Сьогодні збір яблук в розпалі, проте через сезонність цього виробництва всього тут на підприємстві близько 40 штатних працівників. Але в сезон, а для яблук це серпень-жовтень, потреба в робітниках становить 200-300 працівників. Людей залучають з найближчих сіл, проте є і приїжджі з інших областей, бо, як виявляється, не так і легко знайти працівників після початку дії безвізового режиму між Україною та країнами ЄС. Про це «Прочерку» розповідає директор плодоовочевого департаменту ТОВ АПК «Маїс» Олександр Самойленко
– Здавалося б, на Чигиринщині мало виробництв, але людей бракує на сезонні роботи. При тому, що у нас створені нормальні умови праці. Буквально у полі ми створили для громадян всі побутові умови. Тут є туалети, перевдягальні, є де поїсти. Заробіток залежить від зібраних кілограм яблук і коливається в рамках від 6 до 10 тисяч гривень на місяць, – зазначає Олександр Тарасович.
Потреба в людях зросла і через те, що компанія планує розширювати виробництво.
– Вже зараз можна сказати, що таких садів за розміром, 5 в Україні, інші менші. Я та інші фахівці буваємо за кордоном ,вивчаємо там досвід роботи. Зараз розвиваємо органічне виробництво, проходимо міжнародну сертифікацію. Нам хотілося б, щоб люди пили лиш натуральні соки та їли натуральні продукти. Але для цього треба багато працювати, бо сад завжди передбачає можливу присутність великої кількості шкідників і з ними треба вчасно боротися. Партнерами для нас є такі торгові мережі, як «АТБ», «Сільпо» тощо. А щоб яблуко було якраз спіле, то на це природа дає «вікно» у 8 днів. Те, що падає, ми не підбриємо, не пускаємо на соки абощо. Лише зірваний продукт, – зазначає фахівець.
Компанія має холодильні установи, розраховані на 5 тисяч тон яблук. Керівництво компанії зауважує, що вже зараз яблук виростили стільки, що вистачить на кожного українця.
Новинкою в компанії є розробка змішаних соків, де, крім яблучного соку, додається буряковий, морквяний, гарбузовий тощо.
Для розширення виробництва потрібні також слюсарі, електрики, механіки, оператори ліній.
реклама
Коментарі
Это потом.А сейчас радуйтесь эвропейским ценам, тарифам и тд.
Стрічка RSS коментарів цього запису