реклама
Програма навчання депутатів

Парламент вчергове відхилив законопроекти щодо передачі у розпорядження місцевих громад земель за межами населених пунктів. Це вкрай гостре питання залишається предметом спекуляцій влади,   ̶   йдеться у відкритому листі голови Аграрної партії Віталія Скоцика.

47c7908f410a4c7b8f3a344eff4058f1_L

Заяви Прем’єр-міністра про передачу ділянок за межами населених пунктів ОТГ рішенням уряду у листі названо піар-акцією, оскільки системного механізму не запропоновано.

«Розпорядження Кабміну №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» від 31.01.2018 р. передбачає перехід таких земель за межами населених пунктів на користь виключно ОБ’ЄДНАНИХ територіальних громад. Окремим питанням є передача в комунальну власність ОТГ тих угідь, права на які вже виставлені на земельні торги, після оприлюднення результатів таких торгів та укладення договорів оренди землі. А до цього переліку, між іншим, нині внесено 8 тисяч ділянок площею 166 тис. га. Тож процесу справжньої децентралізації у земельній сфері доведеться чекати довго»,  ̶  зазначив Віталій Скоцик.

Аграрна партія наголошує, що парламент неодноразово відхиляв законопроекти, які стосуються передачі землі. Політсила вимагає невідкладного розгляду питання: припинення безсистемних дій у цій сфері та розв’язання всіх проблем комплексно; формування й обговорення із суспільством законодавчих моделей переходу ділянок у розпорядження громад; негайного ухвалення виважених норм, які забезпечать передачу земель поза межами населених пунктів місцевим радам.

Аграрна партія звертає увагу, що можливість розпоряджатися ділянками за межами населених пунктів є однією з головних передумов інституційної та фінансової самодостатності місцевих громад. Та закликає всі активні сили суспільства і політикуму, аграрні асоціації та депутатів усіх рівнів протидіяти імітації реформ у сфері земельних відносин! Лише виступивши єдиним фронтом, ми зможемо забезпечити децентралізацію ресурсів і дати поштовх розвитку ефективного самоврядування в Україні.

Вимагаємо від усіх гілок влади припинити правову еквілібристику, яка не наближає розв’язання проблеми, і розглянути питання комплексно. Закликаємо всіх відповідальних політиків, громадські об’єднання та депутатів блокувати рішення, які мають на меті імітацію процесу децентралізації у земельній сфері.

скан1

скан2

Матеріал надано прес-службою АПУ.

реклама

Коментарі  

 
-4 #5 Влад 09.02.2018 09:09
Как только снимут мораторий на землю уверяю вас,что влада быстро прозреет и будет очень дееспособная в плане захвата земель.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Ахмет 08.02.2018 19:41
Таких "партий" рупь кучка в базарный день :-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 фермер 08.02.2018 19:10
Аграрну патрію треба заборонити, як і комуністичну.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 Богдан Ступка 08.02.2018 19:09
Аграрні латифундисти - найбільша проблема України. Обікрали селян до нитки і тицькають за пай по два мішка ячменю! Блокують ринок землі і цивілізовані стосунки. Їм не соромно їздити на мерседесах і залякувати беззубих бабусь у хустках, що "приїдуть іноземці і ви будете рабами" :D :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 Неприкасаємі 08.02.2018 18:39
Влада - великий сліпоглухонімий .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама Моніторинг цін
реклама