реклама

реклама

Корінні сміляни іноді не помічають тої краси, з якою живуть. А от приїжджі дивуються - у Смілі зацвіли катальпи, рідкісні дерева, які ростуть не у всіх містах України і Черкащини зокрема, пише «smila-ua».

2018-06-05-катальпа

Це дерево з'явилось у європейських широтах порівняно недавно. Рідними для цієї дивної рослини є країни Америки, Китай і Японія. В ареалі природного проживання катальпу охрестили "деревом щастя", так як для місцевих жителів, ще з часів племені майя, воно стало не просто джерелом кисню, прикрасою саду і інгредієнтом для народних рецептів медицини, але і особливим символом, що несе віру, радість і тепло.

Це гермафродитна рослина. У теплу пору року представники роду радують ажурними ніжно-рожевими або персикового квітами. Вони мають форму дзвіночка і яскравий приємний аромат. Суцвіття дуже великі - до 2,5 сантиметрів. На території Європи цвітіння триває протягом двох місяців - червень-липень: воно дуже схоже на популярний каштан, але рясніше. Деякі люди порівнюють ці квіти з ніжними орхідеями. Катальпа дає стручкові плоди після запилення. Це чарівний медонос.

Рід включає 13 видів, найпопулярніші з них Catalpa syringaefolia і Catalpa longissima.

Лікувальні властивості

Дерево щастя сприяє травленню і покращує метаболізм. Плоди і листя катальпи можна застосовувати при ракових захворюваннях і проблемах з дихальними шляхами - це дасть чудовий результат і буквально поставить хворого на ноги.

Відвари з квітів добре підійдуть при проблемній шкірі, а вугри, прищі і висип залишать вас у спокої.

Лікувальні настоянки на основі кори допоможуть при усіляких запальних процесах.

Європейські вчені знайшли в катальпі екстракт, який здатний боротися з цукровим діабетом. Ще кілька століть тому індіанці лікували цією рослиною коклюш і малярію. Сьогодні в Китаї рослина широко застосовується для боротьби з глистами.

Лікарські властивості катальпи використовуються і в ветеринарії. Для попередження авітамінозу у домашніх тварин їм часто дають листя катальпи. Фермери стверджують, що так худоба дійсно менше хворіє.

Важливо! Коріння катальпи мають дуже отруйні властивості, тому, хоч і в давні часи їх застосовували, використовувати підземну частину рослини самостійно строго заборонено. Наслідки можуть бути смертельними!

Рецепти народної медицини

У народі катальпу прозвали "дерево-доктор", і це цілком заслужено. Це хороший інгредієнт, який заслужив застосування в безлічі рецептів народної медицини:

Цілющий відвар з катальпи простий у приготуванні. Він допоможе позбутися від шкірних захворювань. Потрібно взяти кору і листя дерева, заповнити ними каструлю на третину. Потім заливаємо все чистою водою і ставимо на вогонь. Потрібно прокип'ятити зілля протягом 10 хвилин і дати йому охолонути. Процідіть рідину за допомогою стерильної марлі. Приймати відвар варто по одній склянці двічі на день, при бажанні з однією чайною ложкою меду. Для кращого ефекту можна протирати уражені ділянки шкіри цими ліками.

Настоянка з насіння дерева щастя допомагає при проблемах з обміном речовин. Для її приготування потрібно замочити зерна в теплій воді в пропорції 1: 2 на 5-7 днів. В цей час суміш тримаємо в холодному темному місці. Її рекомендовано пити по одній столовій ложці перед їдою 3-4 рази на день. Курс лікування не може перевищувати двох тижнів.

Розчин для промивання ран з дерева щастя стане в нагоді кожному. Щоб його зробити, потрібно всього лише порубати на дрібні шматочки листя дерева, залити окропом і дати їм постояти добу. Універсальний антисептик готовий!

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100