реклама
Програма навчання депутатів
Голова Звенигородської районної ради Володимир Кучер ініціював налагодження партнерських зв’язків району із одним із польських повітів, повідомляють «Вісті Черкащини».

090120182125553055795 За часів Союзу Звенигородщина підтримувала дружні контакти з Польщею, зокрема з Бидгощським воєводством. Проте вони зводилися в основному до обміну делегаціями, тож уже до розпаду Союзу про дружбу стали забувати. І лише рік тому стараннями голови Звенигородської районної ради Володимира Кучера було зроблено спробу відновити партнерські зв’язки з поляками, щоправда у новому форматі.

Йшлося передусім про неурядові зв’язки на шляху інтеграції суспільства у єдину європейську сім’ю. І, вибравши таким інтегратором Польщу, Володимир Кучер постав в основу співробітництва обмін управлінським досвідом між органами місцевого самоврядування, налагодження контактів між громадськими організаціями, створення спільних програм і проектів у сфері економіки, сільського господарства, мистецтва, освіти охорони здоров’я та спорту.

– Складність реалізації наміченого полягала передусім в пошуках у Польщі такої адміністративної одиниці, яка, хай би й тотожно, була б подібна до нашого району за площею, кількістю населення та напрямками виробничої діяльності, а, отже, й за можливими в майбутньому спільними економічними інтересами – розповідає він. – Й врешті, завдяки особистому сприянню Першого радника Консульського відділу Посольства Республіки Польща Бартоша Яблонського, ми вийшли на Млавський повіт Мазовецького воєводства.

І от – перша ластівка. На офіційний запит голови Звенигородської районної ради щодо партнерства надійшла відповідь від польської сторони, в якій повітовий староста Млави Владзімєж Войнаровський від імені ради повіту повідомив про готовність до співпраці, висловивши переконання, що до цього треба залучити не тільки службовців, але й неурядові організації та комунальні й сільськогосподарські підприємства, молодь та дітей.

«Діючи задля партнерських зв’язків та задля встановлення дружніх взаємовідносин між звенигородською та млавською громадами, висловлюю ініціативу щодо початку процедури співпраці в рамках партнерських умов, – повідомляє Владзімєж Войнаровський. – Дії, що потрібні для підписання умови – це підписання листа намірів представниками наших районів, візити представників, ініціювання спільних дій та підписання формальної угоди про започаткування партнерських стосунків, що і буде підставою для реалізації співпраці».

Звенигородці вже приступили до виконання необхідних процедур. При цьому вони чітко визначилися з пропозиціями, котрі можуть бути привабливими для млавської громади. Розповідаючи про це, Володимир Кучер наголошує на реальних пропозиціях щодо співпраці в галузі економіки. При цьому, каже він, досвід польської сторони як в розвитку економіки, так і в змінах адміністративно-територіального устрою, дозволить певною мірою уникнути можливих при цьому помилок і недоречностей.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама