реклама
Черкаськаий обласний центр занятості
реклама
У Корсунь-Шевченківському лісгоспі нещодавно завершили облаштування Казберової криниці. Знаходиться ця пам’ятки природи місцевого значення у Квітчанському лісництві (квартал 32, виділ 15) і має досить давню історію, яка  передається з покоління в покоління.

1-2

За переказами місцевих,  лісове джерело добре знали козаки і набирали з собою в походи цієї доброї води. Згідно спогадів краєзнавця Михайла Масла, джерело знаходиться у Квітчанському лісі, поблизу Дідової гори. З-під гори тече холодна смачна вода, витікає вона з дубового зрубу, так званої Казберової криниці,  і дає початок річці Листвині (Листвинці). А дістала свою назву криниця від прізвища управителя Квітчанської гуральні.

Днями упорядковане лісове джерело відвідав начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

2

“Щороку лісівники Черкащини проводять значний об’єм робіт із упорядкування гідрологічних об’єктів на території держлісфонду, Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криниць – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад. На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й має свою давню історію, то наш безпосередній обов’язок взяти кожний такий об’єкт під особисту охорону”, – наголосив головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко.

“Провели повну реконструкцію об’єкту – обновили саму криницю, вимурували до неї зручний підхід, упорядкували прилеглу територію, відремонтували дорогу, встановили інформаційний стенд, збудували альтанку. Тепер тут повноцінний рекреаційний пункт – тож є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі”, – зазначив директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.

4

За словами Петра Гоголюка, що безпосередньо керував проектом упорядкування джерела, Казберову криницю минулого місяця освятили, а вода з неї була здана до лабораторії. Клінічні дослідження води показали її відмінний склад, відсутність будь-яких шкідливих домішок.  Навіть спеціалісти зазначили, що зразки такої якісної води, за усіма санітарно-хімічними показниками,  протягом останнього десятиліття до лабораторії не надходили.

Тож не дивно, що наразі у Казберової криниці з’явилися численні відвідувачі. Місцева громада вдячна корсунь-шевченківським лісівникам за проведену роботу, адже кришталево чиста джерельна вода приносить насолоду та задоволення усім, хто має змогу там побувати й відчути на смак цей безцінний дар природи.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства

реклама

Коментарі  

 
0 #1 Гуральня Iceland Whisky 12.07.2018 19:49
О Казбер! Против него и Химпас - тупо пасує! Прикольная таки мабуть вода. Single malt? C дымком торфа всемирнознамени тых Ирдынских болот? Каков букет послевкусия? Нотки соли преснозелёных августовских водорослей бывшей притоки Днепра- Ірдынки ярко выраженны? Или всё тупо сведено к простому вкусу хозяйственного мыла, так предпочитаемого нынешними домохозяйками, классическому Ариэлю и иже с ним - Умбриэлю и Каллисто, настоянніхь в бочках с Хереса, сделанных из древесины Холодноярского Дуба Максыма Залізняка?
А шо? Лично Железный Талян, готов продать его древесину по цене Зілєзного лому. Очільник в долє. Лаваші з його тандиру, на жєлезнодубових дровах знамєнітого дуба, таки та й да - пойдуть на "Ура!!!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама