ? Подавайте на Нобелевскую премию с такими открытиями :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #18 істОрик - не істЕрик 03.05.2017 09:57
Цитую Сэло, йыдь додому !:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #17 Не тупИ, . 03.05.2017 09:52
Ти б ще згадав про "подвиг" совкової армії, яка ганебно пішла з Афгану, так його і не здолавши. Про бездарно про*рані Ізраїлю гігантські території Близького Сходу, де задрипані інструктори і совкова техніка так нічого і не змогли протиставити маленькій, але затятій країні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #16 Не тупИ, село! 03.05.2017 09:51
Цитую Сэло, йыдь додому !:
непобедимой Красной Армией

В якому місці красная армія - "нєпабєдімая"? Тоді, коли 23 лютого визначили її днем, бо в цей день об вєрних лєнінцев кайзерівські солдати ноги витерли під Петроградом? :-) Чи тоді, коли вигребли по повній від армій Петлюри і Пілсудського на Віслі і пішли на *** замість Варшави - на мацкву рани зализувать? Чи, може, тоді, коли зганьбилися перед усім світом, не зумівши здолати малесеньку Фінляндію і завалили трупами красноармєйськи ми всю Суомі? Чи тоді, коли дрібні німецькі підрозділи у 1941-у брали у полон цілі дивізії, а Сталін готувався драпать із Москви? Що було б, якби у війну проти Німеччини не включилися США, Великобританія і купа інших держав антигітлерівськ ої коаліції?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #15 Вата - класичні примітиви 03.05.2017 09:36
Цитую Сэло, йыдь додому !:
XXLобыдлыки, вы хоть понимаете, что такое Запорожье и кто такие запорожцы ? При чем тут Черкассы, или Золотогоша ?

Перш ніж про географію розказувать, навчись для початку, ватномозглий, писати ЗОЛОТОНОША, а не ЗолотоГоша :D
Ти б ще, притрушений, порозглагольств ував на тему того, чи не був убієнний Моторола реінкарнацією царя Леоніда, бо його банда у "ДиНиРі" називалася ж "Спарта" ;-)
Ти просто жахливо недалекий - втім, як і всі фанати кремлівського окурка :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #14 Сэло, йыдь додому ! 03.05.2017 02:35
Цитую IN:
Цитую Сэло, йыдь додому !:
вы хоть понимаете, что такое Запорожье и кто такие запорожцы ? При чем тут Черкассы, или Золотогоша ?

полк Чорних запорожців Петра Дяченка - підрозділ Дієвої Армії УНР, названий так на честь козаків-запорожців минулого.

Т.е. они эти бандюки, порубанные в капусту непобедимой Красной Армией, взяли себе чужое имя, к которому никакого отношения не имели. Понятно. Но тогда надо писать в кавычках "чорны запорожцы" чтобы юмор был понят.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #13 СОЛДАТ 02.05.2017 17:39
Цитую ZNZ:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Сэло, йыдь додому !:
Враки это всё. Нет таких крепостей, которые не могли бы взять большевики !

Особенно у большевиков получается штурм Рейхстага в подмосковном парке.Жаль что Гитлера в плен не взяли :lol:

Так Гітлер-путлєр в цей час не в Рейхстазі був, а в кремлі)))

Мабуть Єву-Аліну ублажав "под бой курантов" :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #12 СОЛДАТ 02.05.2017 17:25
Цитую Сэло, йыдь додому !:
XXLобыдлыки, вы хоть понимаете, что такое Запорожье и кто такие запорожцы ? При чем тут Черкассы, или Золотогоша ?

Историческая справка : Запорожье - географическая область расположенная к югу от днепровских порогов(иначе говоря южнее Кременчуга).

При че здесь Золотоноша ?

Это тебя в "срепной" школе истории с географией учили? Праздник "угнетенных пролетариев" уже небось отпразновал раз поучать начал :lol: