реклама
Програма навчання депутатів

На черговій сесії Шполянської міської ради було прийняте остаточне рішення про приєднання територіальних громад сіл Капустине та Лебедин до Шполянської  міської об’єднаної територіальної громади та призначення в.о. старост цих сіл – Рудаса О.П. в Лебедині та Колісник Н.В. в Капустине. Відтепер ці села та їхні жителі стали частиною Шполянської громади.

Depositphotos_49939373_xl-2015

Для жителів цих сіл рішення про приєднання стало виваженим і непростим кроком. Після довгих вагань та побоювань, що життя їх сіл може змінитися не на краще, люди  придивлялися до життя сіл Кримки і Скотареве, які вже були в громаді. Побачили, що ні в Кримках ні в Скотаревому не закрили школи, ФАПи та сільради, а державні кошти на розвиток інфраструктури сіл розподілено чесно між селами згідно кількості населення в них.  Зрозуміли, що влада Шполянської громади нікого не силує приєднуватися до неї, адже Шполянська громада і в тому складі, що є – успішна та самодостатня, повідомляють у Шполянській ОТГ.

Адже не можливо не помітити позитивні зміни у селах громади: у школах влітку зроблені внутрішні ремонти, у Кримках нині здійснюється капітальний ремонт приміщення для шкільного спортзалу (якого досі ніколи не було), у Скотареве виготовлено проектно-кошторисну документацію з капітального зовнішнього ремонту школи (після колишньої пожежі в будівлі з’явилися суттєві дефекти). Біля навчальних закладів з’явилися дитячі та спортивні майданчики. У ФАПах сіл теж є позитивні зміни – закуповується нове обладнання для обстеження, ліки. У Кримках для лікаря придбане службове житло. Сільради змінили свої назви на «старостати» - там працюють старости та діловоди, які надають населенню весь спектр  послуг можливих на селі, а раз на тиждень приїздить адміністратор з ЦНАПу громади, який надає більш широкий спектр послуг людям, яким не зручно їздити до міста. Тай загальний благоустрій сіл суттєво покращився: робиться вуличне освітлення, нові тротуари, ремонт доріг та інше. В селах на постійній основі за порядком слідкують працівники комунальних підприємств. За десять місяців села громади отримали втричі більше коштів на розвиток (не рахуючи зарплати працівників та комунальні послуги), ніж їх тогорічні бюджети сіл, яких якраз і вистачало  тільки на  утримання робітників сільради та комунальні.

Жителі громади сіл Лебедина та Капустине мають свої сподівання на розвиток їх сіл, тому побачивши позитивний досвід у громаді, довірились Шполянській громаді навіть попри те, що до наступних чергових виборів від їх сіл не буде жодного депутата в раді. Адже для людей не важлива кількість депутатів, а важливі реальні справи!

Міський голова громади розуміє, що жителі громади, як сіл так і міста бажають швидких змін у своїх населених пунктах: «Я знаю, який ще великий «фронт робіт» в усіх сферах нам передує, адже в попередні роки здебільшого все занепадало. Я сповна відчуваю відповідальність перед всіма жителями громади, і тими хто вже в ній устаткувався і тими хто тільки доєднався. Тож запевняю, що і надалі працюватимемо не зменшуючи темпу, справедливо враховуючи інтереси всіх членів нашої громади!»

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама