реклама

реклама

При проведенні інспекційного відвідування суб’єкта господарювання фізичної особи – підприємця (ФОП), що надає послуги у сфері спорту у спортивному клубі (м. Черкаси), виявлено, що цивільно-правові договори з адміністраторами та тренерами мають ознаки трудових.

Підприємець здійснює господарську діяльність з 2013 року, проте усі працівники спортивного клубу, відповідно до наданих інспектору праці Управління договорів цивільно-правового характеру (ЦПХ), працюють лише кілька місяців. Завдяки аналізу наданої документації встановлено факт укладання з працівниками спортивного клубу цивільно-правових договорів на постійній основі кожні 1-2 місяці.

спортклуб 1(1)

На думку ФОП, регулярне переукладання договорів цивільно-правового характеру доводить, що він не перебуває з вказаними особами у трудових відносинах, що дозволяє йому уникнути фінансових санкцій при перевірці.

Фахівець Управління провів з фізичною особою – підприємцем роз’яснювальну роботу і наголосив, що за умовами договору ЦПХ особи самостійно організовують власну роботу. У спортивному клубі адміністратори і тренери працюють за графіком, визначеним роботодавцем, і підпорядковуються правилам внутрішнього трудового розпорядку, що вказує на використання найманої праці на умовах трудового договору.

Головний державний інспектор закликав підприємця укласти з тренерами і адміністраторами клубу трудові договори і акцентував увагу ФОП на соціальній незахищеності працівників спортивного клубу, оскільки лише у разі офіційного працевлаштування працівник може бути впевнений у фінансовій стабільності та захисті своїх конституційних прав громадянина України.

Офіційне укладання з роботодавцем трудового договору гарантує працівнику:

-  право на заробітну плату не нижче гарантованої законом;

- право на одержання соціальних гарантій (щорічної відпустки, відпустки у зв'язку з вагітністю, пологами й по догляду за дитиною, оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, право на достроковий вихід на пенсію, якщо робота пов'язана зі шкідливими умовами праці тощо);

- право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань (одержання страхових виплат у випадку травм або профзахворювань).

Відтак, уповноваженою особою Управління Держпраці у Черкаській області за порушення вимог законодавства на фізичну особу - підприємця накладено штрафні санкції у розмірі  446 760 гривень.

Про це інформують в управлінні Держпраці

реклама

Коментарі  

 
+4 #4 Гроші 19.09.2018 12:29
Цитую Артур:
Действительно, этих спортклубов в Черкассах более полусотни. И во всех такие же нарушения, ещё и не доплачивают тренерам. Хозяева - жлобьё!!!

Насправді, власники так поводяться не лише з тренерами, а й масажистами, адміністраторам и та іншими категоріями працівників.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #3 Артур 19.09.2018 10:42
Действительно, этих спортклубов в Черкассах более полусотни. И во всех такие же нарушения, ещё и не доплачивают тренерам. Хозяева - жлобьё!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #2 язон 19.09.2018 09:39
Цитую Думка:
В цій ситуації краще закритись і нічого не робити. Хто буде працювати собі в збиток?

Щас заплАчу! Какие бедненькие крутелики, не дай Бог похудеют, если положенные копейки в Пенсионный фонд заплатят за своих работников! А пенсионеров, которые на 1700 грн. в месяц живут - тебе не жалко? Было бы невыгодно - хрен бы кто этим занимался! А если спортклубов этих - как грибов после дождя, чуть не в каждом подвале - значит, есть спрос, и дело прибыльное. Не платят - просто потому, что ЖЛОБЫ!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #1 Думка 19.09.2018 08:40
В цій ситуації краще закритись і нічого не робити. Хто буде працювати собі в збиток?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100