реклама

реклама

Понад сім тисяч гостей з України й з-за кордону відвідали 30 квітня село Мельники Чигиринського району. Тут відбулося традиційне вшанування героїв Холодного Яру. Холодноярська республіка існувала в 1920-1922 роках і боролася проти більшовиків за вільну й незалежну Україну.


За двісті метрів до монументу на стільчику сидить 86-річна Ганна Холод.

- Мого батька більшовики забрали в 1936 році і ми його більше не бачили. Називали його гайдамакою, бо у 1920 році боровся за Україну. У нас усі села, що в Холодному Яру, боролися.

Біля монумента – людно. Виділяються кілька козаків у чорних шинелях. Це полк "Чорних козаків". Час від часу вони б'ють у великий тулумбас. Більшість із них приїхала з польського Перемишля. З'являються люди в одежі українських повстанців 1920-1922 років. Несуть чорний прапор холодноярців з написом "Воля України або смерть". Серед партійних прапорів найбільше – "Свободи".


За кілька хвилин до 11-ої з'являється Олег Тягнибок. Тисне руку знайомим. Проходить повз хлопця, на футболці якого написано: "Бандерівець – звання високе й горде. У москалів від нього кривить морди".


Письменник Роман Коваль відкриває мітинг. Надає слово Тягнибоку.

- Історія початку ХХ століття повторюється й сьогодні. Донецькі бандюгани хочуть продати нашу землю так, як вони самі себе продали москалям. Вони включили зелене світло Кірілу Гундяєву й іншим різним Табачникам. Але на заваді їм стане дух непокори, плеканий нашими дідами тут, у Холодному Яру, - сказав він.

Після Тягнибока бере слово заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

- Українці неодноразово звільняли свою землю від різних загарбників – поляків, німців, росіян. Звільнимо й від донецьких. Самі того не знаючи, донецькі призначили вибори на 28 жовтня – день визволення України. Сподіваюся, ця дата стане символічною, - зауважив "бютівець".

Після мітингу кількакілометровою колоною учасники урочистостей ідуть до лісового урочища. Тут має відбутися імпровізований бій між червоним Таращанським полком і повстанцями. Дійство відбувається в долині. Глядачі займають місце на горбі. Тут розтягають величезний (40 на 50 метрів) національний прапор.


Підготовка затягується. Чекають підводу. "Продзагонівці" одягнуті в мундири з червоними стрічками під звуки "Інтернаціоналу" виходять з лісу в долину. "Повстанці" чекають їх у засідці з кулеметами "максим" і "льюіс" та гарматою. Після кількох кулеметних черг червоні відступають. Холодноярці кидаються на них із шаблями. Глядачі починають вибігати за червону обгороджувальну стрічку.

- Не натурально так падають, – каже чоловік із фотоапаратом.


За кілька хвилин "бій" закінчено. Усі учасники шикуються у шеренгу й дають залп.

Потім змотують прапор.

– Обережно, не зачепіться за кущі, – просить черкаський "бютівець" Микола Булатецький.

Прапор змотують і 12 осіб несуть його до машини. Урочистості продовжуються біля ставу Мотрониного монастиря, де півсотні юнаків урочисто приймають у козаки.

Репортаж Юрія Стригуна з "Газети по-українськи".

Дивіться також ВІДЕО з події.


реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+5 #17 Дядя Вася 05.05.2012 14:02
Хлопці,перестан ьте стріляти москалів і виходьте з Яру,Україна вже 20 років незалежна! :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #16 Юрій 03.05.2012 20:02
Цитую Москаль:
Браво,Юрий,но:1)по первым трем позициям все"члены списка" были уделаны в последующем.2)А что считать победой в Афгане?16-ю республику СССР?Вообще-то афганцы бы с тобой поспорили насчет того,что они там проиграли.3)Холодную войну Горбачев и Рейган просто свернули в 85-87 годах.И,к слову,четверть своей теперишней территории Украине дали не разнообразные украинские патриоты,а два проклятых комуняки Сталин и Хрущев.

Це Велика Британія і Франція були "уделаны" Росією після поразки у кримській війні? Якщо не секрет, коли? Моя вам порада: вчіть історію.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #15 Nazar Obidzinski 03.05.2012 19:12
Цитую Юрій:
А вот в истории России все с точностью до наоборот.
Русский народ - победитель? Та що ви кажете! У новітній історії:
1)1857р. - програш Росією Кримської війни;
2)1905р. - поразка Росії у війні з Японією;
3)1918р. - програш Росії Німеччині у Першій світовій війні;
4)1979-1989р.р. - програш війни в Афганістані.
5)Програш холодної війни США.

