реклама
Центр занятості
реклама

Депутатський корпус Черкаської обласної ради не підтримав зміни  до перспективного плану громад, позбавивши цим розвитку 24 нових ОТГ та масштабування ще  4 уже існуючих громад.

41180462_240519543303034_2745395455549505536_n

- Процес створення нових ОТГ передбачає включення їх до перспективного плану, який і затверджує обласна рада, - коментує Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону). – Зміни до перспективного плану, який обласна рада розглядала сьогодні, стосувалися, в першу чергу, початку діяльності на Черкащині 24 нових громад та приєднання 8 сіл до ще 4 громад, уже існуючих – що, у підсумку, отримають більші можливості для свого розвитку. Громади пройшли до цього великий шлях   - у кожному із 86 населених пунктів утворених громад відбулося щонайменше по 2 масштабних громадських обговорення та 3 сесії місцевих рад. Наш Центр провів значну попередню роботу, допомігши громадам із попередніми розрахунками їх фінансової спроможності та перспектив кожної ОТГ. Всі депутати отримали повний комплект розрахунків по всіх громадах, передбачених перспективним поаном.

За даними Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування  доходи ОТГ, передбачені у проекті перспективного плану, зростають в середньому у 2,6 рази. Це відбувається за рахунок передачі додаткових доходів, а саме -  60 % ПДФО, освітньої та медичної субвенцій, базової дотації та інших доходів. А це в свою чергу реалізується вразі визнання спроможними громадами Кабміном, де рішення приймається на основі перспективного плану.

- Прикро, але депутати, що мають представляти спільні інтереси громад області, не дослухались до представників цих інтересів – сільських голів. Попри те, що в депутатському корпусі є політичні сили, які входять у парламентську більшість, і представляють позицію Президента, частина з них не проголосувала за реформу місцевого самоврядування, підтримка якої задекларована їх партією, - зазначив радник з питань децентралізації Черкаського ЦРМС Сергій Гончар. - Не підтримавши сьогодні процес створення нових громад на Черкащині, депутати Черкаської обласної ради позбавили їх можливості отримати бюджетну самостійність, державну підтримку та інші можливості для розвитку, які отримують створені ОТГ.

Про це інформують в Черкаському ЦРМС

реклама

Коментарі  

 
+1 #2 Перехожий 10.09.2018 02:47
Містечковість перемогла Державність. Стільки років пройшло і 300, і потім ще 100 а нічого не міняється.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 Куда снова пропал Ботнар? 09.09.2018 20:43
Этот отец черкасских свобод и демократий? Снова на традиционных октоберфестских маслах или же в других уманских местах воду святит, где ну аж никак без него? Пропажа вызывает серьёзную озабоченность в Совбезе ООН.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама