реклама
Черкаськаий обласний центр занятості
реклама
В Черкасах ПАТ «Азот» запустив агрегати аміаку. 15 червня на завод подали природній газ, що є сировиною для виробництва аміаку. Зранку 16 червня почали розігрівати агрегати аміаку, інформує «Інфоіндустрія».

CHerkassyi-300x203 Розігрів триває добу, отож, перший аміак вироблено в суботу, а перший карбамід очікують на понеділок, 19 червня. Зупинка агрегатів аміаку відбулась на двох заводах в Черкасах та Рівному 7 березня 2017 року. Заводи не працювали 101 день. Очікується, що запуск Рівнеазоту відбудеться на привізному аміаку. Запуск Сєвєродонецього Азоту не передбачається.

Як стало відомо ІА Інфоіндустрія, черкаський "Азот" запускається на давальницькому газу, сировина постачається з ЄС. У Рівному завод також планується запустити на давальницькій сировині.

На жаль, в Сєвєродонецьку завод з 22 червня 2017 року підпадатиме під санкції Мінекономрозвитку, «Рівнеазот» перебуває під санкціями ще з минулого року, аміак завозився на Рівне після розмитнення в Сєвєродонецьку. За неперевіреними даними санкції були викликані неповерненням або несвоєчасним поверненням валютної виручки.

Черкаський "Азот" виробляє КАС, карбамід, аміачну селітру та товарний аміак. Це найбільший в Україні виробник селітри з потужністю більше 100 тис. тонн на місяць.

«За будь-яких обставин відновлення виробництва є позитивною новиною. Українські аграрії отримають напередодні осіннього сезону ще одне джерело постачання добрив, а в хіміків з’явиться шанс зберегти кадровий потенціал. Також, можливо, почне вирішуватися найбільш болюча проблема ринку добрив – борги групи Ostchem перед покупцями», – цитує видання «Agroportal» голову Спілки агрохіміків України Сергія Рубана.

Звичайно, зазначає він, не слід очікувати, що проблему заборгованості буде вирішено одразу, адже потужність виробництва занадто мала в порівнянні з обсягами проданого товару. Крім того, працювати виключно в режимі відвантаження продукції за борги підприємство не може. Однак принаймні з’явиться основа для пошуку компромісів і реструктуризації заборгованості до кінця року.

Також голова Спілки агрохіміків України прокоментував цінову ситуацію на українському ринку добрив. На його погляд, єдиним шляхом до забезпечення аграрного сектору доступними за ціною і наявністю добривами, є розбудова реального конкурентного ринку: без монопольного становища будь-яких сторін, з розвинутою портовою і логістичною інфраструктурою, яка дозволить оперативно отримувати необхідні ресурси з будь-якої точки світу.

«Щоб позбутися маніпуляцій та інсинуацій, необхідно створити відкриту і прозору систему моніторингу цін на ринку, на які держава могла б впливати цілим арсеналом методів – від надання податкових та інших преференцій постачальникам необхідних мінеральних добрив за доступними цінами, до участі у створенні інфраструктури для постачання доступних добрив, або забезпечення українським газом вітчизняних хімічних підприємств з одночасним контролем за їх відпускними цінами», – пояснив експерт.

Але навіть без цього позитивні зміни на агрохімічному ринку вже відбуваються. Наприклад, зростає кількість напрямків імпорту, адаптуються портові термінали під отримання добрив. Компанія «Еру Трейдинг» ввела в експлуатацію на ОПЗ фасувальну установку для відвантаження карбаміду на внутрішній ринок.

«Це все маленькі цеглинки, які за рік-півтора змінять український ринок добрив», – підсумував він.

Нагадаємо, 16 червня під час сесії Черкаської міськради депутат Ігор Кривошеєв повідомив, що черкаський "Азот" переходить у нормальний режим роботи.

реклама

Коментарі  

 
0 #2 Рівень, однако 18.06.2017 12:57
Цитую Ну ви й даєте!:
Давид Черкаський - той, що мультфільми про козаків знімав? :lol: :lol: :lol:

А вони і не зрозуміли нічого :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Ну ви й даєте! 18.06.2017 10:32
Давид Черкаський - той, що мультфільми про козаків знімав? :lol: :lol: :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама Моніторинг цін
реклама