реклама
Привітання від міського голови
реклама
Кабмін 14 березня затвердив постанову про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Згідно зі змінами, очікується, що пільговики незабаром отримуватимуть кошти на руки, а відповідно не матимуть "безлімітного" проїзду у маршрутках та тролейбусах за посвідченням. Яким чином буде здійснюватися монетизація – дізнавався інтернет-сайт vikka.ua.

12241510102036736764412236881297158338907331n

Ухвалена постанова передбачає здійснення витрат з надання пільг, переведених у готівку, за рахунок місцевих бюджетів. Розмір щомісячної виплати готівкових коштів протягом двох місяців з дня набрання чинності постанови мають затвердити обласні та Київська міська державна адміністрація.

«Уряд насправді зробив рішучий крок і ухвалив постанову про монетизацію пільг на проїзд. Постанова прийнята з дотриманням вимог закону від 2016 року, в якому зазначено, що пільги на проїзд можуть видаватися у готівковій формі, – пояснює юрист Черкаської міської ради Олександр Мазур. – Це один із етапів реалізації у майбутньому монетизації пільг. Документом, що ухвалив уряд, затверджується перелік надання пільг у готівковій формі на плату проїзду усіма видами місцевого транспорту».

Юрист каже: пільговики тепер зможуть видані кошти витрачати на власний розсуд.

«На сьогодні постанова неопублікована. Як це зроблять, тоді будемо дивитися, як її застосовувати на місцевому рівні. До монетизації потрібно зробити ще кілька кроків», – пояснює він.

У постанові сказано, що розмір пільг визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок. Що стосується, громадян, які мають право відразу на кілька пільг, то вони щомісяця отримуватимуть компенсацію лише по найбільшій з них.

У Черкасах є лише один вид комунального транспорту – це тролейбуси. Якщо обрахунок здійснюватиметься за проїздом у «рогатих», то щомісячна сума компенсації проїзду становитиме всього 60 гривень. Тобто, 30 поїздок по 2 гривні. Однак ні в тролейбусному парку, ні у транспортному відділі міської ради поки що й уяви не мають, як працюватиме цей механізм: там чекають розпоряджень зверху.

«Цю постанову мають допрацювати, враховуючи усі зауваження, і лише потім передати місцевим органам. В ідеалі потрібно прорахувати обсяг компенсації відповідно до тарифу на рівні області або конкретного населеного пункту, – говорить координатор ГО "Центр UA" у Черкаській області Сергій Пасічник. – У Києві вже підняли питання, що попередні розрахунки неправильні, тому що там людині часто треба їхати з пересадкою, щоб дістатися до місця призначення. Тому, я так розумію, що ці зміни не швидко запрацюють. Сама ідея хороша, але як це буде втілюватися – поки що не відомо».

Сергій Пасічник додає: в ідеалі пільговики мають отримати компенсацію за проїзд туди й назад на одну людину за один день. Тобто, в місяць має бути 60 поїздок, а не 30, як нині вказано у постанові.

«Більше того, треба рахувати по вартості маршруток, адже тролейбуси не закривають усі маршрути. Відповідно, має бути помножена кількість поїздок на вартість квитка в один бік. Тобто, якщо вартість квитка становить 4 гривні, сума нарахувань в місяць має становити 240 гривень на людину», – пояснює він. Однак додає: в постанові йдеться лише про комунальний транспорт. Тому неясно, чи це уточнення приберуть, чи залишать в силі.

В соціальній мережі одна із черкаських організацій провела опитування серед людей на тему, чи підтримують вони монетизацію пільг за проїзд. В ньому взяли участь близько 400 осіб. Більше трьохста з них проголосували за монетизацію, інші – виступили проти.

Одні бачать у монетизації лише позитивні сторони. Кажуть, вона Україні конче необхідна, адже люди зможуть самі вирішувати, куди їм витрачати кошти. А ось інші впевнені, що пільговики не зможуть їздити безкоштовно цілий місяць, адже кількість безкоштовних поїздок надто обмежена.

Із врахуванням усіх пропозицій та з дорученням Міністерства соціальної політики постанову було відправлено на доопрацювання. Якщо уряд перегляне її найближчим часом, то вже з літа це нововведення може запрацювати і пільгові кошти видаватимуть на руки.

Фото: Facebook / Garry Efimov

Дивіться також відеосюжет телеканалу «Рось».

 

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #3 Правда життя 24.03.2018 14:01
Цитую Думка:
Та й у можновладців потрібно позабирати персональні службові комфортабельні іномарки з штатними водіями, а взамін провести монетизацію на 30 поїздок щомісяця комунальним транспортом. Думаю це буде справедливо по відношенню до людей з інвалідністю, пенсіонерів та інших вразливих категорій населення.

Хто ж у них позабирає, якщо вони самі під себе закони пишуть, самі ж за них і голосують. "Кто ж его посадит? Он же памятник!"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #2 Думка 23.03.2018 23:20
Та й у можновладців потрібно позабирати персональні службові комфортабельні іномарки з штатними водіями, а взамін провести монетизацію на 30 поїздок щомісяця комунальним транспортом. Думаю це буде справедливо по відношенню до людей з інвалідністю, пенсіонерів та інших вразливих категорій населення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 Ченчик 23.03.2018 21:33
Відносно опитування. Ті, хто немає пільг, голосували за їх відміну, а хто має- той звичайно проти відміни пільг. А селянам поїхати 1 раз до райцентру в місяць не вистачить місячної компенсації городянам на проїзд у тролейбусі. Адже у нас ціни на приміські автобуси з недавніх пір стали неадекватні. Так, що роботи над цим законом-непочатий край, а на справедливість розраховувати нічого.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама