реклама
Привітання від міського голови
реклама
19905233_10155301941156839_1722781965888116677_n Хлопчику стало погано у таборі «Козацька Фортеця», що на Черкащині, проте відвезти його з таборування в лікарню так просто не вдалося. Про умови перебування в таборі та якість медичного огляду скаржиться киянка, журналістка Ніна Курята.

Нижче подаємо її опис ситуації з «Фейсбуку»:

«…як мій Іван побував у таборі "Козацька фортеця". Якщо коротко - його я забрала достроково з гострим спастичним ентероколітом.

Десь на 4-й день перебування в таборі (в минулу неділю) він мені подзвонив з медпункту (бо взагалі можна дзвонити тільки батькам о 14-15 і 20-21 годинах, і тільки до курінних, а вони вже позвуть дитину) і сказав, що йому там погано, болить живіт і чи не можу я його забрати. Я почала вмовляти, що ти ж мужик, ну що значить болить живіт, нічого ж більше немає тощо.

Наступного дня, в понеділок, він мені подзвонив в сльозах, що живіт болить, йому дають но-шпу. Я поговорила ввечері з медсестрою, вона каже "Ми йому вкололи Спазмалгон, спостерігаємо 20 хвилин". Я кажу: ви давайте не спостерігайте, а їдьте в Смілу в лікарню, поки не стемніло (було 20.30), раптом це апендицит. Медсестра погодилась.

Передзвонюю за півгодини - бере трубку "лікар" (цензурних слів до цієї людини в мене немає). Я питаю: ну що, повезли Івана в лікарню?

- А зачем его возить?

- А вдруг у него аппендицит?

- Ну, вы понимаете, это же если его везти - это я должна с ним ехать? ИХ МНОГО, А Я ОДНА.

- Ну да, вообще-то это - ваша обязанность.

- А чем я должна его везти? Вы думаете, это так просто покататься? Это же надо какую-то машину... Или скорую вызывать...

- А у вас разве не предусмотрен сценарий на такие случаи?

- (щось там белькоче про "их много, я одна")

- Так что, мне попросить знакомых в Смиле организовать машину?

- О, ВОТ БЕРИТЕ ЕГО САМИ И ВЕЗИТЕ (!!!!!!!!!!!)

Я кажу: взагалі-то на час табору відповідальність за життя і здоров'я дитини лежить на таборі, я в Києві, ви - там, ви - лікар, що це ви мені таке говорите? Тим часом чую, Іван каже: тьотя Аня (медсестра) вже пішла домовлятися за машину. Лікарка:

- О, ну вот пусть тетя Аня и везет.

Звозили до Сміли, оглянули, призначили Еспумізан. Його чомусь не купили.

Наступного дня у Івана був День народження. Віе уже три дні не міг нормально займатися фізнавантаженнями, ходив тільки в столову і медпункт. Знаючи, що в дитини проблеми з животом, йому подарували 5 пачок СУХАРИКІВ ЗІ СМАКОМ ХОЛОДЦЮ ТА ХРОНУ!!!!!!!

А ще лікарка (яку діти називали каргою, бо дуже зла) вишвирнула його за шкірки з медпункту, коли він хотів побути (чи переночувати) в цьому медпункті (фактично, це палатка). Вона його хотіла відправити в ізолятор, а він каже "я не піду, бо там можу ще й заразитися" - і вона його тупо фізично виштовхала.

Через три дні цих слів по телефону я вирішила, що дитину треба забирати. Дзвоню медсестрі - вона каже "о, і купіть заодно мікроклізму в аптеці, бо ЛІКАРКА ЗАБУЛА ЗАМОВИТИ".

Я приїхала, одночасно хтось ще привіз ту мікроклізму (дитина не ходила в туалет чотири дні, отримувала но-шпу і лактулозу, від якої розпирає кишечник, але йому це не помагало). Лікарка - ні слова, ні півслова.

Адміністратор табору:

- Ви нас вибачайте за таку лікарку, це вона в нас на заміні, ми її покараємо обов'язково, але зараз замінити не можемо. Якщо у вас до неї є питання - ідіть і говоріть з нею самі.
- А про що мені з нею говорити? Що не можна говорити з батьками в стилі "берите и везите его сами"???

- Ну, до табору у вас претензії є? Бо лікарка - це ж не табір.

- Та ні, наче нема.

Іван тим часом робить зізнання: в той день, коли почав боліти живіт, він спочатку з'їв купу цукерок (це він уміє), а тоді діти десь разом наїлися зелених яблук. Я розумію, що мозок треба включати, але якщо діти це робили масово - де в цей час були дорослі? Когось "пронесло", а когось і в лікарню покатали.

Дитина сходила в туалет, збираємо речі. Адміністратор несе мені листок і дискує заяву. Доходимо до "забираю достроково дитину у зв'язку з...", я пишу "зі станом здоров'я!. А він каже: так уже ж все нормально! Я кажу, чекайте, ми ще до Києва не доїхали, я не знаю, що мене там жде. А він мені:
- ЯКЩО У ВАС ПРЕТЕНЗІЇ ТІДЬКИ ДО ЛІКАРЯ, ТО ЦЕ - ОКРЕМО ВІД ТАБОРУ. А В КІНЦІ ЗАЯВИ НАПИШІТЬ "ПРЕТЕНЗІЙ ДО ТАБОРУ НЕ МАЮ".

