реклама

реклама

Щорічно у четверту неділю вересня відзначається професійне свято працівників машинобудування і приладобудування України – День машинобудівника. У структурі машинобудівної галузі країни нині налічується більше 2 800 промислових підприємств і 230 організацій, які виконують наукові і науково-технічні роботи. Загальна кількість працюючих сягає понад 1 млн. чоловік.

Машинобудування

У загальному розумінні терміну машинобудування – це важлива галузь промисловості, яка поєднує в собі проектування, виробництво та експлуатацію машин і інструментів. Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника. Цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії.

Інженер-машинобудівник надзвичайно науко-, та трудоємна робота, яка потребує ґрунтовних знань, а головне великого бажання бути технічним спеціалістом і створювати нові механізми та машини. Ці спеціалісти працюють на найбільш високооплачуваних посадах, користуючись попитом як в Україні так і за кордоном, але передумовою цього, для майбутнього фахівця, має стати здобуття технічної освіти в одному з фахових закладів вищої освіти.

Загалом машинобудівна галузь пов'язана із будівництвом авіаційної та космічної техніки, металургією, виробництвом машин для будівельної галузі, технологічного устаткування та верстатів, обладнання для нафтовидобувної, нафтохімічної, хімічної промисловостей та інших галузей. Фахівцями, які забезпечують роботу у машинобудуванні є працівники в різногалузевих інженерних професіях, зокрема це – інженери-проектувальники, інженери з технічного аудиту, інженери-електрики, інженери-енергетики, інженери-конструктори, інженери електроніки, інженери із зварювання, інженери з механізації трудомістких процесів, інженери-дослідники та інші. У зв’язку з цим інженерні спеціальності вимагають розуміння та фундаментальних знань у таких галузях як механіка, кінематика, термодинаміка, матеріалознавство, електротехніка, електроніка, структурний аналіз тощо.

На Черкащині здійснюють свою діяльність ряд ринкоутворюючих підприємств машинобудівної галузі, які тісно співпрацюють з обласною службою зайнятості  у напрямку укомплектування кадрами актуальних вакансій. Такі роботодавці як – державні підприємства "ТРК "ВЛАД", "ОРИЗОН-НАВІГАЦІЯ", ТОВ КБ «ТЕХНОФІЛЬТР», ТОВ ВКП "ТЕХНОІНКОМ", ТОВ "ЧЕРКАСИЕЛЕВАТОРМАШ", КБ "ГАММА-ПЕРФОРА", ТОВ "КАМ'ЯНСЬКИЙ МАШЗАВОД", ТОВ НВК "ПРОМФАРМ", ПРАТ "КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ ВЕРСТАТОБУДІВНИЙ ЗАВОД", ТОВ "ШЗЗЧ-МЕТРОВАГОНМАШ", ПРАТ "ПРОМІНЬ", ТОВ "ПРОДМАШ", ТОВ "КУПАВА ГРУП", ПАТ "УКРП'ЄЗО", ТОВ "ТД ОПТАГРО", ПАТ "ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МАШБУД", ПАТ "ЧЕРКАСЬКИЙ АВТОБУС», ПРАТ "УМАНСЬКИЙ ЗАВОД "МЕГОММЕТР", ТОВ "БОГДАН-ЛОГІСТИК" до обласної служби зайнятості з початку поточного року подали для укомплектування 261 вакансію, з них за сприяння служби укомплектовано 181 вакансію.

Актуальними на сьогодні у роботодавців залишаються вакансії інженера-конструктора (електротехніка), інженера-електроніка, промивальника оптичних деталей, слюсаря з механоскладальних робіт, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Що стосується громадян, які шукали роботу за вищезазначеними інженерними професіями, то таких протягом січня-серпня 2018 року було 790 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 385 безробітних.

Що стосується рівня заробітної плати серед заявлених вакансій, то в середньому він становить від 4 000 до 9 000 грн.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100