реклама

реклама

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан разом з духовенством особисто освятив Хрест козацької слави, що постав біля цвинтаря козацького Трахтемирова на Канівщині.

IMG_1200

Черкаський скульптор Роман Турецький увічнив в камені козака з мушкетом і шаблею – як на старовинній козацькій печатці, що згідно переказів, була дарована разом з іншими клейнодами гетьману реєстрового козацтва Богдану Ружинському саме тут – у Трахтемирові…

IMG_3040-300x223

Про це повідомляє «Козацький край».

IMG_1225-1

Знаково, що і до відкриття пам’ятного Хреста, і до прибирання території Трахтемирівського цвинтаря цього дня долучилися керівники області – голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та його заступники, Віталій Коваль і Ярослав Березань, повідомляють у ДІКЗ “Трахтемирів”.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Трахтемирів» Тарас Теліженко запевняє: заходи про увічненню історії Трахтемирова та пропагуванню патріотичних цінностей матимуть постійний характер. Нагадаємо: раніше, 20-21 вересня за ініціативи ДІКЗ «Трахтемирів» було проведено Міжнародну наукову конференцію «Трахтемирів: історія та сучасність».

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #20 Таки-так 04.10.2018 11:24
Почитайте товстелезну "Історію Черкащини" Володимира Поліщука і все стане ясно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #19 СОЛДАТ 04.10.2018 09:50
Цитую Чорнобаївець:
Цитую .:
"Чорнобаївець", який проголосив себе "науковцем, що монографію по гетьману Орлику написав" - це щось новеньке. :lol:
Явне загострення на місяць уповні. ;-)

Так, сірома, прикинь, люди пишуть монографії. І про Орлика і про Немирича. Цікаві часи були.
Та ти читай казки. Достатньо.

І для кого ж Ви добродію писали своі "монографіі"...з привязкою до точок з визначеними координатами....та ще і в цікаві часи? Мабуть і вчену ступінь маєте? :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #18 Правий берег 04.10.2018 09:48
Цитую Чорнобаївець:
Бувай,Ч?_удило.

Цитую Чорнобаївець:
Ну все... лізьте на свої "зміїні вали"й читайте "літописи".


Тупий ватник вже двічі з усіма у темі попрощався, але продовжує сюди лазить і погавкувать - причому, кожного разу "по-скрєпному" пише по три коменти одночасно. :-x
Можна тільки уявить, якби ти й справді вмів писати не тільки "на заборах" - що б ти понаписував у "монографії" про Пилипа Орлика))) Він же рашку твою гнобив ;-)
Зате тепер хоч ясно, хто в попередній темі про Трахтемирів дурнувато гигикав, розказуючи, що слово Трахтемирів йому "ще смішніше, аніж слово Чучупаки".
Звідки ж така мерзота береться?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-14 #17 Чорнобаївець 04.10.2018 08:55
Киянин"Якщо воно вважає себе "науковцем" - то якого стирчить в Інтернеті?!"
Шедевр! Що, інтернет тільки для вас...., розумово обмежених?
Твої "карти", то іллюстраціїї. Вказуй результати наукових досліджень з точною локацією об'єктів.
Ой, кому це я.
Канівське-трахтемирівське ряжене "козацтво" з двоголовим орлом на прапорці - ваше все. Все, перлів більш не розсипаю.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-15 #16 Чорнобаївець 04.10.2018 08:42
романтична птушня не заспокоїться.. То Орлик їм ГЕОЛОКАЦІЯ по Трахтамирову, то монографію давай.
Дам, тільки ВКАЖІТЬ ТОЧНЕ МІСЦЕЗНАХОДЖЕНН Я "козацької столиці Трахтемирів", і з чого вона була зроблена, щой СЛІДУ НЕ ЗАЛИШИЛОСЬ.
А от поселення періоду пізньої бронзи і Заруб виявлені, досліджені й прив'язані до місцевості. А тут така громадина! І навіть слідів згарища не залишилась.
Ну все... лізьте на свої "зміїні вали"й читайте "літописи".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-15 #15 Чорнобаївець 04.10.2018 08:32
Цитую .:
"Чорнобаївець", який проголосив себе "науковцем, що монографію по гетьману Орлику написав" - це щось новеньке. :lol:
Явне загострення на місяць уповні. ;-)

Так, сірома, прикинь, люди пишуть монографії. І про Орлика і про Немирича. Цікаві часи були.
Та ти читай казки. Достатньо.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #14 . 03.10.2018 18:14
"Чорнобаївець", який проголосив себе "науковцем, що монографію по гетьману Орлику написав" - це щось новеньке. :lol:
Явне загострення на місяць уповні. ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+16 #13 Киянин 03.10.2018 18:12
Я - не з Черкащини, і то знаю про Трахтемирівськи й монастир. Де взяли такого придурка, який називає себе "Чорнобаївець"? Якщо воно вважає себе "науковцем" - то якого стирчить в Інтернеті?!
Вперед - у архіви, читать "Щоденник" Еріха Лясоти із записами про Трахтемирів, гортать карти Боплана, вивчать Конституцію Пилипа Орлика...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #12 СОЛДАТ 03.10.2018 15:22
Цитую Чорнобаївець:
За РПЦ - перепрошую. таки Українська Церква. Та кадри тіж.
І як довго чекали.. І тут "осінило". А шо сталось?
А любітєлям казочок (Які ТАМ не були ні разу в житті)- Впірьод в Гору й нє стонать.
Може знайдете щось. Крім "Переказів".
Ну клоуни-аматори: "Геолокація" - Конституція гетьмана Пилипа Орлика". Я, особисто по Орлику монографію писав. Ржу з пту-шників цих недолугих і кладу.

Монографію - в студію.Почитаємо твоє творіння :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-13 #11 Чорнобаївець 03.10.2018 14:16
Цитую Ukr:
"Чорнобаївець", я якраз думав, що такі дрімучі казкові долбо**би, як ти - це вигадані персонажі))) Визнаю - помилявся. Ти - реальний, на жаль.

___ Зате ти, довірливий птушник - просто нереальний д-***об.
Та сам такі сьогодні вострєбовані.Палєзлі "патріоти" не бувші там НІ РАЗУ.
Не те що ми - науковці, які обходили плацдарм вздовж і в поперек по ярам і горам.
Бувай,Ч?_удило.