реклама

реклама

2 лютого в приміщенні Черкаський підрозділ "Центру розвитку місцевого самоврядування" презентували #Індекс_Євроінтеграційного_економічного_поступу.

Отже, у 2016 році Черкаська область зайняла 14 місце в загальнонаціональному рейтингу, таким чином піднявшись за два роки на 2 сходинки.

Найбільший вплив на це мали показники питомої ваги імпорту послуг з країн ЄС та середньорічного темпу зростання експорту регіону до країн ЄС. А от послаблення позицій регіону відбувалось за рівнем інституційної підтримки євроінтеграційного поступу з боку регіональної влади в порівнянні з іншими регіонами, де очевидно вигіднішу позицію займали і займають західні області України.

27545456_1605537636160376_7610176059036173213_n

Найкращі показники області:

✔️за питомою вагою імпорту послуг з країн ЄС;
✔️за кількістю суб'єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС (щодо цього можна поритись тут https://webgate.ec.europa.eu/…/non_eu_listsPerCountry_en.htm# );
✔️за інвестиційною відкритістю регіону для ЄС;
✔️за кількістю звернень на антикорупційний сервіс “Пульс” у розрізі зон діяльності митниці в регіонах;
✔️за рівнем інформаційної підтримки економічного напряму європейської інтеграції регіону;
✔️за кількістю заходів з економічних питань виконання Угоди про асоціацію на регіональному рівні.

У цьому дослідженні здійснено порівняльне оцінювання ступеня зближення регіональних економічних систем України з ЄС протягом 2014-2016 рр. Згідно методології дослідження ми спирались на дані Держстату та регіональних органів статистики, органів фіскальної, митної служби, НБУ, обласних державних адміністрацій. Таким чином, збирали інформацію як через запити щодо експортно/імпортних обсягів та інших економічно значимих штук так і через моніторинг обов"язкових документів (програм, планів заходів тощо), наповненість вебресурсів регіональних органів влади інформацією для населення про зміст, переваги Угоди про асоціацію України з ЄС та щодо її складової частини "Поглиблена та всеохоплююча зони вільної торгівлі (ПВЗВТ)" та ін.

Звертаємо увагу, що перший Індекс Євроінтеграційного економічного поступу регіонів разом з АСОЦІАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ АНАЛІТИЧНИХ ЦЕНТРІВ (АРАЦ) проводили у 2014 році за показниками 2013 року, тобто ще до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Черкащина тоді зайняла 18 позицію серед всіх областей України. Отже, формально в частині економічної інтеграції з ЄС в період з 2013 року по 2016 рік Черкащині вдалося піднятись на 4 позиції...воно ніби й не погано.

Любов Ропало

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100