реклама

реклама

Так склалося, що останні роки саме волонтер і воїн ідуть пліч-о-пліч. Свої професійні свята ці люди також відзначають разом, оскільки на календарі вони йдуть один за одним – 5 та 6 грудня. Відтак, 5 грудня, у Каневі пройшли урочисті заходи з нагоди Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтера.

IMG_20181205_141038

В залі засідань будинку рад зібралися учасники АТО, працівники Канівського військкомату, представники волонтерського руху в місті та численні гості, які прийшли привітати своїх героїв.

Канівські воїни нагороджені відзнаками Президента України

Слова вдячності воїнам і волонтерам звучали від заступника Канівського міського голови Наталії Матінової, військового комісара Канівського ОМВК Ігоря Шишки, директора центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентини Яворської, керівника територіального центру Антоніни Петренко, голови ГО «Канівська спілка учасників АТО – «Нескорені» Євгена Степаненка.

Кращі з кращих були відзначені грамотами та подяками за свій вклад у збереження миру на українській землі. Вісім канівських воїнів, учасників бойових дій, за сумлінне і чесне виконання військового обов’язку було нагороджено відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції», зокрема,  сержант запасу Віталій Якубець, солдат запасу Олександр Павленко, старший солдат запасу Олег Клочок, солдат запасу Володимир Семенюта, старший матрос запасу Ігор Зінченко, молодший сержант запасу Юрій Гордий, старший сержант запасу Олександр Мельников, прапорщик запасу Олександр Сорокін. Також хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих воїнів за свободу і незалежність України.

IMG_20181205_141448_1

Про “кікімори” з ароматом кави

Разом з тим, відзначили і вагомий вклад волонтерського руху в формування української армії. Саме завдяки волонтерам сьогодні воює український дух, який не здолати.

Користуючись нагодою, канівські волонтери прозвітували про свою роботу.

IMG_20181205_142013

- Офіційно Волонтерський центр був створений 1 березня 2015 року, – нагадала Людмила Мальон. – Спочатку бракувало як людей, так і коштів для надання нагальної допомоги нашим бійцям на фронті. Три особи фактично «тягли» все. На сьогодні постійних членів – 11.

За три роки плідної роботи волонтерами було сформовано і передано воїнам на сході безліч посилок. Так, зокрема, за цей час було сплетено та відправлено на фронт 245 маскувальних сіток великого розміру; сплетено та пошито 19 маскувальних костюмів «Кікімори» для снайперів; пошито 1368 комплектів білизни, 401″сидушку” на броню, 315 подушок, 180 карематів-трансформерів, 69 комплектів-костюмів термобілизни; сплетено 1580 пар теплих шкарпеток.

- За кожною цифрою стоїть людська праця, – наголошує Л.Мальон. – Вантажі були відправлені в 68 населених пунктів, в 36 військових підрозділів. Зроблено 19 рейсів в зону АТО. Посилки надіслані особисто 163 бійцям.

Варто зауважити, що канівський волонтерський рух вийшов далеко за межі міста. Так, часто для виготовлення тих чи інших речей окрім робочих рук волонтери потребували спеціальних тканин, професійного обладнання тощо. Тут на допомогу приходили волонтери з інших міст України , і навіть з-за кордону.

- Так, з німецького міста-побратима Фірзена ми отримали три швейні машинки, з далекої Каліфорнії (США) нам привезли ліки для українських воїнів. Для пошиття «кікімор» шукали спеціальну мішковину. Приїхали мішки до Канева з міста Лева – з самої «Львівської копальні кави». Тому наші «кікімори» були з ароматом кави, – згадує волонтерка. – Ми дякуємо всім небайдужим канівцям, які відгукуються на наші прохання і допомагають речами, консервацією, нитками тощо.

Про це повідомляє Канівська міська рада.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100