реклама

реклама

Делегація із дружнього саксонського міста Штольберг прибула днями до Золотоноші, аби поглибити розпочату ще рік тому тісну співпрацю між двома громадами, повідомляє «Золотоноша.ck.ua».

Stollberg-Solotonosha-39

Перебували посадовці в Україні три дні, за цей час встигнувши тісно познайомитись із лівобережним містом, побувати на його інфраструктурних об’єктах, а також сформувати своє бачення напрямків подальшої взаємодії. Наступний крок – обмін досвідом між лікарями та взаємні візити груп українських і німецьких школярів.

Бургомістр Штольберга Марсель Шмідт разом з працівниками муніципалітету завітали до Золотоніської міської ради вранці минулого вівторка, зустрівшись вже вдруге із місцевими посадовцями. Знайомство відбулося ще торік у жовтні, коли золотоніська делегація здійснила робочу поїздку до Німеччини. Першопрохідцями саксонських земель тоді стали міський голова Віталій Войцехівський, його перший заступник Олег Масло, начальник відділу економіки Вікторія Остроглазова та керуючий справами виконкому Оксана Тітаренко. Провели в Штольберзі декілька доволі плідних діб, адже європейські колеги намагались розкрити усі деталі своєї кухні за напрямками діяльності кожного з гостей. До гурту восени долучився також і молодий лікар Золотоніської ЦРЛ Олександр Булах, котрий віднедавна працює на новому відеоендоскопічному комплексі, раніше подарованому нашим медикам колегами з ФРН. Ідейними натхненниками подібної співпраці, нагадаємо, стали коориднатори організації «Друзі України Ерцгебірге» – Сільвіо Уліг, Леся Щербій та Микола Черінько.

Stollberg-Solotonosha-3

Розпочали гості своє знайомство із Золотоношею відвідинами місцевої гімназії, котра вже чимало років також активно налагоджує міжнародні відносини. Найперше, що зацікавило делегацію ще до порогу навчального закладу, – майбутня участь шкільної команди розробників робототехніки на міжнародному LEGO-фестивалі в Данії. Вже наступного тижня група дітей на чолі з тренером Сергієм Різником вирушить в далеку путь представляти інтелектуальний потенціал країни на змаганнях із європейськими колегами. В самій гімназії німецькі візитери відвідали повністю реконструйовану шкільну їдальню, етно-майстерню, заняття із введеного нещодавно для молодших школярів предмету «Шахова логіка», а також LEGO-лабораторію, де й куються майбутні вітчизняні інженери. Остання особливо зацікавила німців, адже, за їхніми словами, те, що творять нині наші діти – це основа автоматизованих процесів усієї тамтешньої промисловості.

Окрема зупинка відбулася на спорудженні міського басейну, котрий розташовуватиметься на території цього навчального закладу. Об’єкт нині активно зводять і мають надію завершити всі роботи вже за рік. В денний час він виконуватиме внутрішньошкільні функції, по обіді доступ до нього матимуть усі золотоніські дітлахи. Тут увага зосереджена була від мера Штольберга Марселя Шмідта, котрий детально розпитував у підрядників всі нюанси будівництва комплексу – від будматеріалів до принципів опалення та водопостачання басейну.

Наступний крок – піша екскурсія містом, під час якої гості познайомилися із архітектурним ансамблем центральних кварталів, історією Золотоноші, відвідали парк Шевченка, а також дізналися про принципи роботи із озеленення від дільниці благоустрою КП «Міський Водоканал». Завітали й до одного з під’їздів на Січовій 25, аби побувати всередині типової радянської забудови, наочно побачивши планування та інші суто комунальні моменти. Окремі враження здобули екскурсанти після відвідин місцевого Собору, масштабність та антураж якого теж додав декілька приємних вражень.

Із промисловістю німецька делегація знайомилась на Золотоніському лікеро-горілчаному заводі. Тамтешні фахівці детально показали весь процес виробництва готової продукції та розповіли про організаційні моменти, кадрове забезпечення, а також про деякі секрети кухні, як-то шляхи експорту чи основи діяльності лабораторії якості.

Ранок наступного дня візитери розпочали із відвідин Центральної районної лікарні, куди нещодавно потрапила більша частина гуманітарної допомоги від німецької клініки Нільс-Стенсен, що базується в містечках Мелле та Брамше (Південна Саксонія). До переліку тоді увійшли меблі, технічне обладнання та корисні лікарські засоби. Саме тут і відбувся єдиний казус відвідин, котрий дещо збентежив координатора відносин Сільвіо Уліга. Після оглядин здійсненого за сприяння держбюджету України ремонту приміщення, а також надісланого обладнання, черга дійшла від претензій з боку посадовців ЦРЛ. Німецькі колеги, мовляв, надсилають до України непотріб. Зокрема, завели мову про один із апаратів, до якого ще треба придбати лампу за 45 тисяч гривень. Відразу ж на місці Сільвіо знайшов в інтернеті аналогічну деталь за… 6 тисяч! «Куди поділася різниця» – на це риторичне питання від гостя відповідь знайти було складно.

