реклама
Привітання від міського голови
реклама

З Віктором Ющенком зустрічаємось в Кривих Колінах на Тальнівщині. Сюди колишній Президент України приїхав разом із ректором Черкаського національного університету Олександром Черевком до добрих друзів, родини Мовчанів.

23112018161104405

До заводу під’їжджає на Merсedes GL 500. Президент їздить без водія та керує автомобілем сам. На Ющенку біла сорочка з бурштиновими запонками, краватка, чорні вельветові штани і шкіряні туфлі. Замість верхнього одягу сірий піджак у стилі кежуал, на лацкані невеликий значок із зображенням молодого Тараса Шевченка.

Бесіда проходить в адмінбудівлі ТОВ «Урочище Журавське», кабінет схожий на конференц-зал, на стінах картини олією з краєвидами Кривих Колін, у кутку великий дерев’яний годинник з боєм через кожні чверть години. Говоримо про політичний стан в країні та вибори 2019 року.

– Які кроки потрібно зробити майбутньому Президенту (хто б це не був), щоб повернути стабільність і закінчити війну?

– Перше: провести політику національного творення. Якщо 45 мільйонів людей будуть говорити в один голос, то будемо нездоланні. Як вийти на формулу ідентичності, внутрішньої інтеграції? Це питання не вирішується за 5 років. От, наприклад, поляки свою націю утверджували останні 150 років, і вони дійшли до того, що сьогодні єдині у мові, вірі, помислах, пам'яті та національних героях. У нас це виглядає ще дуже складною задачею, тому що ми маємо низький рівень національної свідомості.

Дуже часто не гордимося тим, що ми українці, тим, що маємо родючу землю, історію. Єдність нації починається з єдиної мови – української. Для нас поки це питання риторичне. Має бути одна церква, у нас 4. Також немає єдиного уявлення про національних героїв. Через те не маємо мети, горизонтів, до яких треба йти. Скажіть, хто ви? Звідки? Я легко скажу, куди йдете, – жестикулюючи, згадує історію Віктор Ющенко, – Ми як нація ще творимося. Я не бачу трагедії в тому, що з нами відбувається сьогодні, бо ми нація, яка не мала 300 років своєї держави, не мала своєї влади. Тому за 27 років до наших керманичів багато претензій, критики. Влада, яка не має підтримки – недієздатна, номінальна і не може зробити багато перетворень.

На виборах перемагає популіст, який дає простий рецепт.

Доки ми не вирішимо національне питання, краще не братись за економічні та соціальні. Адже дім, який поділився, не вистоїть, – цитує Святе Письмо Президент.

Друге: треба зайнятись економікою держави. Скласти чіткий економічний план для держави. У нас, наприклад, немає нормального ринку землі. То про який економічний модерн можемо говорити? Тільки половину роботи зробили, бо живемо в механізмі, який звужує роботу аграріїв. Сьогодні українська земля розподілена серед депутатів і бандюків, але тільки не серед фермерів. Ми не будемо успішні, якщо не наведемо лад в економіці, – говорить з осмисленими паузами.

Третє – це демократія і свобода, а четвертим бачу план зближення з Євросоюзом.

23112018161104405_

– Чому Вам не вдалося, будучи Президентом, об'єднати країну, зробити Схід та Захід єдиними?

– Включіть будь який канал – зараз скрізь російська... Зверніть увагу, як російський президент говорить про їхню мову. «Русский язык – государствообразующий язык», заберіть у росіянина мову і церкву – і не буде Росії. У нас не так багато політиків і людей, які воліють утвердити мову. Я намагався. Чому не вдалось це зробити в тій мірі, як хотілося, і чому не вдасться Петру Порошенку і ще 5 президентам, які прийдуть після нього, – бо держава починається з кожного і нас. Пам’ятаєте відомі слова В’ячеслава Чорновола: «Україна починається з тебе»? Спільна мова і ставлення до історії творять національну єдність.

– Яким чином можна покращити економічний стан країни?

– Проблема нашої економіки в тому, що 50 відсотків є тіньовою ланкою. Треба легалізувати капітал. Це значить, що 1 трильйон 200 мільярдів у тіні обслуговуються готівкою, близько 100 мільярдів доларів лежать у людей під матрацами чи в трилітрових банках, бо народ не довіряє фінансовим установам. Для того, щоб наша економіка мала щорічні прирости від 5-7 відсотків, нам треба негайний економічний план розвитку. Державі важливо не мати дефіцит у бюджеті. В нашій державі він є. А як він покривається? Або міжнародними позиками, або йдемо в Національний банк і вмикаємо верстат. Тому за останні роки ми девальвували гривню на 375 відсотків, економіка впала на 17 відсотків.

Якщо буде здоровий економічний клімат для сільського господарства, то через 5-6 років Україна вироблятиме 100 мільйонів тонн зерна. Нафта в Росії закінчиться, а зерно в Україні ні – це відновлюваний продукт. Тому держава повинна розбудовувати фермерство.

