У Черкасах завершився перший день обласних змагань пожежно-рятувальних служб «Найсильніший пожежний-рятувальник», повідомляють в обласному управлінні ДСНС України.

IMG_2922

30 жовтня на спортивно-тренувальному майданчику першого державного пожежно-рятувального загону з охорони ПАТ «АЗОТ» відбувся перший день обласних змагань пожежно-рятувальних служб «Найсильніший пожежний-рятувальник», відомі у світі, як «Firefighter Combat Challenge».

Це запатентовані змагання, які були започатковані у Сполучених Штатах Америки. Упродовж нетривалого часу, вони отримали шалену популярність, і вже багато років, як мають статус найбільш значних та престижних серед пожежних.

28 команд із всієї області, а також команда курсантів черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, змагалися за звання найсильнішого рятувальника.

Під час змагань рятувальникам довелось долали непрості випробування. Перенесення 20 кілограмових рукавів до башти, підйом по висувній драбині у вікно 3-го поверху навчальної вежі. Згодом на гору мотузкою треба було підняти 20 кілограмову рукавну скатку. Спустившись донизу пройти «силовий тренажер», де ударами кувалди необхідно перемістити балку вагою 72,5 кг, на 1,5 метри. Надалі рятувальник маневруючи на дистанції поміж пожежних колонок, повинен протягнути наповнену водою рукавну лінію і влучним струменем зі ствола «закрити» спеціальну мішень. Останній етап, це проведення «евакуації» потерпілого, 80-ти кілограмового манекена на відстань 30 метрів. Під час виступу учасники змагань знаходилися «включеними» в апарати на стиснутому повітрі. Найсильніших пожежних визначали у трьох категоріях: індивідуальні забіги поміж чоловіків, поміж жінок та командні естафети.

Виступаючи під час відкриття змагань перед присутніми, начальник Управління ДСНС у Черкаській області, Віктор Гвоздь зазначив, що вважає ці змагання ще одним етапом у складній, багатогранній системі підготовки рятувальника.

Водночас, заступник голови обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, наголосив, що навіть не очікуючи завершення змагань вважає усіх учасників переможцями.

– Я бачив скільки фізичних сил, наполегливості, спортивної впертості та професіоналізму необхідно було докласти або подолати цю дистанцію. Це під силу лише людям, які здатні перемогти не лише обставини, а й свої острахи, невпевненість, слабкість. Кожен, хто сьогодні фінішує, безумовно переможець! – підкреслив Костянтин Сапартаєвич.

На згадку про перші старти Костянтин Омаргалієв, Валерій Лютий, Дмитро Коцеруба та Віктор Гвоздь, вручили пам’ятні медалі та відзнаки рятувальникам, учасникам перших чоловічого та жіночого забігів, – Богдану Копилу, Ігорю Соломці, Анастасії Клочко та Ганні Файнштейн.

За підсумками першого дня змагань серед чоловіків перше місце виборов Дмитро Дробишев із 1-ї державної пожежно-рятувальної частини. Другим став Копил Богдан  із 2-ї державної пожежно-рятувальної частини. Третє місце виборов Ігор Соломка із 2-ї державної пожежно-рятувальної частини.

Серед жінок, краще за інших виступила Олександра Пономаренко із Черкаського Інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Друге місце виборола співробітниця апарату Управління Ганна Файнштейн. Третьою місце дісталося Анастасії Клочко із 19-ї державної пожежно-рятувальної частини.

У загальнокомандному заліку, перемогу здобула команда 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Срібло виборола команда Черкаського Інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля. Третє місце здобули рятувальники 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини.