реклама

реклама

Багатьох черкаських бігунів цікавить питання, чи можна бігати вулицями міста, зважаючи на обмеження, які накладає карантин. «Так, бігати можна!» – наголосила у своєму відеозверненні речниця патрульної поліції Черкащини Зоя Вовк.

Безымянный

– Проте, з 6 квітня урядова постанова забороняє переміщення групою осіб у кількості більше двох осіб. Тому бігати по троє і більше вулицями не варто, – наголосила пані Вовк.

Зовсім не можна бігати у парках, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах, на стадіонах, відвідування яких постановою Кабміну заборонено.

– Уявімо: ви приходите займатися спортом, наприклад, на спортивному майданчику в Долині троянд. Але ж ви не знаєте, хто перед вами займався спортом на тому самому майданчику і хто брався руками за поручні! А гляди та особа, яка була перед вами, є переносником вірусу? Що тоді? – ставить риторичне запитання речниця патрульної поліції.

Натомість, бігати у лісі можна, адже ліс не є лісопарковою зоною.

– Чи потрібні маски під час пробіжки? Постанова забороняє з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, – наголосила Зоя Вовк.

Вона також нагадала, що постанова забороняє перебувати на вулицях без документів, які підтверджують особу, громадянство чи спеціальний статус особи. Тому, йдучи на пробіжку, треба взяти з собою відповідний документ. Посвідчення водія у мобільному застосунку «Дія» також підходить.

– Ви скажете, що заборони прописано нечітко, і вони є суперечливими. А я скажу, що не варто забувати про здоровий глузд і мету цих обмежень: захистити здоров’я людей. Стаття 12 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» говорить, зокрема, що свободу пересування може бути обмежено на окремих територіях та в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності. Звісно, Конституція України гарантує кожному право на свободу пересування. Проте варто також пам’ятати, що відповідно до статті 3 Основного закону людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, – наголосила Зоя Вовк.

Відео можна переглянути ТУТ.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+1 #21 Допитливий 10.04.2020 10:59
Цитую Іван:
Цитую Допитливий:
Вулиці не є громадським місцем. За законодавством, громадські місця - це заклади, споруди, де є скупчення людей, зупинки громадського транспорту. Керуватися треба законом, а не "здоровим глуздом", бо закон один для всіх, а уявлення про здоровий глузд у кожного своє.


Відкрию Вам таємницю - у діючому законодавстві України немає визначення " громадське місце ", тому і треба користуватися здоровим глуздом , так як закону просто немає ...

Відкрию і я вам таємницю: визначення громадського місця є в законодавстві про заборону тютюнопаління у громадських місціях. В переліку яких немає вулиць. Так що вчіть матчасть, тоді пропаде бажання відкривати таємниці та з'явиться бажання заглянути в Конституцію.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #20 Смілянський мент 08.04.2020 23:38
Куропаткін привезе ще пару ціплят з Дніпра на посади упп і все буде чікен рол
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #19 Юрій 08.04.2020 19:56
[Закон України від 22.09.2005 № 2899-IV
Стаття 1. Визначення термінів

Для цілей цього Закону наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони;]

Хай хтось покаже, де тут згадка про вулицю? Може, пані Вовк знає якийсь ІНШИЙ закон, де є визначення "громадське місце"?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #18 Факт 08.04.2020 14:43
Цитую Ни стыда ни совести:
Цитую Факт:
Зоя вовк ввела новое юридическое понятие здоровый глузд, а про Конституцию дамочка не слышала ничего.

Она слышала пару раз про нее. Она намекает, что в конституции здоровый глузд отсутствует. И она права, хоть и получилось у нее это случайно.


Как раз в постанове КМУ здоровий глузд как и законность отсутствует, есть юридическое невежество и безграмотность, видимо писали юридиеские клоуны, поэтому дамочка и вынайшла новый термин "здоровий глузд" абы шо-небудь написать.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #17 идиоту 08.04.2020 14:43
Цитую yazon:
Цитую плевать:
Клоуны , если вы так "заботитесь" о здоровье граждан , чего же вы тогда отопление отключили , чтобы ещё больше провоцировать заболеваемость среди населения ? сидите и не вякайте, там о каких- то масках и ограничениях .

На дворе +20! На хрена тебе, идиоту, отопление?!

На дворе может и +20 , но заставляют сидеть в квартире с холодными стенами и сейчас не 15 апреля чтобы отключать отопление , а учитывая ситуацию с коронавирусом могли бы и продлить отопительный сезон , раз так заботятся о здоровье граждан .
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #16 Ни стыда ни совести 08.04.2020 14:10
Цитую Факт:
Зоя вовк ввела новое юридическое понятие здоровый глузд, а про Конституцию дамочка не слышала ничего.

Она слышала пару раз про нее. Она намекает, что в конституции здоровый глузд отсутствует. И она права, хоть и получилось у нее это случайно.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #15 yazon 08.04.2020 13:41
Панове поліціянти! Якщо сьогодні ви будете штрафувати на 17 000 грн. людей,які садять картоплю - восени ви будете купляти картоплю по 17 000 грн/кг!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #14 yazon 08.04.2020 13:39
Цитую Іван:
Цитую Допитливий:
Вулиці не є громадським місцем. За законодавством, громадські місця - це заклади, споруди, де є скупчення людей, зупинки громадського транспорту. Керуватися треба законом, а не "здоровим глуздом", бо закон один для всіх, а уявлення про здоровий глузд у кожного своє.


Цікава логіка - вулиця не є громадським місцем , а зупинки ( розташовані на вулиці ) є громадським місцем . А де тоді проходить кордон між цими місцями ? Якщо я буду бігати по вулиці і пробіжу повз зупинку це буде порушенням , чи ні ? Відкрию Вам таємницю - у діючому законодавстві України немає визначення " громадське місце " , тому і треба користуватися здоровим глуздом , так як закону просто немає ...

Термін "громадське місце" розшифровано в постанові міськради про заборону паління в громадських місцях.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #13 yazon 08.04.2020 13:36
Чи мають батьки право супроводжувати свою дитину, яка вигулює в парку собаку? :roll:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #12 yazon 08.04.2020 13:33
Цитую плевать:
Клоуны , если вы так "заботитесь" о здоровье граждан , чего же вы тогда отопление отключили , чтобы ещё больше провоцировать заболеваемость среди населения ? сидите и не вякайте, там о каких- то масках и ограничениях .

На дворе +20! На хрена тебе, идиоту, отопление?!