реклама
Програма навчання депутатів

Ще одна громада Черкащини завершила роботу над стратегією свого успіху: днями Набутівська сільська рада Корсунь-Шевченківського району затвердила план реалізації власної стратегії розвитку.

Малюга

- Стратегія  враховує розвиток громади до 2025 року – і містить аналіз її потенціалу, переваг, ризиків та викликів, - зазначає голова Набутівської ОТГ Олег Малюга. -  Ця стратегія описує шлях досягнення найголовніших цілей нашої громади – створення комфортних  умов для проживання її мешканців та підвищення економічної спроможності. А це інвестиційна привабливість, відновлення та посилення роботи підприємств, розвиток туризму, альтернативної енергетики...  Нашій громаді трохи більше року, але ми уже досить багато встигли. А зі стратегією розвитку –   комплексним підходом до зростання громади, ми зможемо досягти набагато більше. Ще одна цінність стратегії – у тому, що вона враховує точки зору представників громади, її депутатів, представників місцевих підприємств, приватних підприємців, громадських активістів, фахівців. Мешканці нашої громади подали  60  проектних ідей, більшість із яких (55) до стратегії розвитку було закладено.

Перерва - Затвердження Набутівською громадою плану реалізації Стратегії розвитку підводить жирну риску під роботою над її формуванням та наповненням. Тепер громада має на руках документ, за яким вона може працювати найближчими роками. План реалізації визначає, які саме проекти будуть втілюватися на території громади, хто відповідатиме за їхню реалізацію і які кошти та з яких джерел будуть виділені на ці цілі, - констатує радник з питань регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва. – Набутівська ОТГ - одна із 7 громад області, яким Черкаський ЦРМС надавав минулого року допомогу в підготовці стратегій розвитку. І перша сільська ОТГ,  котра має розроблені і затверджені стратегію розвитку та план реалізації. Такі ж документи затвердила Шполянська міська ОТГ. Затверджені Стратегії розвитку мають Білозірська і Стеблівська громади, їхні плани допрацьовуються. Тальнівська ОТГ підготувала обидва документа і має затвердити їх сесією. У 2018 році Центр працює із 10 громадами, не менше 6 із яких отримають стратегії розвитку і план реалізації до кінця року. Сьогодні найближче до фіналу підійшли Матусівська, Мліївська і Бузівська ОТГ, які зараз допрацьовують плани розвитку.

Щодо успіхів, яких уже почали досягати громади, що отримали свою стратегію розвитку, то показовою тут є Шполянська ОТГ, де оперативно затвердили  весь пакет документів. У рамках реалізації стратегії, громада уже виграла конкурс, залучила тренерів і провела тренінг із енергозбереження для громад Черкащини. Наразі тут  уже працюють над впровадженням енергозберігаючих технологій та встановленням сонячних панелей.

реклама

Коментарі  

 
+4 #2 Жителі Бровах 10.07.2018 12:16
На бумазі - красиво. А, наприклад, у селі Бровахи відсутній ставок, де просто люди могли б скупатись. Дороги із села до Нетеребки також немає, цього року жодного разу навіть не прогортали, не кажучи про обіцяне асфальтування.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Logotip 10.07.2018 12:12
Фантазії.
1. На цей рік заплановано потратити 13 млн., на 19 - 27, на 20 - 30 млн.грн. Звідки грошей взяти, коли в стратегії немає ні одного конкретного слова про збільшення власних доходів ОТГ. Надія лише на ДФРР? так він не гумовий. Кількість ОТГ збільшується, фінансування фонду - ні.
2. В стратегії нв слова немає про заходи щодо ефективного використання приватного майна на території ОТГ. Яка доля цукрозаводу, наприклад? Це ж проблема не тільки економічна, а й соціальна, і екологічна.
3. Геть не висвітлені питання транспортного сполучення. Як добратись з Бровах в Деренківець чи хоча б в Набутів?
4. ......

Це не стратегія, а план, як потратить більше грошей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама