реклама
Sucurity Police

реклама

 

12 жовтня 15:00 в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбедеться проведення обряду «Меди та «попразенти» з головними уборами».

 

Автор та ведуча обряду - етнолог Вікторія Наумчук.

За Агатангелом Кримським, "мед" або "празник" (а то ще кажуть "храм") у жовтні буває в нас на Покрову, на Казанської, на Параски.

До того святкування, до "меду", готуються більше як тиждень. Жінки вимастюють хати, перуть, миють...варять самогонку, ...чоловіки знов - то ті мелють борошно, колють кабани, ріжуть барани, прибирають на подвір'ї, коло худоби, рубають дрова.

На свято жінки пораються коло печі, а чоловіки йдуть на шляхи...і одбирають шапки од тих людей, котрі йдуть на свято з другого села. Кожному одна думка: якнайбільше наодбирати шапок та хусток.

Потім разом з господарем йдуть до нього на гостини.

Так "попразнували" аж по четверо діб, інформують в музеї.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+6 #10 Культурненько 14.10.2017 19:11
Обряд цікавий,пригост или,розвеселили .Молодці
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #9 Студент 12.10.2017 22:19
Був на обряді з дівчиною,їй сподобалось,я-побачив нове,дякуємо що традиції нашого краю показуете.Молоді таке потрібно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #8 Відвідувач 12.10.2017 22:11
Були на заході.Щось новеньке.Сподобалось,так тримати
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #7 Таки да 11.10.2017 23:29
Іноземні слова вивчати норм,а попразенти тобто попразнувати чомусь лякають людей з обмеженим світоглядом
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #6 Таки да 11.10.2017 23:27
А ви спочатку подивіться що це,а потім критикуйте.В невмілого руки не болять.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #5 Сторонній 11.10.2017 00:00
Цікава задумка,відродж уємо традиції українців.Тіпа Тальнівщина полубляє хабадське
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #4 Глядач 10.10.2017 13:36
Прочитав назву статті, наче Вікна-СТБ подивився: лікарка, поліціянтка.... а тепер ще попразенти :-x :-x :-x :-x :-x :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #3 Регіональна Тальнівщина 10.10.2017 10:53
Чотири дні святкувати підряд, коли в розпалі осінньо-польові роботи - це явний перебір і хабадським сатанізмом попахує
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Що це? 10.10.2017 08:13
"попразенти" що це за слово? Самі вигадали чи діалектизмами мову засмічуєте?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #1 Пахан 10.10.2017 07:29
Брєд!!!!!!!