І я пишу. Десь на задньому плані мозку проноситься думка, що це неправильно, що цю лікарку призначала не особисто Уляна Супрун, а таки табір. Але в машині сидить Іван з хворим животом, мені хочеться пошвидше звідти виїхати, і я пишу "претензій не маю". По ходу, це - єдине, що адміністратору треба.

По приїзді додому ми не спали дві ночі. Іван прокидався по два рази, в нього дуже болів і пік живіт, но-шпа не помагала. На другу ніч викликали швидку, йому робили укол. 28 червня - вихідний, але довелося в приватній клініці робити УЗД і йти до лікаря, а наступного дня - в приватній лабораторії здавати аналізи. Діагноз - гострий спастичний ентероколіт, кров показала ознаки зневоднення. (Потім мені сказали, що води там було не вдосталь, а компоти і відвари давали пити лише тим, зто брав з собою кружки, а про це не говорили, і новачки не взяли).

Табір обійшовся мені в 5500 грн, дорога - ще в 500. Забирала я його назад за комерційними розцінками, майже як за таксі. Обстеження, аналізи і ліки обійшлися мені в 3500 грн. Дитина ж отримала тиждень болів у животі, періодично - гострих, кілька безсонних ночей, лікарку, яка його виштовхала з медпункту, сувору дієту і купу ліків.

Зараз читаю кілька відгуків батьків з цієї ж зміни про бездушність лікарки і про те, що діти рвали і поносили по кілька днів, і розумію, що моєму ще пощастило, що він не заразився чи не отруївся. Адже в лікарню під крапельницю дітей не возили. Я чула з "лазаретного" намету страшний кашель. Іван казав, що в їхньому наметі хлопчик з бронхітом продовжував ночувати, бо в "лазарет" лікарка брала тільки з температурою.

Я навіть не знаю, що я можу зробити, окрім цього посту. Так, у мене є заключення лікарів. Але що це мені дасть? Судитися з табором за якісь гроші? Це смішно. Ну і, як ви вже знаєте, "претензій до табору не маю», – пише киянка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Табір «Козацька Фортеця»: Як тільки ознаки захворювання виявили в першої дитини, адміністрація негайно закупила ліки

реклама

Коментарі  

 
0 #7 язон 06.07.2018 08:50
Цитую Іванович:
дітки живуть майже в лісі, в хащах, то можливо такі таборування варто заборонити. Адже там дітки від 6-ти років (навіть були реальні випадки коли 5-ти річні були), до 14-15 років.

Вспоминая своё детство - на рубеже 60-70-х побывал во многих лагерях: от Артека до местных. И только один, на той же Смелянщине, запомнился полноценным отдыхом - с фанерными домиками среди соснового леса и армейским умывальником на улице, в котором была только холодная вода, летним душем, немытыми яблоками с диких яблонь и жареными на костре грибами - и без всякой муштры и обязаловки! ДА, избалованные инкубаторские детки, в жизни не сходившие с асфальта - тяжело адаптируются к естественным условиям существования человека. Но что потом вырастет из таких деток, если их к реальной жизни с детсва не приобщать?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 Іванович 05.07.2018 22:17
Скажу бо знаю. Працював в цьому таборі в минулі роки. Відсутній будь який санітарний контроль, відсутнє належне медичне обслуговування, дітки живуть майже в лісі, в хащах і з Плескачівки до Сміли по бездоріжжю їхати понад годину, то можливо такі таборування варто заборонити. Адже там дітки від 6-ти років (навіть були реальні випадки коли 5-ти річні були), до 14-15 років.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 Петро Іванович 05.07.2018 22:13
Табір повний відстой. Діти різного віку, всіх на зміні біля 300 дітей. Власники табору приватні дяді, які самі мешкають в Москві. СБУ ау! можливо це направлена диверсія проти діток !?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 язон 05.07.2018 16:36
Цитую tam:
Проблема намного глобальнее. Ну выгоните вы медсестру, врача. И что ? Кто придет работать за минимальную зарплату и максимальную ответственность ?

Изаините, если с родителей берут по 5500 грн. за смену с каждого ребёнка, то выделить из этой суммы 100 грн. на зарплату врачу и 50 грн. медсестре - обязанность администрации. А в лагере - не меньше 100 детей! Так что если там зарплата у врача минимальная - значит, просто воруют!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #3 tam 05.07.2018 10:45
Проблема намного глобальнее. Ну выгоните вы медсестру, врача. И что ? Кто придет работать за минимальную зарплату и максимальную ответственность ? Здоровье это самое главное ? Сравните зарплаты медиков и всех остальных. Но это никто не видит и не слышит. Об этом написала в фейсбуке журналистка и то когда это коснулось ее сына. А остальные журналисты где? Ждут когда это коснется их лично. Так может быть поздно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #2 стабилизец 05.07.2018 10:16
кроме моднявых "козацких" наименований, совок как есть. :-*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #1 правда 05.07.2018 10:09
А що з цього приводу думає золотоніський Юрій Олегович? Чи йому ніколи, бо треба бізнес розбудовувати :-* :oops:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама