реклама
Програма навчання депутатів

Оформити заповіт, отримати спадщину, свідоцтво про народження, завірити копії документів – такі потрібні людям послуги зможуть надавати уповноважені Міністерства юстиції, які працюватимуть у районах. Відповідний законопроект №9140 зареєстровано у Верховній Раді.

Як пояснив начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк, Мін’юст ініціював законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості», оскількив райцентрах нерідко бракує нотаріусів.Зараз в країні налічується 122 райони, де взагалі немає нотаріусів, а із 1161 вакансії на відповідні посади майже третина не заповнені.

– На Черкащині також у чотирьох районах – Христинівському, Монастирищенському, Драбівському та Смілянському –посади державних нотаріусів є вакантними. Таму визначені дні прийом проводять нотаріуси з інших районних державних нотаріальних контор. Також у цих районах працюють приватні нотаріуси, – зазначив Олександр Свіренюк.

Завдання уповноваженого – забезпечення доступу громадян до найбільш затребуваних послуг. До повноважень такого посадовця належатиме: оформлення спадщини та дарування, оформлення заповіту та договору довічного утримання, посвідчення копій документів, а також видача свідоцтв про народження і смерть. При цьому дії з реєстрації бізнесу, купівлі-продажу чи оформлення корпоративних прав до його компетенції не входять.

На місце уповноваженої особи органу юстиції можуть претендувати лише громадяни з вищою юридичної освітою, зі стажем роботи в органах юстиції на посадах, безпосередньо пов’язаних з державною реєстрацією, або консультантом державної нотаріальної контори не менш, як 3 роки, з обов’язковим стажуванням в органах нотаріату і державної реєстрації.

Важливо, що інститут уповноважених осіб має виражене соціальнеспрямування. Малозабезпечені громадяни, особи з інвалідністю, діти-сироти, внутрішньо переміщені особи та ветерани війни, котрі мешкають у сільській місцевості, платитимуть лише 50% ставок державного мита за нотаріальні дії, вчинювані уповноваженими особами.

прес-служба Головного територіального управління юстиції у Черкаській
області

реклама

Коментарі  

 
0 #2 Роман 11.10.2018 20:24
Щось я не дуже розумію логіку - є вакантні посади державних нотаріусів, туди ніхто працювати йти не хоче. Тепер хочуть запровадити ще й уповноважених з урізаними повноваженнями і не думаю що більшою, ніж у нотаріусів, зарплатою. Чому вони впевнені, що на нові посади будуть претенденти?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 Так має бути 11.10.2018 11:23
Ніхто не хоче йти на посади державних нотаріусів, оскільки їх зарплата в порівнянні з доходами приватних нотаріусів, просто мізерна. Чому уповноваженому не надається право реєстрації договорів-купівлі продажу? Таке право, крім іншого, у нього має бути. Монополії приватних нотаріусів має бути альтернатива - доступні послуги державних нотаріусів або уповноважених, з тими самими правами, що й у нотаріусів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль


реклама Моніторинг цін
реклама