– На посаду Президента одним з кандидатів називають Зеленського, який був коміком останні 20 років. Людина, яка не має керівного досвіду і далека від політики. Чи є ризик для нас, громадян, якщо він виграє?

– Не хочу коментувати персоналії, бо раптом він виграє, – сміється Ющенко. – Я надаю перевагу категорії політиків з досвідом, які мають управлінську практику, знають послідовність роботи та робитимуть вибір на користь української держави. А в цьому випадку спершу виграють ті, хто його кредитує.

– Кого підтримуватимете на президентських виборах?

– Я голосуватиму за ту людину, яка ясно і чітко формуватиме європейський безпековий вимір України, відстоюватиме питання національної єдності та буде за демократію і свободу.

– Хто Вам найбільше імпонує з можливих кандидатів у Президенти?

– Для мене політик, який мовчить по відношенню до головного ворога України, це вже темна конячка. Як можна творити державу без концепції національної безпеки, без цілісного церковного ладу? Політично нестабільне суспільство, жодного інвестора не цікавить, бо це ризик.

– Вікторе Андрійовичу, як ви вважаєте, гібридна війна з Росією почалася у 2014 чи в 1991 році?

– Гібридна війна – це війна за душу, – Ющенко приводить приклад в'єтнамської війни, – Маленький В'єтнам виграв у потужної наддержави. Як це трапилось? Найбільша зброя, яка у них була – це духовна єдність, і вони перемогли. Гібридна війна Росії направлена проти нашого духу. Чужа мова, церква іншої держави, усе це забирає наш дух. Коли почалась окупація? Спочатку відбувалась русифікація сходу, потім церковні суперечки, потім концепція «руського миру», потім пішов окупант з брудним чоботом.

Війна йде на території України, де «руський мир» був давно інкорпорований – російською газетою, культурою, магазином. Бо гібридна війна підточує національну свідомість. Треба мати гарний план миру. Мир на умовах Москви – це не мир, а капітуляція. А в нас, на жаль, є такі політики, яким Путін і за 3 дні запропонує мир. Тільки то буде мир в колонії.

Анна Драгун, «Вісті Черкащини».

реклама

Коментарі  

 
0 #12 Агафон 06.12.2018 02:22
Пан президент освободили уже лет 10 как не положенную ему государственную жилплощадь?
И не свистите: шофер его возит и охрану.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #11 Мишулин 05.12.2018 21:09
...ці руки нічого не крали.(ну хіба трошки з Золотої Підкови,дитячої лікарні і хабаря багатомільйонно го від Овоща)...!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #10 СОЛДАТ 05.12.2018 13:04
Цитую Ющенка:-"– Гібридна війна – це війна за душу, – Ющенко приводить приклад в'єтнамської війни, – Маленький В'єтнам виграв у потужної наддержави. Як це трапилось? Найбільша зброя, яка у них була – це духовна єдність, і вони перемогли" - тепер питання: - якби не було "дружньоі радянськоі допомоги" то перемогли б ?В"єтнамці, до речі, були розділені.Був північний В"єтнам і південний В"єтнам.Одним хотілося капіталізму...іншим комунізму.У випадку з Украіною - ситуація зовсім інша.Тут іде національно-визвольна війна.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #9 ченчик 05.12.2018 12:25
церков у нас не 4, а набагато більше, бо скільки прийшло з інших континентів самі знаєте.... але річ не в цьому, от цифра в 150 років про поляків, попахує махровою демагогією........
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #8 Дональд Трамп 05.12.2018 12:18
Сидит женщина в зимнем пальто,мужлан даже не предложил снять паздеться,а где его дружбан черева ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-13 #7 Степан 05.12.2018 11:24
На всі 100 відсотків поділяю твердження Ющенка. На жаль, Балбесів - більше: це видно із коментарів до публікації...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #6 Петро 05.12.2018 10:39
Зрозумів, що кандидата немає, єдинства немає і не намічається, економіки немає, є земля у бандюків і депутатів, але вже скоро її обробляти буде нікому. Ще потрібно багато років, розумних і порядних людей. Якби він був лаконічним, то просто сказав би, що в нас повна .опа, але років через 150 ..................
все може бути добре. Але якби він хотяби не сідав за круглий стіл з Овочем, то срок міг би зменшитись з 150 до 50 років. Дурепа.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+21 #5 Ну якось так 05.12.2018 10:15
Довели до ручки, а тепер дають цінні і практичні поради. Вам у "Медовий вісник" писати.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+35 #4 Маймук 05.12.2018 10:03
Не розповів часом де знаходиться "Лікарня майбутнього"? Чи куди поділися більш ніж 200 мільйонів?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #3 Президент їздить безводія 05.12.2018 09:52
В країні поліпрезидентеї зм? Шоколад з меду вже гонють на пару?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Моніторинг цін
реклама