реклама

реклама

До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу черкаські посадовці долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Квітни, а не хворій. #ЗупинимоТуберкульоз». Із букетом білих ромашок, які є символом чистих легень та боротьби із туберкульозом, сфотографувалися заступники голови ЧОДА – Віталій Коваль та Сергій Овчаренко та представники медичної сфери – Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради. Віктор Пармонов, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Черкаської обласної ради директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради, Дар’я Левандовська, головний позаштатний фтизіатр Управління здоров’я ЧОДА, Петро Левченко, головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом». Метою заходу було привернути увагу до проблеми туберкульозу та вчасної діагностики.

DSC_0490

Віталій Коваль запевняє, що флюорографію робить раз на рік, піклується також про те, щоб вчасну діагностику проходила і його родина. Посадовець переконаний, що потрібно піклуватися про профілактичні засоби й на обласному рівні

«Я переконаний, що ми повинні підтримувати на обласному рівні відповідні програми, закладати ресурси і надавати фінансування закладам, які займаються профілактикою та лікуванням туберкульозу. А також потрібно особливу увагу приділити проведенню різних профілактичних заходів у навчальних закладах», - розповідає перший заступник голови Черкаської ОДА Віталй Коваль.

Поінформованість про те, як передається туберкульоз та, що він виліковний, справді дуже невисока серед населення, каже керівник БО «Від серця до серця» Наталія Несват. Окрім того, у суспільстві також спостерігається високий рівень стигми та дискримінації до людей, хворих на туберкульоз.

DSC_0490

«Важливою рушійною силою у вирішенні проблем що існують у суспільстві до людей, хворих на туберкульоз, вважаємо розбудову спільноти людей, яких торкнулася епідемія туберкульозу. Саме завдяки активним громадським організаціям, які працюють у сфері подолання туберкульозу та підтримці влади і профільних лікувальних закладів вдасться змінити ситуацію на краще, шляхом планування та реалізації політик у сфері подолання туберкульозу в Україні», - коментує Наталія Несват.

Навіть, якщо така неприємна ситуація сталася і людина захворіла, не потрібно панікувати. Туберкульоз – виліковний, важливо лише вчасно звернутися до лікаря та не пропускати вживання ліків у після амбулаторний період, коментує Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради. Серед іншого, також не потрібно пропускати медичні обстеження та нервувати, адже найчастіше туберкульоз вражає тих, у кого ослаблений імунітет.

Акція відбувається у межах Проекту, який впроваджується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та направлений на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти.

Про це інформують в БО "Від серця до серця"

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #3 василь 26.03.2018 15:35
Коваля на нари або в АТО
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 Fox 26.03.2018 15:25
:lol: тай годі
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 Ченчик 26.03.2018 13:42
Всі побігли анкетуватися проти туберкульозу, а флюрографія то совок- так вважає міністр Мінздраву.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100