реклама

реклама

У Трахтемирові на Покрову відкрито пам’ятний знак гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному і його козакам – в ознаменування 400-річчя перемоги над московитами.

1_n

Про це пише «Козацький край».

До моменту ворожого вторгнення в Крим в Україні було прийнято згадувати гетьмана Сагайдачного лише в контексті його перемог над турками.

Одним з перших кроків новітніх окупантів став демонтаж пам’ятника Сагайдачному у Севастополі і його “депортація” до Харкова. Цим вони підкреслили, що пам’ятають, хто вторгся у Москву у ніч на Покрову 1618 року і змусив царя-сатрапа відректися від раніше окупованих територій…

14 жовтня, і українці підтвердили, що пам’ятають це – вшануванням славетного гетьмана Петра Сагайдачного і його козацького війська…

Встановлення знаку ініційоване Державним історико-культурним заповідником «Трахтемирів» (директор Тарас Теліженко). Відкриваючи пам’ятний знак, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відзначив оригінальність проекту. Скульптор, завдяки якому пам’ятник з каменю-піщаника постав на горі над Дніпром – Роман Турецький, залізні списи-флагштоки, шаблі й булава зроблені у кузні Івана Лавріненка, а стилізований під середньовічний шрифт розроблений Миколою Теліженком. Забезпечив співпрацю облдержадміністрації та творчої групи радник голови ОДА Андрій Кравець. Реалізація проекту стала можливою завдяки допомозі групи компаній «Верес», яку очолює Андрій Родіонцев та Канівському підприємству цієї групи (директор Володимир Маргара). На церемонії був присутній представник керівництва «Вересу» Сергій Булат, який займався проектом від самого його початку й до завершення.

Водночас із пам’ятним знаком у День Покрови і Захисників України було освячено і копію ікони Георгія Переможця, оригінал якої написано у середині ХІХ ст. у Трахтемирові – ця ікона, сюжет якої символізує перемогу Добра над Злом, стане основою каплиці, яку планується збудувати на місці колись зруйнованої Трахтемирівської церкви…

IMG_71951

viber-image81

IMG_75291

44121588_1961352747492654_1861329592183160832_n

IMG_75392

IMG_75322

44035701_1154179001418501_9021611631683043328_o2

IMG_75612

Ярослав Звенигора, фото Олесі Теліженко та Олександри Теліженко

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+9 #13 Черкащанин 17.10.2018 10:13
Класно зроблено - навіть пропливаючим по Дніпру видно.
Більше таких знаків українським ПЕРЕМОГАМ!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #12 СОЛДАТ 17.10.2018 09:59
Цитую Майданный червь злочиния:
На надгробие похож. Отсутствие металла добавит произведению современного искусства некоторое время в этом диком месте. А вот флагштоки вызывают беспокойство. Сейчас делают хороший всепогодный пластик. Недодумали. Впрочем я там не был, может, пластик под металл покрасили?

Ты,ватан, за флагштоки не беспокойся.Тебе в принципе никакой разницы не будет на каком висеть,хоть на пластиковом....хоть на металлическом... :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #11 Що за коментунішка? 16.10.2018 23:17
Цитую ДЖЕКО:
перейменування вулиць, відкриття памятних знаків, мусолення питання про мову, релігію і підігрівання ненавесті до братніх славянських народів?

А ти, козел, розкажи це хлопчику з фото №7, у якого в руках - "Срібний едельвейс", вручений малому замість загиблого від рук рашистів батька, черкащанина Ігоря Бойка.
На честь Бойка і вулиця в Черкасах названа, і пам'ять його вшановують - і твою думку про це, мразь, не спитають. А коли "брацкіє-славянскіє" - то не лізуть красти чужу землю, вбиваючи її господарів!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #10 Майданный червь злочиния 16.10.2018 20:47
На надгробие похож. Отсутствие металла добавит произведению современного искусства некоторое время в этом диком месте. А вот флагштоки вызывают беспокойство. Сейчас делают хороший всепогодный пластик. Недодумали. Впрочем я там не был, может, пластик под металл покрасили?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #9 Реаліст 16.10.2018 18:18
Не зрозумів, від чого так плющить "ватних" у коментах?
Вам же просто нагадали, "как ваши дєди ваєвалі" проти наших. Ви ж це любите. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #8 За Україну! 16.10.2018 18:05
Дуже правильний пам'ятний знак!
Ворюгам з рашки нагадали, чим закінчується їхня підлість по відношенню до сусідів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #7 ченчик 16.10.2018 16:17
Цитую ДЖЕКО:
Скажіть, будь-ласка, у нашій країні що-небудь ще робиться, окрім перейменування вулиць, відкриття памятних знаків, мусолення питання про мову, релігію і підігрівання ненавесті до братніх славянських народів?

так, під усе перечислене дуже гарно піднімати ціни на все і наживатися при цьому, і при тому ще й не платячи податки сповна- от така тепер історія і патріотизм.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #6 СОЛДАТ 16.10.2018 15:28
Цитую Я черкащанин:
Це до тих "братніх" народів, із якими ми вже чотири роки воюємо?

До них друже.Колись давно ми іх хрестили.Прийшла пора іх відспівувати.Ватан "ДЖЕКО" цього боіться. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #5 СОЛДАТ 16.10.2018 14:47
Цитую ДЖЕКО:
Цитую Я черкащанин:
Це до тих "братніх" народів, із якими ми вже чотири роки воюємо?

Шановний друже, не "ми" воюємо, а нинішне керівництво все робить для того, щоб переконати нас, що "ми" воюємо, всюди вороги і треба воювати, нас захищати, бо вороги нас знищать і т.д.і т.п. Це політика така, а кому це треба і вигідно, будь-ласка, розберіться самі. Тільки радіо і телик Вам в цьому не допоможуть. Із щирою повагою.

З рашки пишеш?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #4 Факт 16.10.2018 14:39
Цитую ДЖЕКО:
Цитую Я черкащанин:
Це до тих "братніх" народів, із якими ми вже чотири роки воюємо?

Шановний друже, не "ми" воюємо, а нинішне керівництво все робить для того, щоб переконати нас, що "ми" воюємо, всюди вороги і треба воювати, нас захищати, бо вороги нас знищать і т.д.і т.п. Це політика така, а кому це треба і вигідно, будь-ласка, розберіться самі. Тільки радіо і телик Вам в цьому не допоможуть. Із щирою повагою.


Ваша пропутинская позиция ясна, моя хата с краю, зато все вам должны, за версту чувствуется медвечуковский душок. Ведь это мы на росссию напали в Донбассе, или Крым силой отобрали, или путинские наемники с неба свалились. Происходит с вашей стороны подмена понятий. Россия враг, и как последняя империя ждет своего развала.