реклама
Перший тиждень цьогорічного серпня випробовував черкащан спекою та локальними грозами. Середній температурний фон був в межах +26−+29º, що на 6−8º вище кліматичної норми. Абсолютний максимум температури повітря досягав +35−+37º. Щоправда поки що рекордним по тривалості та інтенсивності спеки залишається 2010 рік. Тоді спека в серпні тривала 17 днів поспіль і досягала +38−+40º, про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
Причиною високих температур як вдень так і вночі став антициклон із північної Африки, який займає помірні та південні широти всього Європейського континенту. Про це інформують в Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

За прогнозом по північних широтах із північної Атлантики на схід рухаються циклони. Їхні атмосферні фронти з 7 серпня починають досягати території нашої області. Тому на черкащан, нарешті чекає перерва у тривалому періоді спекотної погоди.

Уночі 8 серпня очікуються короткочасні дощі, грози, шквали 15−20 м/с., зниження температура повітря до 13..15°. Удень переважно без опадів, температура повітря не вище +26−+28º.

Із 9 серпня хмари розсіються і повітряна маса знову поступово прогріється до +28−+30º. Проте на сильну спеку (+35º і вище) чекати вже не варто.
Через тривалу спекотну погоду зросла забрудненість води. Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. При температурі води вище 25º і різкому зменшенню кисню можлива навіть загибель риби. У такий спекотний період самоочищення води слабке, концентрації забруднюючих речовин залишаються стійкими.

Суха та спекотна погода призвела зростання класу пожежної небезпеки в екосистемах області (наразі встановлений 4, місцями 5 клас). Варто відмітити, що із 12 серпня на Черкащині розпочинається сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям треба утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.
Окремі дощі та тимчасове зниження температури будуть сприятливими для поповнення вологозапасів грунту, зниження рівня пожежної небезпеки в екосистемах області, покращення якості води у річках та водосховищах

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр
Loading...