Далі черга дійшла до міського Центру соцдопомоги, де ще й базується і одна амбулаторій первинної медицини. На базу цих закладів також свого часу було надіслано чимало адресної допомоги, про практичне застосування якої і розповідала детально керівник Терцентру Людмила Неліна. Найперше, що здивувало делегацію – соціальна складова, адже діяльність закладу фінансується виключно з місцевого бюджету. Оглянули представники Штольберга тамтешню їдальню для малозабезпечених, перукарню, процедурні кабінети, місця навчання та реабілітації дітей з обмеженими можливостями. Перлина екскурсії – новенька гончарна майстерня, де діти опановують не лише доволі цікаву професію, а й розвивають моторику рук та власну уяву.

Чимало часу забрали відвідини оновленої котельні на території шостої школи. Об’єкт, котрий опалює навчальний заклад і Центр соцдопомоги, вельми здивував посадовців зі Штольберга – своїми масштабами, простотою виконання і, що найголовніше, його вартістю. Подібний перехід на альтернативні види опалення обійшовся свого часу німцям ледь не в 10 разів дорожче, ніж у нас. Про секрети такої економії та витискання максимальної ефективності детально розповідав директор “Міського Водоканалу” Сергій Кузнєцов. Особливо вразив гостей твердопаливний котел вітчизняного виробництва, котрий, як виявилось, майже нічим не поступається європейським аналогам.

На підсумковій нараді обидві сторони міжнародних відносин дякували одна одному за плідну співпрацю, котра постійно лише розширюється, а також формували подальші спільні кроки. Німецькі гості передусім висловлювали подяку золотонісцям за щирість та дружні стосунки, котрі дозволили розгорнути співпрацю до теперішніх рівнів. Пріоритет на подальший період – обмін молоддю та лікарями, двосторонній діалог з різноманітних комунальних питань.

– Проект, який ми вважаємо надважливим для України в нинішні часи, – це енергозабезпечення комунальних підприємств та бюджетних установ. Ми знаємо, що останнім часом точиться багато дискусій в Золотоноші щодо виробництва електроенергії в цілому. Саме тому перший крок в цьому напрямку – розширений діалог з експертами, яких ми запросимо до вашого міста, де вони відвідають всі ключові об’єкти задля детального аналізу. Які джерела необхідні, які відстані. Це, звісно ж, не один день. Це – справа місяців. Але подібний проект ми обов’язково мусимо втілити, адже він – один із квитків до того ж Європейського банку реконструкції та розвитку, – прокоментував подальші плани Сільвіо Уліг.

З ним повністю погоджується й міський голова Віталій Войцехівський, зауважуючи, що поповнення бази знань та досвіду в сфері новітніх технологій – одне з головних прагнень для господарської сфери Золотоноші нині.

– Це все насправді дуже важливо. І обмін людьми, і технологічний досвід. Ми, маючи таких друзів, повинні зараз не втратити шансу та врахувати всі помилки, які можливо були допущені у Штольберзі після об’єднання німецьких земель. Зовсім недаремно наші гості зараз часто порівнюють Україну з колишньою НДР. Потенціал величезний, але його треба грамотно втілити. Вони, жителі східної Німеччини, змогли. Черга за нами. І я дуже хочу, щоб українці та німці зустрілися в Золотоноші через 20 років, резюмувавши дійсно успішний спільний досвід, – зазначив опісля Войцехівський.

Німецька делегація вже дісталася домівок, а тим часом обидві сторони найближчим часом готуються до плідного діалогу між вузькопрофільними фахівцями. На черзі й поїздки дітей до дружніх країн.

Stollberg-Solotonosha-18

Stollberg-Solotonosha-20

Stollberg-Solotonosha-10

Stollberg-Solotonosha-22

Stollberg-Solotonosha-26

Stollberg-Solotonosha-38

 

реклама

Коментарі  

 
0 #2 депутат 24.05.2017 06:48
Мер і взагалі влада роблять зовсім протиположне, з людини робять раба, щоб шукав найми за кордоном, а не міг працювати і жити в себе дома. При такій бездіяльності, для чого нам тоді така влада?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #1 Віталій 23.05.2017 15:10
Мені цікаво, а що мер Черкас зі своєю командою роблять для створення робочих місць в місті та залучення інвестицій? Чи мерія вважає що непрацююче обленерго та Азот будуть сприяти місцевому бюджету? Хотілося дізнатися статистику - скільки в місті створено нових підприємств та робочих місць?. Такими темпами по викладеній новій тротуарній плітці вже скоро нікому буже ходити - всі поїдуть шукати роботу в інші місця. Місто перетворюється в базар та перекупів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100