реклама Черкащанка
рекламареклама АвтоРаллі
22 серпня 2017 року колегія суддів Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, за головуванням суді Васильківської Тетяни Валеріївни винесла виправдувальний вирок у справі майора поліції Нечипоренка Артема Петровича, що підозрювався у отриманні неправомірної вигоди в розмірі 3 тис грн. за непершкоджання господарської діяльності. Про це повідомляє «Інфоміст».

ui14376357491-300x190 Як випливає з тексту вироку, 3 жовтня 2016 року старший оперуповноважений в особливо важливих справах управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Нацполіції нібито почав перевірку економічної діяльності місцевого підприємця, що здійснював реалізацію кавунів. За нескладання адмінпротоколу по фактами виявлених порушень правоохоронець вимагав з ділка 3 тис грн. хабаря. Останній погодився на таку пропозицію та в той же день передав Нечипоренку 2 тис грн., решту пообіцяв згодом.

Проте наступна зустріч ділка з майором поліції відбулась вже під наглядом працівників управління внутрішньої безпеки національної поліції України. Після отримання у власному автомобілі невистачаючої 1 тис грн. Нечипоренко і був затриманий колегами за підозрою в скоєнні злочину передбаченого статтею частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України, а саме отримання неправомірної вигоди.

У поясненнях слідству постраждалий підприємець розповів, що на початку жовтня минулого року до нього дійсно звернувся обвинувачуваний з претензією через те, що не зміг напередодні придбати кавун. Продавець вибачився за цей прикрий інцидент, проте отримав погрози про притягнення до адміністративної відповідальності через відсутність реєстрації як фізичної особи-підприємця. Вже через годину після цього в службовому кабінеті майора Нечипоренка він нібито і залишив 2 тисячі гривень та направився до місцевої реєстраційної служби, здійснювати первину реєстрацію себе як ФОПа.

За версією ж самого правоохоронця, події розгортались трохи по-іншому. Дійсно він напередодні "перевірки" разом з дружиною та малолітньої дитиною протягом 20 хвилин не зміг придбати омріяну ягоду та замість змістовних пояснень від продавця отримав нецензурну лайку. Помста, як то кажуть, подається холодною, тому він вже за декілька днів проїжджаючи повз місця неприємної пригоди, що трапилась з ним та членами його родини зупинився та вирішив провести «профілактичну» бесіду з підприємцем, яку було логічно продовжено у власному службовому кабінеті. Саме там Нечипоренко ніби то «проникся» проблемами дрібного підприємництва в провінційному місті та розповів про особливості здійснення сезонної торгівлі. Крім того майор поліції порадив підприємцю здійснити всі необхідні реєстраційні процедури на що навіть надав «позику» у розмірі 1 тисячі гривень. Саме ці кошти і мав повернути продавець кавунів за декілька днів, після того як офіційно зареєструється та отримає прибуток від вже легальної діяльності.

Більше того, ділок ніби то сам поривався роздавати хабарі дільничним, проте майор поліції його вчасно відмовив від таких необдуманих та протизаконних кроків.

Проаналізувавши дані покази обвинуваченого, суд прийняв їх «послідовними та такими, що узгоджуються між собою та в цілому із іншими доказами по справі». В той же час матеріали слідчих були визнані такими, що не можуть бути покладені в основу обвинувачення, оскільки частина із них здобута із грубим порушенням норм чинного процесуального законодавства, а решта прямо чи опосередковано не підтверджує вину обвинуваченого.

В результаті суд повністю виправдав правоохоронця, скасувавши його запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, а також поновив на займаній посаді. Крім того, були повернуті майору і його особисті речі, вилучені під час затримання.

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #7 депутат 03.09.2017 12:31
Це ж треба таке придумать, навіть в казках більш правдоподібно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #6 Влад 02.09.2017 14:15
Реформа правоохренитель ной системы-это одна из тех 144 реформ,которые озвучил херант потрошенка.то есть полной воды профанация.Ну а остальные 143 из этой же обоймы. Патрошенко озвучив эти рехформы,не только удивил все европейцев(хотя им давно бы было привыкнуть к его перлам),но и ввёл их в ступор.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #5 Платник податків 02.09.2017 11:49
Абсолютно не згодний з дописувачем під ніком Язон. Не захищаючи суддів, вважаю, що в даному випадку не в судді справа, а в непрофесіоналіз мі поліцейських та прокурорів, які не змогли належним чином зібрати докази вини цього перевертня в погонах і направили справу до суду. У судді мабуть не було доводів, які б спростували версію хабарника. До відповідальност і потрібно притягувати слідчих та прокурорів. Якщо цьому перевертню прийдеться виплачувати ще й заробітну плату за час вимушеного прогулу, то вона має виплачуватись не за рахунок нас платників податків, а за рахунок винних осіб.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 язон 02.09.2017 09:19
Без судебной реформы - не будет никаких реформ и ничего в стране не изменится. Кончится тем ,что таких майоров вместе с такими судейками народ просто будет развешивать на фонарях и каштанах. Возможно, под Новый Год. Терпение народа - не беспредельно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 Сидоров 01.09.2017 20:32
Украинский суд, самый гуманный суд.Неужели им так и сойдет с рук это преступление?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #2 чесний мент 01.09.2017 11:43
Свежо придание да вериться с трудом.Правдоподібно розіграно спектакль,чому суд не визнав його потерпілим від дій прокуратури ВВБ нацполіції.А відсутність достатньої доказової бази пряме свідчення тупості при реалізації оперативної інформації,а то зарплату,звання ,пенсію дай,а розуму не має.Хто повірить в байку,що мент дав тисячу для реєстрації ФОПА. 95 квартал відпочиває.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #1 Кавун 01.09.2017 11:01
Чистейшей души человек товарисчь МАЙОР!!! Полный абзац!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама
Моніторинг цін
Театр