реклама

реклама

Сьогодні на Північному вокзалі станції Імені Тараса Шевченка відбулося урочисте козацьке коло „Історичне коріння Смілянщини”. Організувала його місцева влада, а гості приїхали звідусіль, навіть з-за кордону. Подія була присвячена сторіччю Української революції і сторіччю особливо видатної операції Вільного козацтва проти 8-ї російської армії в районі станції Бобринська.

IMG_7969 (Large)

Той бій тривав цілий день, при цьому обидві сторони зазнали значних втрат; він закінчився нічною атакою на росіян, по якій останні були розбиті й розбіглися в різних напрямках. Тут мало не був захоплений командант російських військ в Україні [Михайло] Муравйов... Під час операції черкасцями командував Яків Водяний. Перемогу над москалями здобуто проти ночі 22 лютого (7 березня за н. ст.) 1918 року.

IMG_7961 (Large)

IMG_7978 (Large)

IMG_7981 (Large)

IMG_8049 (Large)

IMG_8051 (Large)

IMG_7859 (Large)

У рамках вшанування було освячено 240-літнього дуба – свідка тих подій і відкрито пам’ятний знак Якову Водяному. Покривало з нього зняли родичі Отамана. Після того відбулася реконструкція бою, яка дуже сподобалася присутнім. Детальніше про подію розповімо пізніше.

IMG_7907 (Large)

IMG_8027 (Large)

IMG_8029 (Large)

IMG_8052 (Large)

 

Олександр ВІВЧАРИК

Фото автора

реклама

Коментарі  

 
-1 #22 Шоб ты выжил милий 05.02.2018 16:01
Цитую Пошливы:
А, всё понятно, я даже не злюсь. Это ж ты "вiдповiдь Ж/Б UKR" региАнал недобитый... Штоб ты сдох, скотина. И не потому что враг, а потому что воняешь уж больно.

Ну это полная дупа.Местечковые жлобы дерутся друг с другом за место у корыта.
Пошливы и Казбет(кторый ходит сра...ть на холод и горячей воды в глаза не видел думают умалишенные что до гос. корыта допрутся.Жили бы в своем сельском стойле
А то разгавкались украина украина .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #21 Пошливы 04.02.2018 23:44
А, всё понятно, я даже не злюсь. Это ж ты "вiдповiдь Ж/Б UKR" региАнал недобитый... Ну конечно, ты на бой не выйдешь. Как и твой патрон сбежишь, а может уже и сейчас из кацапии плюёшься. Что ты знешь о чести, братстве, любви к Родине, о крови пролитой за неё? Ты обыкновенный гавнюк, свинья, которой кроме пойла ничего не надо. Штоб ты сдох, скотина. И не потому что враг, а потому что воняешь уж больно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #20 Казбет 04.02.2018 19:40
Що стабилизец, заїло? Чи не твоєму дідові на Бобринській прийшлв пиздець, що так жовчю давишся?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-7 #19 вiдповiдь Ж/Б UKR 04.02.2018 15:38
Пошливы:милий,в ивчи рiдну мову,
на передку зустрiтись з тобою краснопузим москалем?Навiщо?Ти й так вiдкинишься.
Оце якби не такi як ти москалi,жили б ми за яником гарно та довго
Ненавиджу наволоч;а ти божевiльний не знаєш, що людина складається з кісток, кров у тебе червона яскрава й темна, а якщо уламок або куля потрапить у грудну клітку то кров піниться?
Проездом-проезжай,загреб ле-загребай,а злий хай п'є Реланiум на нiч шоб чорти не снилися.Бач як його трясе.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #18 Злий 04.02.2018 12:41
О блін, тут ще вася царапкін намалювався... Ну як же без московського алкоголіка. Васька ти наш недоразвитий, ми дорогу перекривали у четвер і тепло вечером пішло... А вашу срань ми показово топтали в суботу. І коли вже ти вийдеш з запою?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #17 Проездом 04.02.2018 12:37
Я бы согласился в уманским еврюгою если бы мы обсуждали вопрос: он больной на голову, дебил, штатный провокатор ФСБ, или жертвишка аборта? К каждой такой точке зрения я бы относился с уважением. Но поскольку мы говорим о чествовании наших героев, которые разбили вражеское войско на СВОЕЙ земле, дело чести каждого нормального человека, который живёт в Украине, плюнуть уманскому еврею в морду.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #16 Загребля 04.02.2018 12:28
Ти недоносок уманський. Розбирайся краще зі своїми рідними хасидами. А своє рило в наші справи не сунь. Без тебе розбиремся зі своїми справами.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #15 Ненавиджу наволоч 04.02.2018 12:26
Це ж яким треба бути нелюдом і ворогом аби написати таке як жовтий UKR. Топтатися на кістках юнаків які пожертвували життям за Україну, яким же це треба бути виродком. Тут уже й СБУ мало би звернути увагу. Але де там.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #14 Пильний 04.02.2018 12:21
Вільні козаки присягали на вірність Україні. Вони активно залучалось до боротьби з більшовицькою агресією взимку 1917–1918 років. Козаки Вільного козацтва брали участь у повстаннях проти радянської влади, які відбувалися аж до 1923 року.
Одним з організаторів вільного козацтва є делегат Першого з'їзду Вільного козацтва в Чигирині, смілянський полковник Вільного козацтва (з жовтня 1917), Черкаський полковий отаман (1921) Яків Водяний. У січні – березні 1918 р. смілянські вільні козаки під його керівництвом беруть участь у боях проти російського війська, що поверталось з Західного фронту до Росії. Особливо успішна операція Вільного козацтва, зокрема і смілянського, була проти 8-ї російської армії в районі ст. Бобринська.
Організація українських козаків «Українське Вільне Козацтво» була створена у 1920 році як закордонна частина організації «Вільне козацтво». Але це ніяк не применшує ваги ні Вільного козацтва ні події в Смілі...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #13 Пильний 04.02.2018 12:19
На жаль, школярик правий Я от увзяв підручник і прочитав: Вільне козацтво – національні добровільні військово-міліційні формування часів національно-визвольних змагань 1917—1921 років, що діяли в Україні та на Кубані.
Перші загони Вільного козацтва з'явилися навесні 1917 на Звенигородщині (Київська губернія) як протидія збільшовиченим загонам демобілізованих солдатських та армійських дезертирів. Їх створювали за козацьким звичаєм у вигляді теріторіальної самооборони з виборною старшиною. Особливого поширення Вільне козацтво набуло на Київщині, Чернігівщині, Полтавщині – землях, що раніше входили до складу Гетьманщини і на яких збереглися козацькі звичаї та традиції.
3 (16) – 7 (20) жовтня 1917 року в Чигирині на Черкащині відбувся Всеукраїнський з'їзд Вільного козацтва, на якому були присутні 200 делегатів, що представляли 60 тисяч організованих вільних козаків Київщини, Херсонщини, Катеринославщин и, Чернігівщини та Кубані.