А ще Вєлікая Пабєда в 1945 році. Порахуйте втрати та порівняйте рівень життя "пабєждьонних" та "пабєдітєлєй" за період від часу тієї перемоги й посьогодні. Вважаю великим гріхом таке святкувати. А от пам"янути полеглих (усіх!!!) варто.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #14 Москаль 03.05.2012 19:09
Браво,Юрий,но:1)по первым трем позициям все"члены списка" были уделаны в последующем.2)А что считать победой в Афгане?16-ю республику СССР?Вообще-то афганцы бы с тобой поспорили насчет того,что они там проиграли.3)Холодную войну Горбачев и Рейган просто свернули в 85-87 годах.И,к слову,четверть своей теперишней территории Украине дали не разнообразные украинские патриоты,а два проклятых комуняки Сталин и Хрущев.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #13 Юрій 03.05.2012 18:26
А вот в истории России все с точностью до наоборот.
Русский народ - победитель? Та що ви кажете! У новітній історії:
1)1857р. - програш Росією Кримської війни;
2)1905р. - поразка Росії у війні з Японією;
3)1918р. - програш Росії Німеччині у Першій світовій війні;
4)1979-1989р.р. - програш війни в Афганістані.
5)Програш холодної війни США.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #12 Москаль 03.05.2012 06:33
Украинец, ты отличай устное народное творчество, где сплошные победы,от истории. Да,локальные победы были,но все они- по крайней мере после времен Киевской Руси- заканчивались пшиком.Почему? См.п.5.А вот в истории России все с точностью до наоборот.(Где были твои герои под Крутами,наприме р?Студенты за все ответили,если помнишь.)Даже Незивисимость стала не итогом побед,а результатом банальной попойки,в чем Кравчук признался.Насчет сала-убедил,но это,как говорится,к кому что прилипло.Про Фобос-Грунт я не совсем понял, при чем он тут,но это,наверное,из серии"зато у наших соседей корова сдохла".Так что учи историю.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #11 Юрій 02.05.2012 18:29
До речі, в Росії в побуті взагалі не вживається слово "українець", "українці". Ми для них виключно хохли. Ну, аякже, росіяни - відомі інтернаціоналіс ти, у них всі або хохли, або чурки, або бульбаши... Ну а ми, звичайно, дуже толерантні, коли нас б'ють по одній щоці, підставляємо іншу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #10 Ужасть 02.05.2012 17:56
Цитую Отаман козачий:
Це було чудове дійство.З черкащини все і почнеться.

Аха... уже почалеся... с Булатецкого и его победы над турникетом. Эдак лет через 90 соберутся нащадки... и воспроизведут баталию Булатецкого :-)
Тільки головне запамятайте...обережно, не зачепіться за кущі :lol: :lol: бо там щось залишилось...від Булатецького :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #9 Ужасть 02.05.2012 17:00
Я не понимаю чем наши сегодняшние суперпатроты Украины отличаются от коммунистов периода Сталина или фашистов времен Гитлера? Не понимаю, почему гражданин Украины не может вызывать уважения в З.Украине разговаривая на русском, татарском и так же в В.Украине разговаривая на украинском, венгерском... Ведь только при коммунистах и фашистах были НАШИ и ОНИ (белые, евреи, кацапы....) Неужели Тягнибок не понимает что он ради депутатского кресла умышленно разделяет Украину. Это упрек не только Тягнибоку...это своейственно и голубым... Но они сегодня при власти и ведут себя не так провокаторски. Ведь не ставит Янукович вопрос второго госязыка... так нужно и надо их критиковать..но надо и объединять украинский народ народ разных национальностей ... А так это переводится в банальный диалог двох дебилов: ты кацап, а ты хохол...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #8 українець 02.05.2012 15:17
>Отвели душу? Хоть понарошку москалей постреляли.

Так УНСО и в реале стреляло. И в Грузии украинское оружие свое слово сказало.

>.А что ж такие обсероны получаются,

Да, у нацистов-украинофобов жутки батхерт от таких праздников. Они понимают что украинцы не рабы и быть ими не хотят.

>когда по-настоящему? Не знаете?

Знаем, это когда на Дубровке своих травят газом, в Белане взрывают, а также дома в Буйнакске, Москве и Волгодонске.

>потенциальных салоедов

Вообще москали сало тоже едят так что аж за ушами трещит. так что не аргумент

>- предателей

В РОА было больше предателей в разы. Незабываем про совместный парад нацистов и РККА в 1939-ом.
Кроме того какие холодноярцы предатели, если войска Муравйова напали на независимую страну? Учи историю.

>Армию угробили,

И Фобос-Грунт уронили, и Булаву магнитом притягивают, от диверсанты!