реклама

реклама

Бюджетних коштів черкащанам постійно бракує через те, що їх використовують не ефективно, переконана депутат Черкаської облради чотирьох скликань Любов Майборода.

Майборода

– Як депутат із 18-річним стажем я можу сказати, що коштів у місцевих бюджетах сьогодні достатньо для того, щоб виконувати найважливіші повноваження, щоб забезпечити соціальний захист. Головна проблема – не в тому, що коштів не вистачає, а в тому, що значна їх частина використовується неефективно, – наголосила Любов Володимирівна під час сьогоднішньої прес-конференції.

За словами експерта, з 2015 року кошти в місцевих бюджетах розвитку (тобто, призначені для капітальних вкладень, ремонтів, придбання обладнання) значно виросли. Якщо у 2014 році бюджет розвитку міста Черкас становив 84 млн грн, то в 2017 році – 540 млн грн.

– Це – величезні суми. На жаль, ані місцеві чиновники, ані депутатський корпус, ані виконавці не готові до ефективного освоєння таких коштів. За перше півріччя поточного 2018 року бюджет розвитку в цілому виконано на 24,4 відсотка. Це менше, ніж торік на середину року. Пояснюється це тим, що бюджет розвитку цьогоріч було ухвалено пізно, а також чварами у міській раді, які постійно тривають. Важливі питання на сесіях міськради не обговорюються, а депутати обливають один одного брудом, – зазначила Любов Майборода.

Попри таку ситуацію, деякі департаменти не зменшили освоєння коштів порівняно з минулим роком, – це департамент охорони здоров’я та медичних послуг (який закуповує обладнання для міських лікарень та інших комунальних закладів охорони здоров’я) і департамент архітектури, містобудування та інспектування. Скоротили освоєння коштів порівняно з минулим роком департамент ЖКК і департамент освіти та гуманітарної політики. Загалом ці чотири департаменти освоюють 95% усіх коштів бюджету розвитку.

– Враховуючи дуже низькі темпи виконання бюджету, я вважаю, що і депутатський корпус, і виконавчий комітет мають звернути на це увагу. Адже гроші знецінюються, і тих коштів, які не освоюються зараз, під кінець року буде замало. Тож доведеться вносити в бюджет коригування й переносити заплановані роботи на наступний рік, – вважає експерт. – З огляду на це, депутатам варто було б замість чвар перейти до регулярного заслуховування на сесіях керівників департаментів та управлінь, щоб розуміти, як освоюються виділені кошти.

На думку Любові Володимирівни, прикладом невдалого менеджменту і неефективного використання бюджетних коштів є закупівля колеса огляду для парку «Сосновий бір».

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #14 іду на 5 скликання 18.07.2018 20:03
Як депутату із 18-річним стажем пора усвідомити, що для людей слово "депутат" за цей час стало лайкою
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #13 без відповіді 18.07.2018 11:35
Бюджетні кошти-це добре,але хотілося нарешті почути від чиновника-лікаря про отруєння дітей в шк.№8
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #12 forever 18.07.2018 08:57
Цитую Задний проход театра:
Цитую Эффективная депутатка:
Аж страшно!

А коли вже пані відзвітує та викладе фото муфельної печі. За яку вона так палко боролася з бандитською владою. Зараз бандити вже ізгнанні, вона при владі прямує на чергові вибори, а фактично до кормушки. Так де та муфельна пічь? Чи в активі тільки унітази у дитячу поліклініку від свідків ієгови Німечини?

ЖАБА ДАВЕ? :-x Тобі ніколи не бути Майбородою. Вона смілива жінка, а ти-.... на все життя !!! :D :D :D :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #11 Степан 18.07.2018 08:35
Пані Люба, невже Ви думаєте, що інваліди-чиновники здатні робити користь для міста?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #10 котигорошко 18.07.2018 08:27
Чому окрім Майбороди депутати не розповідають про бюджет? Може вона бреше? Де позиція фракцій? Проведіть прес-конференцію і скажіть людям правду! :D
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #9 Свідки Майбороди 18.07.2018 07:50
Цитую Задний проход театра:
Цитую Эффективная депутатка:
Аж страшно!

А коли вже пані відзвітує та викладе фото муфельної печі. За яку вона так палко боролася з бандитською владою. Зараз бандити вже ізгнанні, вона при владі прямує на чергові вибори, а фактично до кормушки. Так де та муфельна пічь? Чи в активі тільки унітази у дитячу поліклініку від свідків ієгови Німечини?

Будівництво в Черкасах "Муфельної печі" занадто затяглося.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #8 Задний проход театра 17.07.2018 21:43
Цитую Эффективная депутатка:
Аж страшно!

А коли вже пані відзвітує та викладе фото муфельної печі. За яку вона так палко боролася з бандитською владою. Зараз бандити вже ізгнанні, вона при владі прямує на чергові вибори, а фактично до кормушки. Так де та муфельна пічь? Чи в активі тільки унітази у дитячу поліклініку від свідків ієгови Німечини?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 Надія. 17.07.2018 20:29
Цікаво,- утримувати за бюджетні кошти Майбороду на посаді, це ефективне використання коштів?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #6 Эффективная депутатка 17.07.2018 19:58
Аж страшно!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #5 Я черкащанин 17.07.2018 19:57
Цитую Роман:
Як на мене, то основна проблема - у "освоєнні виділених коштів". Для всіх цих депутатів, чиновників на першому місці стоїть не питання якісного виконання робіт і надання послуг, а питання "освоєння виділених коштів". І доки це так, доки система цінностей цих "керівників" перевернута догори дриґом, доти не буде у нас ні якісних доріг, ні прибраних вулиць, нічого, тільки купа папірців про "освоєні кошти"...

Я розумію, вам не подобається термін "освоєння коштів". Але якщо відволіктися від формальних речей, річ в іншому: відповідальні чиновники намагаються так витрачати кошти, щоб при цьому "заробляти". Якщо "заробляти" не вдається, то й витрачати "нема сенсу". Отже, важливі завдання, які ставляться перед міськрадою, залишаються невиконаними або недовиконаними, а гроші, які могли б працювати на місто, не витраченими.