реклама

реклама

Доктор філологічних наук, академік АН Вищої школи України Олександр Пономарів розповів, як правильно називати жителів Черкас.

- Правильно черкасці, - стверджує пан Олександр у своєму блозі. - Суфікс -чан- (-щан-) маємо тоді, коли в топонімі є звуки к, ч, щ і цьк. Луцьк - лучани, Галич - галичани, Вінниця - вінничани, Донецьк - донеччани.  Коли таких звуків в основі немає, то похідні утворення - полтавці, луганці, черкасці.

Як відомо, Олександр Пономарів єпрофесором Київського національного університету імені Тараса Шевченка, членом Національної комісії України з питань правопису.

реклама

Коментарі  

 
-2 #16 Мабуть 02.04.2024 12:46
Цитую Тетяна:
Хотіла побачити як назвати мешканку Черкас. Колись я була черкасщанкою. А зараз як назвати жінку, яка мешкає чи мешкала у Черкасах????
Черкаська :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #15 Притула 02.04.2024 08:15
Цитую Філологиня:
Цитую Тетяна:
Хотіла побачити як назвати мешканку Черкас. Колись я була черкасщанкою. А зараз як назвати жінку, яка мешкає чи мешкала у Черкасах????

За новим калічним правописом - черкащиня.

Багіня!!!!.....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-11 #14 Філологиня 01.04.2024 17:24
Цитую Тетяна:
Хотіла побачити як назвати мешканку Черкас. Колись я була черкасщанкою. А зараз як назвати жінку, яка мешкає чи мешкала у Черкасах????

За новим калічним правописом - черкащиня.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #13 Нейтральний 01.04.2024 10:17
Що ви на того діда напали? Ви знаєте коли він вчився?......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+19 #12 Тетяна 01.04.2024 04:59
Хотіла побачити як назвати мешканку Черкас. Колись я була черкасщанкою. А зараз як назвати жінку, яка мешкає чи мешкала у Черкасах????
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+24 #11 . 06.12.2017 11:51
Цитую РезидентЪ:
Понаехавшие спокойно. Я специально спрашивал у наших коренных старожилов. Сказали: "Черкащане" и точка

Ти дурак? Усі в коментарях саме так і говорять!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-25 #10 Я черкащанин 06.12.2017 11:49
Цитую РезидентЪ:
Понаехавшие спокойно. Я специально спрашивал у наших коренных старожилов. Сказали: "Черкащане" и точка


Хоч я і "черкащанин", але мушу визнати, що в ХІХ - на початку ХХ століття казали "черкасці" (по-російськи - "черкасцы"), що зафіксовано в історичних документах, і від цього нікуди не дітися.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-16 #9 РезидентЪ 05.12.2017 23:20
Понаехавшие спокойно. Я специально спрашивал у наших коренных старожилов. Сказали: "Черкащане" и точка
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+27 #8 Брахман 05.12.2017 21:24
Як не дивно, але саме мовознавці часом виявляють дивовижну глухоту до того, як говорить народ. Черкащани були, є і будуть черкащанами, а не якимись нікому не відомими "черкасьцями". А журналісти "Прочерку" вже запопадливо взялися пропагувати авторитетний бздур вельмишановного філолога :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+26 #7 цікаво 05.12.2017 11:46
Цитую toten:
По-моему, как все говорят так и правильно. А "авторитетні мовознавеці" вводят новые правила, что то выдумываю только для написания никому (кроме их самих) не нужных работ, книжек, защищают на этом диссертации.


Можливо я помиляюсь, але час для відпочинку вже настав.