реклама
Програма навчання депутатів
memorandum_1 Ліплявська ОТГ першою підписала меморандум із Держгеокадастру щодо отримання сільгоспземель за межами у свою власність.

З’явилась перша об’єднана територіальна громада Черкащини, що уже розпочала процес вирішення питання передачі земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ. 8 лютого Ліплявська ОТГ підписала відповідний меморандум із ГУ Держгеокадастру Черкаської області.

– Питання передачі земель у межах громад стояло дуже гостро від початку реформи. Свого часу ми допомагали 11 об’єднаним територіальним громадам регіону готувати звернення до голови ВРУ та народних депутатів щодо прийняття постанови, яка б дозволила їм розпоряджатися землею за межами населених пунктів, – констатує Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону). – І досі це призводило до виникання ситуацій, коли на території ОТГ з’являвся забудовник чи землевласник, розпочинав там роботи, а громада ніяк не могла на це вплинути.

голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко – У нас траплялись прецеденти, коли Держгеокадастр відмовляв нашому АТОвцю у виділенні 2 гектарів землі у межах громади - а трохи згодом присилав нам на погодження питання виділення тієї ж земельної ділянки людині з іншого населеного пункту, і не АТОвцю зовсім, – говорить голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко. – Я сподіваюся, що після такого доленосного для наших ОТГ, рішення уряду, ми станемо повноцінними власниками своєї землі. Сподіваюсь також, що не виникатиме «волокити» у питанні створення громадських пасовищ, пріоритетність яких засвідчена обласною стратегією розвитку. Ми більше року займаємось цією проблемою, звертались до Держгеокадастру і отримати на 3 ділянки загальною площею 45 гектарів накази, які дозволяли сільській раді розробити на них проектну документацію. Ми розробили проекти через державну проектну установу, але отримали суто формальні відмови Держгеокадастру. Сподіваємося, тепер таке нехтування законами у земельній сфері буде припинено.

мешканець Степанківської ОТГ Микола Решетняк – Зараз у нас у користуванні 1 гектар землі, за який ми сплачуємо податки. Тримаємо дві корови, тож нам потрібно десь і корову випасати, і запасати на зиму сіно. Я тримаю корови вже 35 років – і раніше колгосп виділяв нам випас і сінокіс, – розповідає мешканець Степанківської ОТГ Микола Решетняк. – А тепер ми б не проти взяти іще гектар, і таких людей у нас багато – бо яке ж село без худоби, а худоба – без пасовища? І от, нарешті, громада зможе виділити нам цю землю…

голова Білозірської ОТГ Володимир Міцук – Вирішення питання передачі земель об'єднаним громадам дозволить нам контролювати їх використання, упереджати рейдерство, навести лад у порядку сплати оренди цих земель, збільшити соціальний внесок орендарів у розвиток громади, – переконаний голова Білозірської об'єднаної територіальної громади, голова Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Володимир Міцук. – У нас залишилося небагато земель за межами населених пунктів, проте, ми отримаємо можливість передати їх інвестору і отримати користь для громади. Цього кроку від уряду дуже давно чекали всі ОТГ України.

реклама


Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама
реклама Моніторинг цін
реклама