реклама

реклама

Дирекція художніх виставок України спільно з Черкаським обласним художнім музеєм 15.03.2019р. презентували виставку творів Василя Івановича Гуріна, присвячену до 80-річчя з дня його народження.

DSC_0060

Василь Іванович народився 18 березня 1939 р. у с. Первомайське в Криму. Закінчив Сімферопольське художнє училище та Київський державний художній інститут (тепер НАОМА), де навчався у Миколи Писанки, Карпа Трохименка, Миколи Стороженка, а також у творчій майстерні Сергія Григор'єва. З 1969 року до останнього дня свого життя викладав у Академії, будучи  професором (з 1987 року) та завідувачем кафедри живопису і композиції (з 1989 року). З 1993 року керував навчально-творчою майстернею станкового живопису. З 1997 був членом Академії мистецтв України та по 2005 рік очолював Київську організацію Національної спілки художників України. Був учасником багатьох мистецьких виставок. Працював у жанрі натюрморту, портрета, пейзажу, створював тематичні цикли.

DSC_0018

Роботи майстра у галузі станкового живопису, його пейзажні композиції розкривають уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття краси України. Його твори позначені символізмом, оригінальною композицією, пошуками співвідношень теплих і холодних фарб. Герої тематичних картин – люди, котрі, пройшовши через складні життєві випробування, зберегли віру у прекрасні ідеали, сповнені доброти і душевної щедрості.

DSC_0024

Роботи Василя Івановича проникливі, чуттєві та емоційні. Залишаючись вірним реалістичній школі живопису, він уникав схоластики умовності або натуралізму. Останні роки творчості майстра присвячені оспівуванню та возвеличенню природи. Неповторні пейзажі – ліричні і завжди несуть у собі світло та позитив. Проводив багато часу серед природи, художник відкривав нові горизонти мистецького горіння. Саме серед чистих спокійних ландшафтів йому вдавалося впіймати особливу мить та назавжди зберегти її на полотні. Живописець завжди залишався незалежним, писав саме те, що його хвилювало та надихало.

DSC_0039

Завдяки багаторічній творчій діяльності, прекрасним людським якостям Василь Іванович здобув заслужений авторитет серед колег, широких кіл мистецької громадськості, студентів, численних шанувальників і прихильників його таланту. Як митець він зробив неоціненний творчий внесок у національну культурну спадщину, виховав плеяду художників, знаних у всьому світі.

DSC_0055

Твори Василя Гуріна зберігаються в Дирекції художніх виставок України, Національному художньому музеї України, Музеї історії Києва, галереях та приватних колекціях України та за її межами.

DSC_0054

Перестало битися серце Василя Івановича 10 вересня 2018 року. Похований митець на Звіринецькому кладовищі у Києві. Однак справу художника продовжують син та онук, а його творчий доробок завжди нагадуватиме про великий талант майстра.

Виставка діє до 15 травня 2019 року.

Черкаський обласний художній музей

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100