реклама

реклама

Наприкінці листопада на громадських слуханнях в селі Іскрене, Шполянського району жителі двох сіл Іскрене та Георгіївка  виявили бажання приєднатися до Шполянської міської ОТГ та відхилили пропозицію утворити Васильківську сільську ОТГ з центром у с. Васильків.Проте вже звичайний для Шполянської громади процес приєднання став тернистим - за невідомих причин Черкаська ОДА не надала Позитивного висновку, – інформують в Шполянській міській раді об’єднаної територіальної громади

Згідно ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» 5 грудня міською радою були надані проекти рішень про добровільне приєднання для надання висновку щодо відповідності проектів Конституції та законам України до Черкаської обласної державної адміністрації.

12 грудня адміністрація повернула проекти рішень на доопрацювання, аргументуючи не надання позитивного висновку тим, що серед поданих документів було відсутнє рішення сільської ради про порядок проведення громадського обговорення.В усному поясненні наголосили, що необхідність в поданні зазначеного документу виникла через скаргу п’яти депутатів сільської ради, які не підтримують приєднання сіл до громади.

На думку юристів така вимога Черкаської ОДА суперечить вимогам Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в частині щодо подання додаткових документів, оскільки подання інших документів (розпоряджень про ініціювання приєднання, протоколів обговорень, паспорту громади, соціально-економічного обґрунтування тощо) законом не передбачено, тільки схвалених радами проектів рішень про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади.

Попри незаконність вимог ОДА, 13 грудня доповнивши пакет документів Шполянська ОТГ знову подала проекти рішень для надання висновку. Голова Черкаської ОДА гідно відреагував на звернення до нього понад двохсот жителів сіл, більшості депутатів та сільського голови з проханням прискорити процес приєднання. Під свою особисту відповідальність він був готовим підписати позитивний висновок 14 грудня. Але без візування директора департаменту регіонального розвитку та начальника юридичного управління - це виявилось неможливим. Візувати обоє категорично відмовились.

Що вплинуло на їх рішення саботувати процес приєднання не відомо.

Попри те, що позитивного висновку від Черкаської ОДА Шполянська міськрада так і не отримала – Іскренською сільською радою та Шполянською міською радою прийняте рішення про приєднання сіл Іскрене та Георгіївка до Шполянської громади.

На незаконні дії представників ОДА поданопозов до суду. Голова громадимає наміри звертатися напряму до Мінрегіону, Кабінету Міністрів України та Президента України за допомогою в цій непростій для всіх ситуації

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100